اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

وجود بیش از ۶۰ دفتر رسمی انجمن سینمای جوان در سراسر کشور

عماد سلمانیان: "من معتقدم تنها ۴۰ درصد هنر اکتسابی است"

عماد سلمانیان ، مدیر تولید و مدیر فیلم‌برداری روز پنجم بهمن در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛‌ وی در این برنامه درباره هنر فیلم‌سازی و سینما سخن گفت.

او گفت:  از ۱۶ سالگی وارد عرصه سینما شدم و از ۱۷ سالگی تولید فیلم کوتاه را شروع کردم. چند سالی درگیر کار اداری بودم و از علاقه خود فاصله گرفتم، اما بعد باری دیگر به سینما بازگشتم و از آن زمان تا به حال، قریب به ۲۵۰  فیلم، کارگردانی، مدیریت تولید یا مدیریت فیلم‌برداری را بر عهده داشتم.

اتفاق افتاده که من، به عنوان فیلم‌بردار یک اثر، با کارگردان هم‌نظر نباشیم. خوشبختانه چون همکاری من با دوستان بر پایه تجربه‌ای بوده که خود در زمینه فیلم‌سازی داشته‌ام، در این مواقع نظر من مورد اعتماد آن‌ها قرار می‌گیرد. گاهی حتی بر سر این اختلاف نظرها با هم دعواهای کاری داریم، اما در آخر چون هدف همه عوامل یک فیلم تولید یک اثر خوب است، به توافق و نتیجه‌ای معقول می‌رسیم. 

سلمانیان در مورد نقش استعداد در هنر سینما اظهار کرد: به طور کلی در بحث هنر، ۴۰ درصد آن اکتسابی و ۶۰ درصد آن ذاتی و نیازمند استعداد است. همه می‌توانند اصول کارگردانی را بیاموزند اما لزوما نمی‌توانند یک فیلم‌ساز خوب بشوند. 

وی افزود: یک فیلم‌ساز باید اثر خود را مانند یک فرزند بپذیرد و به آن علاقه قلبی داشته باشد. اگر یک هنرمند بخواهد صرفا اثری را تولید کند، آن اثر ماندگار نخواهد شد. می‌توانیم به وضوح ببینیم که فیلم‌های ماندگار تاریخ سینما، همیشه از اعماق وجود فیلم‌ساز نشات گرفته‌اند.

وی درباره‌ انجمن سینمای جوان و استعدادیابی جوانان گفت: انجمن سینمای جوان شامل ۶۰ دفتر رسمی در سرتاسر ایران است که به استعدادهای جوان در هرکجای کشور، این امکان را می‌دهد که به یادگیری هنر خود بپردازند. اکنون بسیاری از بزرگان سینما و هنرمندان خوب کشور که در سینمای حرفه‌ای مشغول به کارند، مانند دانش اقباشاوی، کارگردان فیلم هیهات، عباس امیری و سایر دوستان زاییده انجمن سینمای جوان هستند. 

سلمانیان درمورد تجربه داوری جشنواره‌های متفاوت گفت: من توفیق این را داشتم که در چندین جشنواره، مانند جشنواره جهانی فیلم دمشق و جشنواره فیلم کوتاه تهران داوری کنم. به چند جشنواره دیگر در عراق نیز دعوت شدم که به خاطر شیوع کرونا نتوانستم در آن‌ها حضور پیدا کنم. اکنون برای تدریس در یک ورکشاپ در دمشق نیز دعوت شده‌ام. 

وی در پایان افزود: به عنوان یک داور، نوع روایت و ساختار اثر، در کنار عواملی دیگر مانند قدرت کارگردانی، فیلم‌برداری و بازیگری برای من اهمیت دارند. من معتقدم که هزینه‌ای که برای ساخت آن اثر صرف شده، نباید فاکتور بسیار مهمی باشد چراکه به این شکل در حق فیلم‌سازهایی که به هر دلیلی از بودجه کمی برخوردار بوده‌اند اجحاف می‌شود.
«شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود .

اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس شهادت امام حسن عسگری (ع) هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها