اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

درخشش جوانان ایرانی در زمینه اختراعات و دستاوردهای پزشکی

اختراع دستگاهی برای درمان بیماری لرزش دست توسط جوانان ایرانی که با استقبال کشورهای اروپایی مواجه شده است

مهران مهربان، مخترع جوان کشورمان، روز هجدهم بهمن در استودیوی شبکه جام جم حاضر شد و درباره اختراعات و دستاوردهای متنوع دانشجویان ایرانی در حوزه پزشکی سخن گفت.

مهربان گفت:  حدودا سه سال است که با تیم خود بر روی حوزه تحریک الکتریکی عصب و عضله کار می‌کنیم. بیماری لرزش دست می‌تواند تا حد زیادی زندگی بیمار را مختل کند. ما دستگاهی را اختراع کردیم که با تحریک الکتریکی عصب‌های مچ دست بتواند لرزش دست را کاهش دهد. البته لازم به ذکر است که نمونه خارجی این دستگاه نیز وجود دارد.  

وی افزود:  با پزشکان مختلف در گرایش‌های مختلف ارتباط گرفتیم و با ترکیب گرایش‌های مختلف، توانستیم این دستگاه را تولید کنیم. این دستگاه شبیه یک ساعت مچی است که بیمار آن را به دستش می‌اندازد و کاملا قابل حمل است. خوشبختانه بعد از تست این محصول شاهد بازخوردهای خوبی بودیم. 

مهربان اظهار کرد: در حال حاضر تنها رقیب ما که محصول مشابه را تولید می‌کند، کشور آمریکاست که برای این محصول قیمت بالای ۳۰۰۰ دلار را در نظر گرفته‌اند و چون هنوز در مرحله تحقیقاتی هستند، دستگاه فقط در خود آمریکا کار می‌کند. لذا تا به حال پیش آمده که ایرانیان داخل اروپا با ما ارتباط گرفته و خواستار تهیه این دستگاه باشند. 

وی در ادامه افزود: این دستگاه روی ۶۰ الی ۸۰ درصد بیماران جواب می‌دهد. اما امکان درمان کامل نیز در آینده در مواردی وجود دارد. طبق تخمین ما قریب بر ۱۰۰ هزار نفر با بیماری لرزش دست درگیر هستند. ما در نظر داریم که این دستگاه را در ایران با قیمتی کم‌تر از ۱۰ میلیون تومان به مرحله فروش برسانیم و در آینده آن را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم.

مهربان اظهار داشت: ما در مرکز نوآوری مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر مستقر هستیم و خوشبختانه تاکنون از جانب دانشگاه و پارک علم‌ و فناوری مورد حمایت قرار گرفته‌ایم. اکنون نزدیک به سه سال است که به عنوان یک تیم دانشجویی از دانشگاه‌های مختلف روی پروژه‌های متفاوت کار می‌کنیم. 

وی در آخر گفت: ما چندین محصول داریم که در مرحله تحقیقاتی هستند. من به عنوان عضو کوچکی از این تیم باور دارم که برخی از اختراعات ما قابلیت رقابت در سطح جهانی را دارند و تلاش ما این است که با اختراع محصولات بیشتر، بتوانیم در زمینه‌های مخلف پزشکی، همواره پیشرفت کرده و پیشگام باشیم. 

 

آخرین اخبار

یلدا و یک دقیقه مهربانی بیشتر سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها