اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

وقتی نواب صفوی با سن کم توانست موفق به برگزاری مجدد انتخابات شود!

زندگی نواب صفوی موضوع برنامه امروز صبح پارسی بود.

حمیدرضا ترقی، قائم مقام حزب موتلفه و نماینده ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی (ره) سه‌شنبه بیست‌وهفتم دی ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه صبح پارسی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه درباره زندگی نواب صفوی صحبت کرد. 

او گفت: شهید نواب صفوی متولد سال ۱۳۰۲ بود که پس از گذراندن تحصیل برای قرارگیری در حوزه علمیه به نجف می‌رود. در همان دوران کسروی علیه تشیع در ایران حرکت انحرافی شروع می‌کند و مورد حمایت جدی رژیم شاه قرار می‌گیرد. نواب صفوی پس از شنیدن اظهارات کسروی به ایران باز می‌گردد تا با او بحث کند. این دو چند جلسه با یکدیگر مناظره می‌کنند و نواب صفوی متوجه می‌شود که کسروی دچار ارتداد شده و به دنبال از بین بردم اندیشه تشیع است. 

 نواب صفوی تصمیم می‌گیرد تا کسروی را مرتد بخواند و حکم اعدام او را اعلام کند؛ از آن زمان صفوی بین مردم و مخالفان کسروی محبوبیت پیدا می‌کند. پس از آن نواب صفوی جمعیت فداییان اسلام را با هدف استقرار ارزش‌های دینی در جامعه و شکل‌گیری حکومت اسلامی تشکیل می‌دهد. در آن زمان ایران در شرایط خاصی قرار داشت و به دنبال این مسئله صفوی با آیت‌الله کاشانی همراه می‌شود تا بتوانند حکومت ملی را به وجود بیاورند. 

وی افزود: در انتخابات مجلس شانزدهم، صفوی متوجه می‌شود که شاه با تقلب کسانی که می‌خواست را انتخاب کرده و برنده انتخابات دانسته است. وی نتیجه‌گیری می‌کند که عبدالحسین هژیر در این مسئله دست دارد و به همین دلیل حکم اعدام او را صادر می‌کند. پس از انجام انتخابات دوباره، ملی‌گرایان ایرانی می‌توانند وارد مجلس شوند. نواب صفوی شرط گذاشته بود که اگر ملی‌گرایان به قدرت رسیدند باید قوانین دینی را در کشور رواج دهند. وی جوانی رشید و شجاع بود که با سن کم تلاش داشت کشور را به ماهیت اسلامی خود نزدیک کند.

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها