اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کسب رتبه ۱۵ جهانی ایران در حوزه پژوهش

عزیزالله سالاری: آزادی از زندان خویشتن با ایمان تکمیل می‌شود.

عزیزالله سالاری شاعر، نویسنده و فعال فرهنگی روز شنبه هشتم بهمن ماه به استودیوی شبکه جام جم آمد.

او گفت: ایرانیان در عرصه شاعری سنگ تمام گذاشته‌اند و اسطوره‌های بسیاری در شعر ایران وجود دارد؛ ترکیب شعر و زندگی یک هنر است و زندگی با هنر بسیار زیبا و فرخنده است. 

سالاری ادامه داد: زندگی من با معلمی، پژوهشگری و بسیجی بودن گذشت و پژوهشگری زایندگی و نوزایی فکری است. زمانی که پژوهش می‌کنیم در حال تفکر هستیم که مسیر کشف مجهولات است. انسان زمانی که مدام در حال تفکر و پویایی باشد در حال زندگی کردن است. علم به نور شباهت دارد که انسان را از چهار زندان طبیعت، جامعه، تاریخ و خویشتن جدا می‌کند. آزادی از زندان خویشتن با ایمان تکمیل می‌شود. 

هر محدودیتی زندان به حساب می‌آید که با تحقیق و پژوهش می‌شود از آن‌ها رهایی پیدا کرد. خوشبختانه در ایران نیز بر روی پژوهش تمرکز بسیاری وجود داشته که اکنون کشور ایران رتبه ۱۵ در جهان را داریم. پژوهش انسان را نیرومند و قوی می‌کند و رنگ آن را فراهم می‌کند. 

او در پایان اظهار داشت: خوشبختانه من نیز توانسته‌ام در حوزه علم و دانش فعالیت‌هایی در عرصه عرفان، فلسفه و مسائل مختلف داشته باشم. یکی از انسان های بزرگی که درباره آن‌ها پژوهش کردم "مجید بقایی"  فرمانده هشت لشگر بود. علاقمند هستم جایگاه بهتری برای مجید بقایی و حسن باقری در نظر بگیرم تا بتوانیم قدر این عزیزان را بدانیم.
گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود و تهیه کننده این برنامه، عباس درویش است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها