اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کارآفرینی که برای آغاز به کار ۱۸ هزار تومان پول نداشت!

حتی ضرر ۱۷۰ میلیونی جلوی ادامه فعالیت یک خانم سرپرست خانواده را نگرفت.

فاطمه باقر بیگی، آشپز غذا و چاشنی‌های سنتی روز جمعه بیست و سوم دی ماه به همراه خانواده‌اش در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه درباره موفقیت‌هایش و نحوه آغاز به کار خود صحبت کرد.

او گفت: حدود ۱۲ سال است که مدیریت محصولات یگانه محلات را دارم و علاوه بر آن، سازنده محصولات نیز هستم. ما محصولاتی مانند معجون عسل و روغن محلی داریم که خاصیت درمانی دارند. فرزندانم نیز در کار من را همراهی می‌کنند و مسئولیت خرید محتویات و مواد اولیه محصولات را بر عهده دارند. 

باقر بیگی درباره همکاری فرزندانش در کار اظهار داشت: فرزندانم برای کاهش قیمت نهایی محصول خرید‌ها را از شهرهای بزرگ‌تر انجام می‌دهند. فرزندانم از کودکی همراهم بودند و در کارها کمک دستم بودند. آن‌ها از کودکی کار می‌کردند و باعث شدند بتوانیم زندگی را از صفر شروع کنیم. 

وی درباره ابتدای کار خود اظهار کرد: من کارم را از موسسه خیریه کارگشا آغاز کردم؛ در آنجا افراد بسیاری مشوق من بودند و باعث شدند مشکلات و موانع از جلوی راه من برداشته شوند. پس از حدود یک سال توانستم شغلی خانگی ایجاد کنم و با کمک آن موسسه خیریه محصولاتم را بفروشم. اولین محصول من یک مربا بود که برای تهیه مواد اولیه آن به ۱۸ هزار تومان نیاز بود اما من همان مقدار پول را نیز نداشتم. 

او در ادامه افزود: پس از مدتی به سختی ۱۸ هزار تومان را تهیه کردم و مربا را پس از آماده‌سازی به موسسه بردم اما مشوقم من را دعوا کرد چرا که کیفیت مربا خوب نبود و ایرادات بسیاری داشت. در آنجا تصمیم گرفتم محصولات متنوع‌تری آماده کنم و اکنون سمنوی محلات یکی از بهترین محصولاتمان است. در کنار آن‌ها با کمک یکی دیگر از مشوق‌ها که سر رشته در محصولات سنتی و درمانی داشت توانستم به سمت تولید محصولاتی بروم که خاصیت درمانی دارند. 

وی درباره چالش‌های فعالیت خود اظهار داشت: من فرزندان خود را بسیار دوست دارم و برای آن‌ها همه کاری انجام دادم؛ این احساس باعث شده تا در هر شرایطی پیش بروم. برای مثال یک بار دو دیگ سمنو درست کردم که حدود ۱۷۰ میلیون تومان قیمت داشتند اما متاسفانه از بین رفتند و ضرر کردیم. با این حال ناامید نشدم و ادامه دادم تا بتوانم زندگی خوبی برای فرزندانم رقم بزنم. 

باقر بیگی درباره محصولاتشان گفت: تنوع محصولات به قدری بالا است که توانایی پاسخ‌گویی و تولید تمام آن‌ها را نداریم؛ همچنین سفارشات به اندازه‌ای هستند که طی یک ساعت بیش از ۴۰۰ محصول در کمتر از یک ساعت به فروش می‌رود.

او درباره آداب خانوادگی‌شان اظهار کرد: یکی از قوانین اصلی زندگی خانوادگی ما صداقت است؛ ما در هر شرایطی با صداقت با یکدیگر صحبت می‌کنیم و هر مسئله‌ای که وجود داشته باشد را با یکدیگر مطرح می‌کنیم. 

وی درباره کارآفرینی اظهار داشت: ما از سال ۹۱ فعالیت خود را آغاز کردیم و اکنون ۳ نفر دیگر نیز در کنار من فعالیت می‌کنند؛ ما تمایل داریم کار خود را توسعه دهیم اما چالش‌های بسیاری برای آن وجود دارد که سعی در برطرف کردن آن‌ها داریم. فعالیت من پس از ۶ سال تازه شناخته شد و اکنون پس از ۱۱ سال به رونق رسیده است. به دنبال این مسئله هر فردی که می‌خواهد کارآفرینی کند باید با پشتکار پیش برود و در کار خود استقامت داشته باشد.

یگانه، فرزند فاطمه باقر بیگی درباره ویژگی‌های مادرش گفت: مادرم بسیار فداکار و پرتلاش است؛ او توانست زندگی همه ما را از صفر بسازد و به شرایط کنونی برساند و این بسیار ارزش دارد. ویژگی اصلی او آن است که عاشق ما است.

امیرحسین، فرزند فاطمه باقر بیگی درباره سختی‌های فعالت‌های مادرش گفت: در ابتدا تصور نمی‌کردم که به این نقطه برسیم و اکنون این مسئله بسیار با ارزش است؛ راه‌های بسیاری روبه‌روی ما قرار دارد تا آن‌ها را طی کنیم  و به موفقیت بیشتری برسیم.
گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود . اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس شهادت امام حسن عسگری (ع) هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها