اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

در مشاور طرح شد:

"پرسمان تردد" پاسخگوی استعلام ممنوع الخروجی و رفع دغدغه ی ایرانیان مقیم خارج کشور

به گزارش روابط عمومی شبکه جهانی جام جم :

یکی از دغدغه های ایرانیان مقیم خارج کشور برای سفر به میهن، نگرانی در خصوص مشکلات احتمالی قضایی و حقوقی گوناگونی است که موجب پیگردهای قضایی و پیش آمدن بحث ممنوع الخروجی برای آن ها می شود. آنچه با تصویب شورای عالی ایرانیان، تحت عنوان "پرسمان تردد" در بستر سامانه ی "میخک" شکل گرفته؛ به تعبیر "علیرضا رضوانی" (رئیس اداره ی تابعیت، امور پناهندگان و مهاجرین وزارت امور خارجه)، خدمت ارزنده ای است که به نیاز ایرانیان مقیم خارج کشور برای رهایی از این نگرانی به خوبی پاسخ می دهد. وی که به عنوان کارشناس، پاسخگوی پرسش مخاطبان برنامه ی "مشاور" شبکه جام جم بود؛ اعلام کرد که ایرانیان مقیم خارج کشور، تنها دو هفته ی کاری پس از بارگذاری درخواست در پرسمان تردد، جواب استعلام خود را دریافت خواهند کرد.
رضوانی با اعلام آمار مراجعه کنندگان، استقبال از این سامانه را در مدت یک سالی که از راه اندازی آن گذشته؛ چشمگیر خواند و اعلام نتیجه ی بررسی بیش از 7200 درخواست ثبت شده طی این مدت را دلیل کارآمدی این خدمت جدید دانست. وی گفت: به محض آماده شدن پرسمان تردد، ظرف مدت سه روز، بیش از 900 درخواست در سامانه ثبت شد و در ادامه، طی یک سال به 7200 درخواست رسید. در این مدت، بیش از 200 نفر از درخواست کنندگان که مشکل قضایی و شاکی خصوصی داشتند؛ توانستند با گرفتن وکیل مشکل تردد و ممنوع الخروجی خود را حل کنند. برخی از درخواست ها حتی دغدغه ی تردد هم نبود. مشکل کسانی که امکان مراجعه به کنسولگری ندارند؛ مشکلات مشمولان، دانشجویان، گرفتاری طلاق خانم های ایرانی در خارج کشور و مواردی از این دست هم وجود داشت که مانند مشکلات قضایی و وجود شاکی خصوصی، توسط کارشناسان پرسمان تردد پیگیری شد. دو هفته ای هم که برای پاسخگویی تعیین  شده، زمان مورد نیاز برای استعلام از نهادهای مربوطه و اعلام جواب به درخواست کنندگان است.
در بخش دیگری از برنامه ی مشاور، طی دو گزارش تصویری، ابتدا "علیرضا محمودی" (مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه) یکی از مزیت های این سامانه را عدم نیاز به مراجعه به سفارت و دریافت جواب از طریق "کد رهگیری" پس از بارگذاری تصویر شناسنامه و گذرنامه اعلام کرد و در گزارش دوم نیز "سرهنگ ذوالقدری" (رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا) روش های دیگر استعلام وضعیت ممنوع الخروجی را به ترتیب برشمرد.

ذوالقدری گفت: 4 روش برای آگاهی از این موضوع وجود دارد. اول این که هر کس گذرنامه برایش صادر می شود؛ نشانه ی این است که در آن زمان ممنوع الخروج نیست. علاوه بر پرسمان تردد که روش دوم است؛ سامانه ی "پلیس من" از طریق گوشی تلفن همراه، با ارسال کد ملی اعلام وضعیت می کند و در نهایت با مراجعه به ادارات گذرنامه در سراسر کشور می توان در این خصوص استعلام کرد.

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها