اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

راه مقابله با ترس از تغییر از زبان یک مجسمه‌ساز / تغییر شغل یک حسابدار موفق پس از ۲۰ سال برای دنبال کردن علاقه‌اش / چرا علاقه و اسعداد کودکان کشف نمی‌شود؟

مریم کاظمی و اشکان حاجی، سازندگان مجسمه‌‌های فلزی روز پنج‌شنبه ششم بهمن ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کردند تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشینند؛‌ آن‌ها در این برنامه درباره تجربیات حرفه‌ای خود سخن گفتند.
خانم کاظمی گفت: من این حرفه را از سال ۹۶ آغاز کردم و پیش از آن به مدت ۲۰ سال در حوزه مالی و حسابداری بودم؛ پس از آن تصمیم گرفتم به دنبال علاقه خود بروم چرا که از ابتدای کودکی به گرافیک، هنر و طراحی علاقه داشتم. در کودکی طراحی من از همه هم‌سن و سال‌هایم بهتر بود اما متاسفانه در انتخاب رشته به حسابداری رفتم. 

وی درباره علت دنبال کردن علاقش گفت: در سال ۹۶ به دلیل خستگی از کار حسابداری از آن استعفا دادم چرا که برای من بسیار کار تکراری و خسته‌کننده‌ای بود. این مسئله باعث شد من به سمت علاقه‌ام حرکت کنم.

کاظمی اظهار داشت: حدود یک سال می‌شود که کارگاهی را افتتاح کردیم و تیمی را تشکیل داده‌ایم؛ ما از مردم سفارش می‌گیریم و با کمک طراحان و فعالان تیم آن‌ها را پیاده‌سازی می‌کنیم. من از مراحل ساخت مجسمه‌های فلزی بسیار لذت می‌برم. این کار بسیار سخت است و هیجان بالایی دارد.

او درباره مقابله با ترس از تغییر اظهار داشت: من باور دارم انسان با هدف و پشتکار می‌تواند به هرچه که می‌خواهد برسد. من سختی‌های بسیاری دیدم اما به دلیل پشتکاری که داشتم توانستم به موفقیت برسم. خوشبختانه اکنون پس از یک سال کارگاه دادن توانسته‌ایم به موفقیت‌های بسیاری برسیم و توسط استان‌های مختلف و کشورهای همسایه شناخته شویم.

اشکان حاجی، دیگرسازنده مجسمه‌‌های فلزی گفت: من طراح و مدل‌ساز خانم کاظمی هستم؛ به این صورت که سوژه‌ای را در نظر می‌گیرم که مورد توجه مشتریان است. من این سوژه را با استفاده از ریاضی شکل‌ و شمایل بهتری به آن می‌دهم تا قابل اجرا شود. فعالیت من به کلی هنر به حساب نمی‌آید و ترکیبی از هنر و صنعت است.

وی در ادامه اظهار داشت:‌ متاسفانه سیستم آموزشی در حال حاضر قدرت راهنمایی و هدایت فرزندان را ندارند و خانواده‌ها هم به دلیل رشد در همین سیستم دانش کافی را ندارند؛ به دنبال این مسئله معمولا کودکان نمی‌توانند علاقه‌مندی‌ها و استعداد‌های خود را کشف کنند و همواره به سمت مشاغلی هدایت می‌شوند که خانواده‌هایشان تصور می‌کنند درآمدزا هستند.

او اظهار داشت: در دانشگاه به دلیل استفاده از پمپ کولر برای سرد کردن پردازنده رایانه اخراج شدم اما حقیقت آن است که ایده‌های نادرست اما خلاقانه آغاز کار یک انسان خلاق هستند و باید توسط مراکز مختلف حمایت شوند. 

من در سال ۹۰ با حمایت‌های همسر و مادرم به دنبال علاقه‌مندی‌های خود رفتم و خوشبختانه توانستم مسیر جدید زندگی خود را شروع کنم.

وی در پایان درباره تنوع کارشان گفت: ما بسته به سفارشی که داریم از جنس و متریال مختلفی استفاده می‌کنیم. به دنبال این مسئله  دائما در چالش هستیم چرا که فرم‌های مختلفی همواره به ما پیشنهاد می‌شود. این فرم‌ها به دلیل جدید بودن همواره ساختار متفاوتی دارند.
 «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود .

اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها