اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چالش‌ها و پیچیدگی‌های عملیات والفجر ۸ به روایت فرمانده قرارگاه نوح

نقش پررنگ سردار قاسم سلیمانی در اجرای عملیات والفجر ۸

سردارغلامعلی سپهری، فرمانده سابق توپخانه قرارگاه نوح در عملیات والفجر ۸، روز بیستم بهمن در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد

سردار سپهری گفت: من توفیق این را داشتم که در عملیات والفجر ۸ در سال ششم دفاع مقدس حضور داشته باشم. ما در قرارگاه نوح بودیم که خط حد آن از شلمچه تا دهانه شمال خلیج فارس کشیده شده بود. در آن زمان ما ناچار بودیم برای پیروزی در این عملیات از راه غافلگیری دشمن وارد شویم. شبه جزیره آبادان یک منطقه استراتژیک بود و چون مدتی بود که در آنجا عملیاتی انجام نشده بود، کسی باورش نمی‌شد که ما از رودخانه اروند در آنجا حضور داشته باشیم. 

رودخانه اروند عرض وسیعی حدود ۷۰۰ تا ۹۵۰ متر داشت و جزر و مد آب به شدت زیاد بود. و این جزر و مد می‌توانست شرایطی را ایجاد کند که قایق‌های ما با جریان آب بروند و ما کنترلی روی آن‌ها نداشتیم. به همین خاطر بود که ما باید  مخفیانه وارد شده و دشمن را غافلگیر می‌کردیم. خوشبختانه آنجا نخلستانی وجود داشت که برای استتار مناسب بود.

سپهری اظهار داشت:  سه لشگر از جمله لشگر ثارالله با حضور سردار قاسم سلیمانی در قرارگاه ما بودند و بیش از ده لشگر پشتیبانی را به عهده داشتند. سپاه  توانسته بود سی گردان توپخانه را هدایت کند و این برای همه غیر قابل باور بود.

وی در ادامه گفت: محاسبه جزر و مد حدود 6 تا 7 ماه طول کشید تا بهترین زمان برای حرکت غواصان انتخاب شود. اولین کسی که از رودخانه عبور کرد و مسیر را پاکسازی کرد، شهید قاسم سلیمانی بود که خیلی سریع و شجاعانه راه را طی کرد و موجب غافلگیری دشمن شده بود. 

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها