اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صداقت حضرت امام خمینی (ره) دلیل اصلی ارتباط عمیق با مردم

مردم در زمان انقلاب چگونه هم‌عقیده ماندند؟

 سید حمید روحانی، رییس بنیاد تاریخ پژوهشی و دانشنامه انقلاب اسلامی روز  پنجشنبه سیزدهم بهمن ماه به استودیوی شبکه جام جم آمد و درباره دهه مبارک فجر و ویژگی‌های امام خمینی (ره) صحبت کرد. 
سید حمید روحانی، رییس بنیاد تاریخ پژوهشی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی‌ (ره) نعمتی عظیم با ویژگی‌های بی‌نظیر بودند که در کشور ما حضور داشتند؛ مهم‌ترین ویژگی ایشان آزاداندیشی بود. حضرت امام همیشه آزادی انتخاب را در اختیار همه، حتی خانواده خود قرار می‌داد. ایشان عدالت‌خواه بودند و این مسئله حتی در خانه امام خمینی (ره) وجود داشت. روایتی است درباره زمانی که ایشان از یک قصابی خرید می‌کردند؛ امام خمینی (ره) از آنجایی که آن قصاب گوشت‌های بهتری را نسبت به دیگران به حضرت امام می‌داد ارتباطشان را با آن قصابی قطع کردند. 
روحانی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با مردم بود و با آن‌ها با صداقت رفتار می‌کرد؛ ایشان با تمامی افراد صحبت می‌کردند و ملاقات خود را در بین مردم انجام می‌داد. صداقت حضرت امام (ره) باعث شد مردم به ایشان اعتماد کنند و به ایشان وفادار باشند. حضرت امام با وجود آن که در حوزه‌های علمیه جامعه‌شناسی درس نمی‌دادند، دانش بسیاری در این حوزه داشتند. 

وی در ادامه اظهار کرد: در دوران ستم‌شاهی مردم مانند برده بودند؛ از طرفی به مردم این باور را داده بودند که نمی‌توانند کاری کنند. افراد در ایران باور کرده بودند که توانایی نوآوری و فناوری ندارند به همین دلیل متخصصان غربی به ایران می‌آمدند و دست به غارت می‌زدند. 

او گفت: شاه بودجه یک سال کشور را در جشن‌های غیر ضروری مصرف می‌کرد در حالی که مردم در روستا‌ها از گشتگی می‌مردند. کسی در آن زمان نمی‌توانست علیه شاه صحبت کند و کوچک‌ترین اقدامی علیه شاه منجر به شکنجه افراد می‌شد.

روحانی در ادامه اظهار کرد: امام خمینی (ره) می‌خواستند تا فرهنگ مردمی و انسان‌دوستانه اسلامی را به جهان صادر کند. این اندیشه سازنده و ارزشمند است و می‌تواند ملت‌ها را به سمت رشد و پیشرفت هدایت کند.

وی در آخر گفت: امام خمینی (ره) به مدت ۱۵ سال تمام نیروی خود را به کار گرفتند تا ملت ایران را نجات دهند و در تمام این مدت با مردم ارتباط برقرار کردند و صحبت کردند. اگر این صحبت‌ها نبود مردم با یکدیگر درگیر می‌شدند و یکدست نمی‌ماندند.

آخرین اخبار

رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها