اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نقش مادر در یادگیری مهارت‌های مختلف توسط فرزندان

با بازی، جلوی غرق شدن فرزندان در فضای مجازی را بگیریم

مریم جدیدی، کارشناس و مربی آموزش بازی با کودکان روز شنبه بیست‌وچهارم دی ماه به همراه خانواده‌اش در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه درباره موفقیت‌هایش و نحوه آغاز به کار خود صحبت کرد.

وی در ابتدا اینطور گفت: من از کودکی علاقه داشتم به دیگر کودکان کمک کنم؛ با گذر زمان و با تلاش‌های متعدد با مرکزی آشنا شدم که در آن توانستم سیستم فکری کودکان را بشناسم و به دنبال آن با طراحی بازی‌های مناسب مشکلات آن‌ها را برطرف کنم. 

همه ی این کارها را زمانی آموختم که پسرم دو سال داشت؛ زمانی که پدر و مادر با مراحل رشد فرزند آشنا می‌شوند می‌توانند از به وجود آمدن مشکلات دوران رشد کودک خود جلوگیری کنند.

وی درباره نحوه تشخیص شخصیت کودکان از روی نقاشی گفت: برای شناسایی افکار کودکان ابتدا به ۶ نقاشی نیاز است. پیشنهاد می‌شود کودکانی که قرار است تحت بررسی‌های اینگونه قرار بگیرند هیچ گونه آموزشی در زمینه طراحی و نقاشی ندیده باشند. همچنین مهم است که کودکان از چه مدادی و با چه رنگی استفاده می‌کنند. برای مثال اگر یک کودک فقط با مداد مشکی نقاشی کند نشان می‌دهد که در محدودیت وجود دارد. 

او در ادامه درباره اهمیت بازی‌های خانوادگی اظهار کرد: من و خانواده‌ام معمولا دو مرتبه در هفته را صرف انجام بازی‌های خانوادگی می‌کنیم؛ زمانی که می‌خواهیم به مهمانی برویم یک بازی فکری نیز به همراه خود می‌بریم تا بتوانیم سرگرمی کودکان را فراهم کنیم و از گم شدن آن‌ها در فضای مجازی جلوگیری کنیم.

خانم جدیدی در خصوص نقش مادر در پرورش فرزند گفت: مادر مانند یک معمار است که می‌تواند هر مهارتی که می‌خواهد را در فرزندان خود پرورش دهد؛ مادر باید بتواند پیش از هر چیز روی خود تمرکز کند و بتواند مهارت‌های لازم یک مادر را کسب کند و به آرامش برسد. زمانی که یک مادر به آرامش برسد تمام خانواده آرامش خواهد داشت.
 برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود . اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان حلول ماه ربیع الاول مبارک تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها