اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

پذیرش؛ اولین اصل برای ایجاد فضای خانوادگی سالم

دکتر موسوی:«ازدواج، انتخابی برای خروج از فردیت است»

میرعون موسوی، دکترای روان شناسی سلامت و عضو هیت علمی دانشگاه، روز بیست‌وششم بهمن به استودیوی شبکه جام جم آمد و درباره اهمیت "پذیرش" در فضای خانواده سخن گفت.

دکترموسوی گفت: همانطور که برای بررسی سلامت جسمانی به انجام آزمایشاتی می‌پردازیم تا بتوانیم فشار خون، میزان کلسترول و مواردی از این دست را کنترل کنیم. در حوزه روانشناختی و معنوی نیز باید کنترل‌هایی برای حفظ سلامت خانواده انجام شود.

وی افزود: اولین ویژگی یک خانواده سالم، پذیرش یکدیگر و محبت است.  مثالی ساده: اگر نسبت به انتخاب دارایی‌های خود، مانند لباسی که می‌پوشیم پذیرا نباشیم، قطعا احساس خوبی نخواهیم داشت. در قدم‌های بعدی و موارد بزرگتر نیز لازم است که ما همسر خود را با تمام ویژگی‌هایش بپذیریم که محبت در ادامه آن ایجاد خواهد شد.

موسوی اظهار داشت: لازم است که در فضای خانواده، ما وقت زیادی را برای صحبت و گفت‌وگو صرف کنیم تا به شناخت عمیق‌تری از یکدیگر برسیم و صفات واقعی یکدیگر را به خوبی متوجه شویم. همیشه امکان بروز اختلاف نظرها وجود دارد. اما اگر ما احترام متقابل را بلد باشیم و زمینه شناخت و نزدیکی هم از قبل فراهم شده باشد، قطعا می‌توان چاره‌ای برای اختلافات جست.

وی در ادامه گفت: اولویت همیشه خانواده است. وقتی ما خانواده تشکیل می‌دهیم، انتخاب کرده‌ایم که از حالت فردی خود خارج شویم. دیده می‌شود که زوج‌ها در صحبت درمورد اختلافاتشان بیشتر از "ما"، کلمه "من" را به کار می‌برند. لذا مهم است که ما همیشه این موضوع را در نظر بگیریم و در تصمیمات خود، خانواده را در اولویت قرار دهیم.

موسوی در آخر گفت: یکی از نکاتی که موجب تقویت پذیرش می‌شود، این است که امور زندگی خود را به صورت یک پروژه ببینیم. در انجام یک پروژه، برنامه مشخصی وجود دارد و لازم است که ضمن رعایت نظم، مدیریت به گونه‌ای انجام شد تا پروژه بتواند به بهترین شکل خود به سرانجام برسد. در امور خانواده نیز باید این نظم و نظام در نظر گرفته شود. برای دستیابی به این نظم باید شناخت خوبی از یکدیگر داشته باشیم و دقیقا مانند یک پروژه به تعیین اهداف کوتاه و بلندمدت بپردازیم.

آخرین اخبار

ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها