اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تفاوت پهلوانی و قهرمانی در چیست؟

پهلوان و قهرمان اسبق کشتی: «کمک به یتیمان را به حضور در المپیک ترجیح می‌دهم»

 محمد محمودی، پهلوان و قهرمان اسبق کشتی و خیر عزیز، بیست‌وهفتم بهمن ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛‌ وی در این برنامه از فعالیت‌های خود صحبت کرد. 
آقای محمودی گفت: قهرمانی با پهلوانی بسیار متفاوت است؛ یک قهرمان تنها برای پیروزی قدم بر‌می‌دارد اما پهلوانی توسط خدا و مردم به فرد عطا می‌شود. یک پهلوان به خاطر مردم زمین می‌خورد و مردم را بلند می‌کند. انسان‌ها باید در هر شرایطی با مردم زندگی کنند. برای پهلوان شدن انسان چیزی بیشتر از قدرت و هیکل می‌خواهد. 

وی درباره پهلوانان اظهار داشت: ما در ایران زنان پهلوان نیز داریم بسیاری از بانوان، آقایان و افراد مسن همواره به دیگر مردم کمک می‌کنند؛ این افراد پهلوان هستند. من در محرم یک سالی خواستم از یکی از دوستانم پشتیبانی کنم و به دلیل مشکلاتی که پیش آمد به زندان رفتم؛ در زندان من عاشق خداوند شدم. پس از برگشتن از زندان مادرم از من خواست تا راه تختی را پیش ببرم. 

محمودی درباره کار کردن با کودکان یتیم گفت: من در المپیک نیز حضور داشتم اما دیده نشدم اما وقتی به کودکان یتیم کمک کردم همه من را پهلوان خواندند. اگر به گذشته برگردم به المپیک‌ها نمی‌روم و تصمیم می‌گیرم به یتیمان کمک کنم. خداوند به من لطف کرد و فرزندان یتیم را به من نشان داد تا به این واسطه کاری مشابه با پهلوانان کنم اما از آن طرف المپیک‌ها کاری برای من نکردند. 

او درباره مرگ گفت: بسیاری از بزرگان پس از مرگ بیشتر شناخته می‌شوند؛ همچنین مرگ باعث می‌شود بازماندگان زندگی متفاوتی تجربه کنند. من در طی سه ماه پدر و برادرم را از دست دادم و خداوند پس از مرگ آن‌ها به من عزت داد.

وی در پایان افزود: مردم ما به اندازه‌ای جوانمرد هستند که با وضعیت گرانی و سختی‌های موجود باز به یکدیگر کمک می‌کنند. مردم ما در زلزله، سیل و تمامی مشکلات پشت یکدیگر ایستاده‌اند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود . اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

دهه کرامت فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها زورخانه نماد فتوت و جوانمردی چرا مسجد امام اصفهان برترین سازه ایرانی است؟ خجسته باد این پیروزی..... میهمانی از دیار معابد بازیگر سریال کوچه اقاقیا که رتبه ۱۱ کنکور شد! رج به رج خیال از فرش تا عرش جزئیات جالب زندگی ابراهیم شفیعی، بازیگر مجموعه خنده‌بازار

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها