اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کسب رتبه ۱۵ جهانی ایران در حوزه پژوهش

عزیزالله سالاری: آزادی از زندان خویشتن با ایمان تکمیل می‌شود.

عزیزالله سالاری شاعر، نویسنده و فعال فرهنگی روز شنبه هشتم بهمن ماه به استودیوی شبکه جام جم آمد.

او گفت: ایرانیان در عرصه شاعری سنگ تمام گذاشته‌اند و اسطوره‌های بسیاری در شعر ایران وجود دارد؛ ترکیب شعر و زندگی یک هنر است و زندگی با هنر بسیار زیبا و فرخنده است. 

سالاری ادامه داد: زندگی من با معلمی، پژوهشگری و بسیجی بودن گذشت و پژوهشگری زایندگی و نوزایی فکری است. زمانی که پژوهش می‌کنیم در حال تفکر هستیم که مسیر کشف مجهولات است. انسان زمانی که مدام در حال تفکر و پویایی باشد در حال زندگی کردن است. علم به نور شباهت دارد که انسان را از چهار زندان طبیعت، جامعه، تاریخ و خویشتن جدا می‌کند. آزادی از زندان خویشتن با ایمان تکمیل می‌شود. 

هر محدودیتی زندان به حساب می‌آید که با تحقیق و پژوهش می‌شود از آن‌ها رهایی پیدا کرد. خوشبختانه در ایران نیز بر روی پژوهش تمرکز بسیاری وجود داشته که اکنون کشور ایران رتبه ۱۵ در جهان را داریم. پژوهش انسان را نیرومند و قوی می‌کند و رنگ آن را فراهم می‌کند. 

او در پایان اظهار داشت: خوشبختانه من نیز توانسته‌ام در حوزه علم و دانش فعالیت‌هایی در عرصه عرفان، فلسفه و مسائل مختلف داشته باشم. یکی از انسان های بزرگی که درباره آن‌ها پژوهش کردم "مجید بقایی"  فرمانده هشت لشگر بود. علاقمند هستم جایگاه بهتری برای مجید بقایی و حسن باقری در نظر بگیرم تا بتوانیم قدر این عزیزان را بدانیم.
گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه، عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها