اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صداقت حضرت امام خمینی (ره) دلیل اصلی ارتباط عمیق با مردم

مردم در زمان انقلاب چگونه هم‌عقیده ماندند؟

 سید حمید روحانی، رییس بنیاد تاریخ پژوهشی و دانشنامه انقلاب اسلامی روز  پنجشنبه سیزدهم بهمن ماه به استودیوی شبکه جام جم آمد و درباره دهه مبارک فجر و ویژگی‌های امام خمینی (ره) صحبت کرد. 
سید حمید روحانی، رییس بنیاد تاریخ پژوهشی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی‌ (ره) نعمتی عظیم با ویژگی‌های بی‌نظیر بودند که در کشور ما حضور داشتند؛ مهم‌ترین ویژگی ایشان آزاداندیشی بود. حضرت امام همیشه آزادی انتخاب را در اختیار همه، حتی خانواده خود قرار می‌داد. ایشان عدالت‌خواه بودند و این مسئله حتی در خانه امام خمینی (ره) وجود داشت. روایتی است درباره زمانی که ایشان از یک قصابی خرید می‌کردند؛ امام خمینی (ره) از آنجایی که آن قصاب گوشت‌های بهتری را نسبت به دیگران به حضرت امام می‌داد ارتباطشان را با آن قصابی قطع کردند. 
روحانی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با مردم بود و با آن‌ها با صداقت رفتار می‌کرد؛ ایشان با تمامی افراد صحبت می‌کردند و ملاقات خود را در بین مردم انجام می‌داد. صداقت حضرت امام (ره) باعث شد مردم به ایشان اعتماد کنند و به ایشان وفادار باشند. حضرت امام با وجود آن که در حوزه‌های علمیه جامعه‌شناسی درس نمی‌دادند، دانش بسیاری در این حوزه داشتند. 

وی در ادامه اظهار کرد: در دوران ستم‌شاهی مردم مانند برده بودند؛ از طرفی به مردم این باور را داده بودند که نمی‌توانند کاری کنند. افراد در ایران باور کرده بودند که توانایی نوآوری و فناوری ندارند به همین دلیل متخصصان غربی به ایران می‌آمدند و دست به غارت می‌زدند. 

او گفت: شاه بودجه یک سال کشور را در جشن‌های غیر ضروری مصرف می‌کرد در حالی که مردم در روستا‌ها از گشتگی می‌مردند. کسی در آن زمان نمی‌توانست علیه شاه صحبت کند و کوچک‌ترین اقدامی علیه شاه منجر به شکنجه افراد می‌شد.

روحانی در ادامه اظهار کرد: امام خمینی (ره) می‌خواستند تا فرهنگ مردمی و انسان‌دوستانه اسلامی را به جهان صادر کند. این اندیشه سازنده و ارزشمند است و می‌تواند ملت‌ها را به سمت رشد و پیشرفت هدایت کند.

وی در آخر گفت: امام خمینی (ره) به مدت ۱۵ سال تمام نیروی خود را به کار گرفتند تا ملت ایران را نجات دهند و در تمام این مدت با مردم ارتباط برقرار کردند و صحبت کردند. اگر این صحبت‌ها نبود مردم با یکدیگر درگیر می‌شدند و یکدست نمی‌ماندند.

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها