اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقل خاطرات رفتار شهید علی‌محمدی با خانواده، همسر و مادرش، از زبان همسر شهید

چرا شهید علی‌محمدی پیشنهاد فعالیت در کشورهای خارجی را قبول نکرد؟

  خانم منصوره کریمی، همسر شهید علی‌محمدی روز پنجشنبه بیست‌ودوم دی ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه صبح پارسی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه درباره شهید علی‌محمدی صحبت کرد.

خانم کریمی گفت:  او مانند تمامی آقایان هدیه روز زن را می‌خرید اما همیشه من را با خودش می‌برد و می‌گفت خودت انتخاب کن. مرحوم اهل خرید کردن نبود چرا که فرصتش را نداشت اما هر موقع که نیاز بود من را همراهی می‌کرد. به یاد دارم در آخرین سال زندگی‌اش برای من هدیه خرید. شهید علی‌محمدی به اعیاد بسیار اهمیت می‌داد و همیشه در عید‌های مختلف به دیگران عیدی می‌داد. 

ایشان در ادامه اظهار داشت: ما به همراه یکدیگر برای مادر ایشان نیز در روز مادر خرید می‌کردیم. او همچنین بسیار مادر من را دوست داشت و بسیار برای او ارزش قائل بود. شهید علی‌محمدی حتی به خواب من آمد و توصیه کرد تا مادرم را به خانه خودمان بیاورم چرا که مادرم کسالت دارد؛ مادرم هم به احترام آن شهید یک روز به خانه ما آمد. 

وی درباره جایگاه خانواده شهدا اظهار کرد: همسر شهید بودن بسیار دشوار است چرا که باید مسیر همسر را ادامه داد و از آن محافظت کرد؛ خانواده‌های شهید باید مراقب خود و دیگران نیز باشند. خانواده شهدا گاهی نیاز دارند تا انتقاد‌هایی از برخی مسئولان بکنند چرا که شهید داده‌اند. 
او در ادامه گفت:‌ برای مثال فردی مانند من که همسر شهید بوده است نمی‌تواند سکوت کند چرا که چنین انسان‌هایی از نقاط مختلف دنیا دعوت می‌شوند تا در کشورهای متفاوت فعالیت داشته باشند. چنین پیشنهاداتی به شهید علی‌محمدی نیز صورت گرفت اما او تصمیم گرفت تا به کشور خود خدمت کند.

خانم کریمی در پایان درباره مسیر زندگی فرزندانشان ادامه داد: همسر من بسیار روشن‌فکر بود و هیچ زمان فرزندان‌مان را مجبور نکرد تا در رشته‌ای که نمی‌خواهند تحصیل کنند و همانند او یک فیزیکدان شوند. دختر و پسر ما اکنون در رشته‌های دلخواه خود تحصیل کرده‌اند و فعالیت دارند.

برنامه صبحگاهی "صبح پارسی" که از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۹ صبح به تهیه کنندگی مهرداد گودرزی از شبکه جام جم پخش می شود، امروز با موضوع شهید علی‌محمدی بر روی آنتن رفت. در این برنامه پس از پخش آیتم‌ها و نماهنگ صبح پارسی؛ سارا شاکری و محمد قاسمی با منصوره کریمی، همسر شهید علی‌محمدی به گفت و گو نشستند.

آخرین اخبار

گفتگو درباره وضعیت دوچرخه سواری ایران در برنامه شب نشینی درباره هوش مصنوعی بیشتر بدانیم کسب رتبه ۱۵ جهانی ایران در حوزه پژوهش همراه کارشناس مشاور باشید. شب‌نشینی با حال و هوایی شاعرانه اجرا می‌شود تجربه منحصربه فرد بانوی ایرانی بررسی سبک هندی در شعر و ادبیات فارسی کنکاش در آستانه دهه فجر انقلاب شب‌نشینی‌ میزبان افتخارآفرینان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر می‌شود ابرماه چیست؟ خانه مهر در عصر جمعه رویکرد "ورزش ایران" به مسابقات پیشکسوتان تنیس روی میز «صبح پارسی» به پدیده نادر نجومی می‌پردازد شب‌نشینی میزبان اولین‌ سازنده ربات‌های غول پیکر می‌شود تدابیر دولت در جهت بهبود گمرک ایران رواق در لیله الرغایب پیرچشمی چیست؟ علاقه و پشتکار رمز موفقیت در همه کارهاست «صبح پارسی» با موضوع روز آوا‌ها و نواهای ایرانی اجرا می‌شود شب‌نشینی امشب حال و هوای هنری دارد تاکید امام هادی (ع) بر اهمیت شکرگزاری وجود بیش از ۶۰ دفتر رسمی انجمن سینمای جوان در سراسر کشور شبکه جهانی جام جم در آستانه سالروز میلاد نور برگزار می کند: آموزش یک شیرینی کرمانی در خانه مهر امروز تبیین شخصیت امام هادی از نگاه استاد سطح یک حوزه و مدرس دینی شب نشینی در سوگ دهمین ستاره آسمان شیعه مرجعیت علمی نظام پزشکی ایران و حرکت به سوی وضعیت مطلوب سوگواره ای در شب شهادت باب المراد ارسال بیش از ۱۸۰ اثر از ۴۵ کشور دنیا برای شرکت در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر کرونا یا آنفولانزا شب‌نشینی فضایی سینمایی به خود می‌گیرد پوشش کانال اروپای برنامه های شبکه جهانی جام جم «صبح پارسی» و رویداد چهارسوق امام باقر (ع)؛ اولین جهادگر تبیین جهان اسلام قیمه نثار قزوینی در آشپزخانه خانه مهر شب نشینی میزبان میهمانان عرصه تئاتر شد علل بروز دردهای مفصلی ویژه برنامه «صبح پارسی» در جشن ولادت امام باقر (ع) عضو هیات داوران جشنواره «نوای خرم» به شب نشینی می آید ایرانیان خارج کشور و مرجعیت علمی نظام پزشکی ایران حضور بیش از ۳۰۰ داور خارجی در کنگره بین المللی زنان تاثیر گذار اجرای جذاب شاهنامه خوانی در شب نشینی استقبال بی‌نظیر مردم از بخش رادیو‌تئاتر جشنواره فجر تحلیل اقدام اتحادیه اروپا در تروریستی اعلام کردن سپاه ایران دلایل این اقدام سیاسی و پیامدهای ان در کنکاش این روزها در جشنواره فجر چه می‌گذرد؟ درباره سبک زندگی اسلامی ایرانی بیشتر بدانیم. فعالیت بیش از ۲۲ هزار کارگر در ۲۲ سال برای ساخت عمارت تاج محل گفت‌وگو با بازیگر فیلم ماندگار به رنگ خدا عصبانیت اروپایی از شکست در جنگ ترکیبی؛ علت اصلی قطعنامه ضد ایرانی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها