اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تفاوت پهلوانی و قهرمانی در چیست؟

پهلوان و قهرمان اسبق کشتی: «کمک به یتیمان را به حضور در المپیک ترجیح می‌دهم»

 محمد محمودی، پهلوان و قهرمان اسبق کشتی و خیر عزیز، بیست‌وهفتم بهمن ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛‌ وی در این برنامه از فعالیت‌های خود صحبت کرد. 
آقای محمودی گفت: قهرمانی با پهلوانی بسیار متفاوت است؛ یک قهرمان تنها برای پیروزی قدم بر‌می‌دارد اما پهلوانی توسط خدا و مردم به فرد عطا می‌شود. یک پهلوان به خاطر مردم زمین می‌خورد و مردم را بلند می‌کند. انسان‌ها باید در هر شرایطی با مردم زندگی کنند. برای پهلوان شدن انسان چیزی بیشتر از قدرت و هیکل می‌خواهد. 

وی درباره پهلوانان اظهار داشت: ما در ایران زنان پهلوان نیز داریم بسیاری از بانوان، آقایان و افراد مسن همواره به دیگر مردم کمک می‌کنند؛ این افراد پهلوان هستند. من در محرم یک سالی خواستم از یکی از دوستانم پشتیبانی کنم و به دلیل مشکلاتی که پیش آمد به زندان رفتم؛ در زندان من عاشق خداوند شدم. پس از برگشتن از زندان مادرم از من خواست تا راه تختی را پیش ببرم. 

محمودی درباره کار کردن با کودکان یتیم گفت: من در المپیک نیز حضور داشتم اما دیده نشدم اما وقتی به کودکان یتیم کمک کردم همه من را پهلوان خواندند. اگر به گذشته برگردم به المپیک‌ها نمی‌روم و تصمیم می‌گیرم به یتیمان کمک کنم. خداوند به من لطف کرد و فرزندان یتیم را به من نشان داد تا به این واسطه کاری مشابه با پهلوانان کنم اما از آن طرف المپیک‌ها کاری برای من نکردند. 

او درباره مرگ گفت: بسیاری از بزرگان پس از مرگ بیشتر شناخته می‌شوند؛ همچنین مرگ باعث می‌شود بازماندگان زندگی متفاوتی تجربه کنند. من در طی سه ماه پدر و برادرم را از دست دادم و خداوند پس از مرگ آن‌ها به من عزت داد.

وی در پایان افزود: مردم ما به اندازه‌ای جوانمرد هستند که با وضعیت گرانی و سختی‌های موجود باز به یکدیگر کمک می‌کنند. مردم ما در زلزله، سیل و تمامی مشکلات پشت یکدیگر ایستاده‌اند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود . اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @shabneshini. irani بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان حلول ماه ربیع الاول مبارک تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها