اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

حضور انیمیشن بچه زرنگ در بین اثار اصلی جشنواره فیلم فجر

صنعت پویانمایی ایران در جهان جایگاه اصلی خود را پیدا کرده است

بهنود نکویی، کارگردان پویانمایی بچه زرنگ نوزدهم بهمن ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد

او گفت: در گذشته پویانمایی‌ها بخش جدایی در جشنواره فیلم فجر را داشتند اما امسال انمیشن ما به طور مستقیم با بقیه کارهای سینمایی مقایسه شد.

نکویی، درباره روند تولید انیمیشن گفت: روند تولید انیمیشن بسیار زمان‌بر است و به همین دلیل استودیو محور است تا افراد بتوانند در کنار یکدیگر بر روی پروژه کار کنند و نتیجه خوبی را رقم بزنند. در بحث انیمیشن همه صفحه‌ها و فریم‌ها باید درست شوند و به همین دلیل ماه‌ها زمان لازم دارد. در ساخت پویانمایی‌ها تعداد بسیاری از افراد باید حضور داشته باشند تا بشود کار را به نحو احسن پیش برد.

وی درباره سابقه خود اظهار داشت: من بالغ بر ۲۰ سال است که در این حوزه فعالیت دارم و به طور کلی حوصله بسیاری در ساخت پویانمایی‌ها دارم. بر تمامی جزئیات هر صحنه تمرکز می‌کنم تا بتوانم بهترین کیفیت را در اختیار بینندگان بگذارم. ساخت پویانمایی بسیار دشوار است و حساسیت بالایی دارد و هر حوزه‌ از آن حرفه‌ای خاص است که تخصص خود را لازم دارد. 

او درباره سختی‌های کار گفت: یکی از کابوس‌های اصلی ما خراب شدن سیستم‌های سخت‌افزاری است چرا که می‌تواند به کلی پروسه ساخت پویانمایی را تحت تاثیر خود قرار دهد. 

نکویی درباره جایگاه انیمیشن ایران در جهان گفت: خوشبختانه ما توانسته‌ایم در بخش پویانمایی‌های کوتاه جایگاه خوبی را در جهان پیدا کنیم؛ در بخش انیمیشن بلند نیز توانسته‌ایم رشد بیشتری داشته باشیم و پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده از انیمیشن‌های ایران بیشتر شنیده شود. 

کارگردان پویانمایی بچه زرنگ گفت: تخصص ساخت انیمیشن در حوزه‌های مختلف در بین ایرانیان به وفور دیده می‌شود و بسیاری از انیماتورهای ایرانی در شرکت‌های بزرگ مانند والت دیزنی کار می‌کنند.

وی اظهار داشت: ساخت انیمیشن بسیار جذاب است؛ این که فرد می‌تواند ایده خود را به واسطه انیمیشن بسازد و آن را در اختیار مخاطبان قرار دهد بسیار لذت‌بخش است.

او درباره ماجرای پویانمایی بچه‌زرنگ گفت: موضوع این انیمیشن درباره جذابیت ابرقهرمان‌ها برای کودکان است؛ نقش اصلی این پویانمایی یک پسر بچه است که علاقه بسیاری به ابرقهرمان‌ها دارد و می‌خواهد به دیگران کمک کند. او در این داستان سعی دارد یک حیوان در حال منقرض را نجات دهد.

وی اظهار داشت: در گذشته پویانمایی‌ها تنها با ورق و کاغذ ساخته می‌شدند اما اکنون تبلت‌های بزرگی با قلم نوری وجود دارند که می‌شود با استفاده از آن‌ها انیمیشن‌ها را ساخت.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در صفحه اینستاگرامی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) مبارک معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها