اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

در مشاور طرح شد:

"پرسمان تردد" پاسخگوی استعلام ممنوع الخروجی و رفع دغدغه ی ایرانیان مقیم خارج کشور

به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی جام جم :

یکی از دغدغه های ایرانیان مقیم خارج کشور برای سفر به میهن، نگرانی در خصوص مشکلات احتمالی قضایی و حقوقی گوناگونی است که موجب پیگردهای قضایی و پیش آمدن بحث ممنوع الخروجی برای آن ها می شود. آنچه با تصویب شورای عالی ایرانیان، تحت عنوان "پرسمان تردد" در بستر سامانه ی "میخک" شکل گرفته؛ به تعبیر "علیرضا رضوانی" (رئیس اداره ی تابعیت، امور پناهندگان و مهاجرین وزارت امور خارجه)، خدمت ارزنده ای است که به نیاز ایرانیان مقیم خارج کشور برای رهایی از این نگرانی به خوبی پاسخ می دهد. وی که به عنوان کارشناس، پاسخگوی پرسش مخاطبان برنامه ی "مشاور" شبکه جام جم بود؛ اعلام کرد که ایرانیان مقیم خارج کشور، تنها دو هفته ی کاری پس از بارگذاری درخواست در پرسمان تردد، جواب استعلام خود را دریافت خواهند کرد.
رضوانی با اعلام آمار مراجعه کنندگان، استقبال از این سامانه را در مدت یک سالی که از راه اندازی آن گذشته؛ چشمگیر خواند و اعلام نتیجه ی بررسی بیش از 7200 درخواست ثبت شده طی این مدت را دلیل کارآمدی این خدمت جدید دانست. وی گفت: به محض آماده شدن پرسمان تردد، ظرف مدت سه روز، بیش از 900 درخواست در سامانه ثبت شد و در ادامه، طی یک سال به 7200 درخواست رسید. در این مدت، بیش از 200 نفر از درخواست کنندگان که مشکل قضایی و شاکی خصوصی داشتند؛ توانستند با گرفتن وکیل مشکل تردد و ممنوع الخروجی خود را حل کنند. برخی از درخواست ها حتی دغدغه ی تردد هم نبود. مشکل کسانی که امکان مراجعه به کنسولگری ندارند؛ مشکلات مشمولان، دانشجویان، گرفتاری طلاق خانم های ایرانی در خارج کشور و مواردی از این دست هم وجود داشت که مانند مشکلات قضایی و وجود شاکی خصوصی، توسط کارشناسان پرسمان تردد پیگیری شد. دو هفته ای هم که برای پاسخگویی تعیین  شده، زمان مورد نیاز برای استعلام از نهادهای مربوطه و اعلام جواب به درخواست کنندگان است.
در بخش دیگری از برنامه ی مشاور، طی دو گزارش تصویری، ابتدا "علیرضا محمودی" (مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه) یکی از مزیت های این سامانه را عدم نیاز به مراجعه به سفارت و دریافت جواب از طریق "کد رهگیری" پس از بارگذاری تصویر شناسنامه و گذرنامه اعلام کرد و در گزارش دوم نیز "سرهنگ ذوالقدری" (رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا) روش های دیگر استعلام وضعیت ممنوع الخروجی را به ترتیب برشمرد.

ذوالقدری گفت: 4 روش برای آگاهی از این موضوع وجود دارد. اول این که هر کس گذرنامه برایش صادر می شود؛ نشانه ی این است که در آن زمان ممنوع الخروج نیست. علاوه بر پرسمان تردد که روش دوم است؛ سامانه ی "پلیس من" از طریق گوشی تلفن همراه، با ارسال کد ملی اعلام وضعیت می کند و در نهایت با مراجعه به ادارات گذرنامه در سراسر کشور می توان در این خصوص استعلام کرد.

آخرین اخبار

حضور عوامل «فیلم شماره ۱۰» در برنامه شب‌نشینی صبح پارسی مروری به زندگی شهید احمدی روشن خواهد داشت درخشش جوانان ایرانی در زمینه اختراعات و دستاوردهای پزشکی تغذیه سالمندان آلزایمری ایران به قدرت منطقه در پرتاب ماهواره‌ای به لایه لئو تبدیل می‌شود خبرهایی از جشنواره فیلم فجر در صبح پارسی در مشاور مطرح شد: وقتی سازمان ملل به بیش از ۱۲ هزار مدرک علیه منافقین بی اعتنایی می‌کند نقش به کارگیری آموزه‌های دینی در حفظ سلامت روان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شب نشینی آموزش هفت رنگ پلو در سوگ کوه صبر در مشاور خواهید دید در شب نشینی امشب، میزبان نویسنده و هنرمند خلاق هستیم سینما جام جم و نقدی دیگر نقش گسترده و کلیدی زنان در به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی روایتی شفاهی از تاریخ انقلاب در شب‌نشینی شکست پیاپی دشمنان از صدر اسلام تا کنون برنامه های دولت سیزدهم برای ایرانیان خارج از کشور نگاهی به تفاوت سینمای هنری و سینمای گیشه تنبلی چشم کودکان را جدی بگیریم. پیشرفت فوق‌العاده ایران در توسعه فناوری فضایی سنجش از راه دور ایده جذاب کارگردان برای ساخت فیلم «در آغوش درخت» فصل زمستان و ورزش جذاب هاکی روی یخ بانوان جشن روز پدر و دهه مبارک فجر در صبح پارسی شب‌نشینی شبی سینمایی را پشت سر می‌گذارد نقش شناخت جامعه درنویسندگی تغذیه و رژیم کودکان صداقت حضرت امام خمینی (ره) دلیل اصلی ارتباط عمیق با مردم رواق به دوران امامت امام جواد (ع) می پردازد. روایت بانوان موفق ایران زمین در مه زاد شکوفه باران؛ یک قاب تماشایی، از شادی دانش آموزان پخش مسابقه محله ایرانی از جام جم «صبح پارسی» دهه فجر را جشن می‌گیرد نویسنده کتاب "نامحرمانه" به استودیوی شب نشینی می آید معنای معرفت در زیارت امام معصوم و حجت خداوند تنوع اقلیمی و حضور هنرمندان جوان، ویژگی‌های اصلی جشنواره فیلم فجر امسال ویژه برنامه های شبکه جهانی جام جم در دهه فجر 1401 خانه مهر در قاب جام جم دهه فجر شب‌نشینی با حال و هوای جشنواره فیلم فجر از جاده ابریشم تا سفرهای مارکوپولو؛ به کارگیری زبان فارسی در تجارت صبح پارسی در روز ولادت سلطان جود و سخا پوشش کانال اروپای برنامه های شبکه جهانی جام جم تبیین وظایف "معاونت حقوق بشر و امور بین الملل" وزارت دادگستری در برنامه مشاور فصل سرما و بروز انواع بیماریهای روماتیسمی سینما جام جم افتتاح می شود. معرفی فجرانه های شبکه جام جم از جشنواره فیلم فجر چه خبر؟ گفتگو با یک نخبه داروسازی با 60 اختراع

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها