اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تاثیر از خودگذشتگی رهبر انقلاب اسلامی ایران در پیروزی‌های پیاپی این انقلاب

اسدالله بادامچیان: امام در مسیر پیروزی انقلاب، به مردم ایمان داشت

اسدالله بادامچیان، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی  روز جمعه بیست‌ویکم بهمن ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد و درباره پیروزی انقلاب اسلامی صحبت کرد.
 دبیر کل حزب موتلفه اسلامی و هم‌رزم شهید چمران گفت: من در کتاب شناخت انقلاب اسلامی و ریشه‌های آن به مفهوم اصلاح، ترمیم و تغییر اشاره کردم و به واسطه آن انقلاب را شرح داده‌ام؛ در سال ۱۳۴۱ آمریکا تصمیم گرفت تا اسلام را در ایران براندازد و کشوری غیر دینی را شکل دهد. آمریکا برای این کار طرحی عمیق ریخت و سعی کرد جلوی اسلام بایستد. به دنبال آن امام خمینی (ره)‌ و دیگر عالمان دینی مقابل اقدامات آن‌ها ایستادگی کردند. 

 امام خمینی (ره) در دیدار خود با علمای آن زمان می‌فرمایند که آمریکایی‌ها به دنبال براندازی اسلام هستند؛ بسیاری از افراد در آن زمان باور امکان مقابله با آمریکا و شاه را نداشتند. شاه در آن زمان حمایت کشورهای غربی، کشورهای منطقه و حتی شوروی را داشت. امام خمینی (ره) در آن زمان به ما اظهار داشت تا سه نکته را رعایت کنیم؛ ایشان از ما خواست تا به کار ایمان داشته باشیم، آن را مردمی کنیم و برای براندازی دولت شاه برنامه‌ریزی داشته باشیم. به دنبال این مسئله ما توانستیم طی ۱۶ سال رژیم استکبار شاه را براندازیم. 

بادامچیان درباره سختی‌های دوران انقلاب و پس از آن گفت: استکبار جهانی با تمامی قوا سعی داشت تا ایران را از دست ندهد چرا که شاه خیلی برای آن‌ها نفع داشت. با این حال ما توانستیم با وجود تمام سختی‌ها ۴۴ سال بعد از انقلاب همچنان با قدرت ایستادگی کنیم و حتی آخرین فتنه آن‌ها را نیز با افتخار پشت سر بگذاریم. ما مشکلاتی داریم چرا که دولت‌های اکثر کشورها به جنگ با ما می‌پردازند. 

وی در ادامه اظهار داشت: علت تمامی پیروزی‌های انقلاب اسلامی آن بود که از ابتدا امام خمینی (ره) تمامی اقدامات را برای مردم انجام داد و هیچ چیز را برای خود نخواست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز همانند امام از خود گذشته هستند. خوشبختانه مردم کشور ایران نیز در کنار یکدیگر به دنبال استقلال ایران هستند و می‌خواهند جلوی استکبار جهانی ایستادگی کنند.

او اظهار داشت: بسیاری از افراد معتقد بودند که امکان انقلاب وجود ندارد و به امام خمینی (ره) این مسئله را انتقال دادند اما امام  اعلام کردند که شاه باید برود و آمریکا نیز هیچ کاری نمی‌تواند بکند. ما آن زمان خواستیم تا پیروز بشویم و کشور خود را بسازیم و به تمامی کشورهای آزادی‌خواه کمک کنیم. اکنون نیز به کشورهای آسیب‌دیده ترکیه و سوریه کمک می‌کنیم. ما باید بدانیم که اگر انسان خدایی باشد، غیر خدایی‌ها نمی‌توانند کاری کنند.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها