اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقل خاطرات رفتار شهید علی‌محمدی با خانواده، همسر و مادرش، از زبان همسر شهید

چرا شهید علی‌محمدی پیشنهاد فعالیت در کشورهای خارجی را قبول نکرد؟

  خانم منصوره کریمی، همسر شهید علی‌محمدی روز پنجشنبه بیست‌ودوم دی ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه صبح پارسی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه درباره شهید علی‌محمدی صحبت کرد.

خانم کریمی گفت:  او مانند تمامی آقایان هدیه روز زن را می‌خرید اما همیشه من را با خودش می‌برد و می‌گفت خودت انتخاب کن. مرحوم اهل خرید کردن نبود چرا که فرصتش را نداشت اما هر موقع که نیاز بود من را همراهی می‌کرد. به یاد دارم در آخرین سال زندگی‌اش برای من هدیه خرید. شهید علی‌محمدی به اعیاد بسیار اهمیت می‌داد و همیشه در عید‌های مختلف به دیگران عیدی می‌داد. 

ایشان در ادامه اظهار داشت: ما به همراه یکدیگر برای مادر ایشان نیز در روز مادر خرید می‌کردیم. او همچنین بسیار مادر من را دوست داشت و بسیار برای او ارزش قائل بود. شهید علی‌محمدی حتی به خواب من آمد و توصیه کرد تا مادرم را به خانه خودمان بیاورم چرا که مادرم کسالت دارد؛ مادرم هم به احترام آن شهید یک روز به خانه ما آمد. 

وی درباره جایگاه خانواده شهدا اظهار کرد: همسر شهید بودن بسیار دشوار است چرا که باید مسیر همسر را ادامه داد و از آن محافظت کرد؛ خانواده‌های شهید باید مراقب خود و دیگران نیز باشند. خانواده شهدا گاهی نیاز دارند تا انتقاد‌هایی از برخی مسئولان بکنند چرا که شهید داده‌اند. 
او در ادامه گفت:‌ برای مثال فردی مانند من که همسر شهید بوده است نمی‌تواند سکوت کند چرا که چنین انسان‌هایی از نقاط مختلف دنیا دعوت می‌شوند تا در کشورهای متفاوت فعالیت داشته باشند. چنین پیشنهاداتی به شهید علی‌محمدی نیز صورت گرفت اما او تصمیم گرفت تا به کشور خود خدمت کند.

خانم کریمی در پایان درباره مسیر زندگی فرزندانشان ادامه داد: همسر من بسیار روشن‌فکر بود و هیچ زمان فرزندان‌مان را مجبور نکرد تا در رشته‌ای که نمی‌خواهند تحصیل کنند و همانند او یک فیزیکدان شوند. دختر و پسر ما اکنون در رشته‌های دلخواه خود تحصیل کرده‌اند و فعالیت دارند.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی مهرداد گودرزی از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع شهید علی‌محمدی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ سارا شاکری و محمد قاسمی با منصوره کریمی، همسر شهید علی‌محمدی به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها