اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

وقتی نواب صفوی با سن کم توانست موفق به برگزاری مجدد انتخابات شود!

زندگی نواب صفوی موضوع برنامه امروز صبح پارسی بود.

حمیدرضا ترقی، قائم مقام حزب موتلفه و نماینده ولی فقیه در کمیته امداد امام خمینی (ره) سه‌شنبه بیست‌وهفتم دی ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه صبح پارسی به گفت‌وگو بنشیند؛ وی در این برنامه درباره زندگی نواب صفوی صحبت کرد. 

او گفت: شهید نواب صفوی متولد سال ۱۳۰۲ بود که پس از گذراندن تحصیل برای قرارگیری در حوزه علمیه به نجف می‌رود. در همان دوران کسروی علیه تشیع در ایران حرکت انحرافی شروع می‌کند و مورد حمایت جدی رژیم شاه قرار می‌گیرد. نواب صفوی پس از شنیدن اظهارات کسروی به ایران باز می‌گردد تا با او بحث کند. این دو چند جلسه با یکدیگر مناظره می‌کنند و نواب صفوی متوجه می‌شود که کسروی دچار ارتداد شده و به دنبال از بین بردم اندیشه تشیع است. 

 نواب صفوی تصمیم می‌گیرد تا کسروی را مرتد بخواند و حکم اعدام او را اعلام کند؛ از آن زمان صفوی بین مردم و مخالفان کسروی محبوبیت پیدا می‌کند. پس از آن نواب صفوی جمعیت فداییان اسلام را با هدف استقرار ارزش‌های دینی در جامعه و شکل‌گیری حکومت اسلامی تشکیل می‌دهد. در آن زمان ایران در شرایط خاصی قرار داشت و به دنبال این مسئله صفوی با آیت‌الله کاشانی همراه می‌شود تا بتوانند حکومت ملی را به وجود بیاورند. 

وی افزود: در انتخابات مجلس شانزدهم، صفوی متوجه می‌شود که شاه با تقلب کسانی که می‌خواست را انتخاب کرده و برنده انتخابات دانسته است. وی نتیجه‌گیری می‌کند که عبدالحسین هژیر در این مسئله دست دارد و به همین دلیل حکم اعدام او را صادر می‌کند. پس از انجام انتخابات دوباره، ملی‌گرایان ایرانی می‌توانند وارد مجلس شوند. نواب صفوی شرط گذاشته بود که اگر ملی‌گرایان به قدرت رسیدند باید قوانین دینی را در کشور رواج دهند. وی جوانی رشید و شجاع بود که با سن کم تلاش داشت کشور را به ماهیت اسلامی خود نزدیک کند.

آخرین اخبار

رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها