اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چگونه هنرمندان ماهیت آثار خود را در اجسام مختلف کشف می‌کنند؟

اهمیت تمرین و کسب تجربه برای مجسمه‌سازان تازه‌کار

سید حجت حسینی، مجسمه‌ساز سه‌شنبه بیست‌ویکم دی‌ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛ حسینی در این برنامه درباره فعالیت‌های خود در حوزه مجسمه‌سازی صحبت کرد.

او گفت: من از کودکی کارهای هنری مانند نقاشی و مجسمه‌سازی می‌کردم و از کلاس اول ابتدایی متوجه این استعداد شدم؛ در آن سال‌ها طراحی چهره معلمم را انجام دادم. با گذر زمان به این طراحی‌ها ادامه دادم و در دبیرستان رشته گرافیک خواندم. در دانشگاه نیز هنر خواندم و ارشد رشته نقاشی را گرفتم.

حسینی درباره رشته مجسمه‌سازی اظهار کرد: من به مجسمه‌سازی واقعا علاقه داشتم و با گذر زمان بیشتر به این سمت گرایش پیدا کردم؛ بعد از دوره دانشگاه این گرایش افزایش پیدا کرد و به دنبال این مسئله در مجسمه‌سازی فعالیتم را پیش بردم. 

وی درباره تاثیر مادرش بر موفقیت خود اظهار داشت: مادرم در این مسیر بسیار تاثیرگذار بود چرا که جایگاه بسیار ویژه‌ای برای من داشت. او قالی‌بافی انجام می‌داد و بسیاری از درس‌ها را از ایشان آموختم. او طراحی‌ها را به تنهایی و با خلاقیت خود انجام می‌داد و بسیار بااستعداد بود. 

حسینی در ادامه در رابطه با هنر گفت: در هنر انسان می‌تواند یک ماهیت مثبت مانند فرشته را در اجسام مختلف احساس ‌کند؛ این باعث می‌شود با دیدن سنگ‌های مختلف ایده ساخت مجسمه در ذهن پرورش پیدا کند. گاهی اوقات با دیدن یک سنگ ساده ایده نهایی آن به ذهن انسان می‌سد.  

وی در باره متریال مجسمه‌سازی گفت: از آنجایی که بسیاری از ما تمایل داریم سریعا به نتیجه برسیم، گل بهترین متریالی است که می‌توان برای مجسمه‌سازی از آن استفاده کرد. هر متریال احساس مختلفی را به انسان انتقال می‌دهد برای مثال ساخت یک مجسمه با سنگ به دلیل سخت بودن می‌تواند احساس موفقیت و دستاورد بزرگ‌تری را به انسان بدهد. 

او در ادامه گفت: افرادی که تمایل دارند در مجسمه‌سازی فعالیت داشته باشند باید تمامی متریال‌ها را امتحان کنند و در این راه پشتکار داشته باشند؛ مطالعه کردن به تنهایی نمی‌تواند انسان را به موفقیت در این حوزه برساند و افراد باید بتوانند تجربه کسب کنند. 

حسینی درباره آثار هنری خود اظهار داشت: من تمایل دارم آثاری را درست کنم که پس از من نیز باقی می‌مانند و به واسطه آن افراد از هنر من به خوبی یاد کنند. قله اهداف من ماندگاری در این هنر است. در زمان ساخت کارهای هنری ارتباطات عمیقی با آثار شکل می‌گیرد که باعث بهتر شدن آن‌ها می‌شود؛ کارهایی که ارتباط عمیقی با آن‌ها صورت نمی‌گیرد خوب از آب در نمی‌آیند.
برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود . اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان حلول ماه ربیع الاول مبارک تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها