اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

وقتی نواب صفوی با سن کم توانست موفق به برگزاری مجدد انتخابات شود!

زندگی نواب صفوی موضوع برنامه امروز صبح پارسی بود.

حمیدرضا ترقی، قائم مقام حزب موتلفه و نماینده ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی (ره) سه‌شنبه بیست‌وهفتم دی ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه صبح پارسی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه درباره زندگی نواب صفوی صحبت کرد. 

او گفت: شهید نواب صفوی متولد سال ۱۳۰۲ بود که پس از گذراندن تحصیل برای قرارگیری در حوزه علمیه به نجف می‌رود. در همان دوران کسروی علیه تشیع در ایران حرکت انحرافی شروع می‌کند و مورد حمایت جدی رژیم شاه قرار می‌گیرد. نواب صفوی پس از شنیدن اظهارات کسروی به ایران باز می‌گردد تا با او بحث کند. این دو چند جلسه با یکدیگر مناظره می‌کنند و نواب صفوی متوجه می‌شود که کسروی دچار ارتداد شده و به دنبال از بین بردم اندیشه تشیع است. 

 نواب صفوی تصمیم می‌گیرد تا کسروی را مرتد بخواند و حکم اعدام او را اعلام کند؛ از آن زمان صفوی بین مردم و مخالفان کسروی محبوبیت پیدا می‌کند. پس از آن نواب صفوی جمعیت فداییان اسلام را با هدف استقرار ارزش‌های دینی در جامعه و شکل‌گیری حکومت اسلامی تشکیل می‌دهد. در آن زمان ایران در شرایط خاصی قرار داشت و به دنبال این مسئله صفوی با آیت‌الله کاشانی همراه می‌شود تا بتوانند حکومت ملی را به وجود بیاورند. 

وی افزود: در انتخابات مجلس شانزدهم، صفوی متوجه می‌شود که شاه با تقلب کسانی که می‌خواست را انتخاب کرده و برنده انتخابات دانسته است. وی نتیجه‌گیری می‌کند که عبدالحسین هژیر در این مسئله دست دارد و به همین دلیل حکم اعدام او را صادر می‌کند. پس از انجام انتخابات دوباره، ملی‌گرایان ایرانی می‌توانند وارد مجلس شوند. نواب صفوی شرط گذاشته بود که اگر ملی‌گرایان به قدرت رسیدند باید قوانین دینی را در کشور رواج دهند. وی جوانی رشید و شجاع بود که با سن کم تلاش داشت کشور را به ماهیت اسلامی خود نزدیک کند.

آخرین اخبار

حضور عوامل «فیلم شماره ۱۰» در برنامه شب‌نشینی صبح پارسی مروری به زندگی شهید احمدی روشن خواهد داشت درخشش جوانان ایرانی در زمینه اختراعات و دستاوردهای پزشکی تغذیه سالمندان آلزایمری ایران به قدرت منطقه در پرتاب ماهواره‌ای به لایه لئو تبدیل می‌شود خبرهایی از جشنواره فیلم فجر در صبح پارسی در مشاور مطرح شد: وقتی سازمان ملل به بیش از ۱۲ هزار مدرک علیه منافقین بی اعتنایی می‌کند نقش به کارگیری آموزه‌های دینی در حفظ سلامت روان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شب نشینی آموزش هفت رنگ پلو در سوگ کوه صبر در مشاور خواهید دید در شب نشینی امشب، میزبان نویسنده و هنرمند خلاق هستیم سینما جام جم و نقدی دیگر نقش گسترده و کلیدی زنان در به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی روایتی شفاهی از تاریخ انقلاب در شب‌نشینی شکست پیاپی دشمنان از صدر اسلام تا کنون برنامه های دولت سیزدهم برای ایرانیان خارج از کشور نگاهی به تفاوت سینمای هنری و سینمای گیشه تنبلی چشم کودکان را جدی بگیریم. پیشرفت فوق‌العاده ایران در توسعه فناوری فضایی سنجش از راه دور ایده جذاب کارگردان برای ساخت فیلم «در آغوش درخت» فصل زمستان و ورزش جذاب هاکی روی یخ بانوان جشن روز پدر و دهه مبارک فجر در صبح پارسی شب‌نشینی شبی سینمایی را پشت سر می‌گذارد نقش شناخت جامعه درنویسندگی تغذیه و رژیم کودکان صداقت حضرت امام خمینی (ره) دلیل اصلی ارتباط عمیق با مردم رواق به دوران امامت امام جواد (ع) می پردازد. روایت بانوان موفق ایران زمین در مه زاد شکوفه باران؛ یک قاب تماشایی، از شادی دانش آموزان پخش مسابقه محله ایرانی از جام جم «صبح پارسی» دهه فجر را جشن می‌گیرد نویسنده کتاب "نامحرمانه" به استودیوی شب نشینی می آید معنای معرفت در زیارت امام معصوم و حجت خداوند تنوع اقلیمی و حضور هنرمندان جوان، ویژگی‌های اصلی جشنواره فیلم فجر امسال ویژه برنامه های شبکه جهانی جام جم در دهه فجر 1401 خانه مهر در قاب جام جم دهه فجر شب‌نشینی با حال و هوای جشنواره فیلم فجر از جاده ابریشم تا سفرهای مارکوپولو؛ به کارگیری زبان فارسی در تجارت صبح پارسی در روز ولادت سلطان جود و سخا پوشش کانال اروپای برنامه های شبکه جهانی جام جم تبیین وظایف "معاونت حقوق بشر و امور بین الملل" وزارت دادگستری در برنامه مشاور فصل سرما و بروز انواع بیماریهای روماتیسمی سینما جام جم افتتاح می شود. معرفی فجرانه های شبکه جام جم از جشنواره فیلم فجر چه خبر؟ گفتگو با یک نخبه داروسازی با 60 اختراع

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها