اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سفر بانوی پزشک ایرانی به مناطق محروم برای کمک به نیازمندان

دکتر مشیری: به عقیده من راه خداوند، راه خوبی کردن است.

فرناز مشیری، نخبه و جراح زنان، روز اول اسفند میهمان برنامه شب‌نشینی شد.
او گفت: حوزه تخصص من زنان، زایمان و نازایی، لاپاراسکوپی و زیبایی است. پزشکی عمومی را در دانشگاه ایران گذراندم و تخصص خود را از دانشگاه شهید بهشتی گرفتم. حدود ۴، ۵ سال زودتر از همکلاسی‌هایم وارد دانشگاه شدم. در سن ۶ سالگی به تشویق مادرم، به ۵ زبان مسلط بودم که این موضوع در ارتباط گرفتن با بیمارانم خیلی کمک‌کننده بوده است.

وی افزود: مدت زمان زیادی را در جنوب کشور، از جمله در عسلویه و خوزستان و مناطق محروم گذراندم و به ارائه خدمات پزشکی رایگان به بیماران پرداختم. همچنین من در مطب خود از افراد کم‌ بضاعت پول ویزیت دریافت نمی‌کنم. با همین رویه طی سال‌ها تجربه زیادی به دست آورده  و خوشبختانه افراد زیادی را درمان کرده‌ام.

دکتر مشیری اظهار داشت: به عقیده من راه خداوند، راه خوبی کردن است. ثمره کمک به دیگران همیشه به انسان بازمی‌گردد. من خیلی خوشحالم که این راه در مقابل من قرار گرفت که بتوانم به دیگران کمک کنم و امروز نسبت به خود حس خوبی داشته باشم. در طی این سال‌ها، توکل به خداوند همواره باعث پیشرفت و حرکت من به سمت جلو شده است.

وی در ادامه گفت: یکی از بهترین خاطرات من مربوط به زمانی است که در شوشتر بودم. در آنجا خانم حامله‌ای به من مراجعه کرد که ۱۴ بار سزارین داشت و هر بار فرزندش فوت کرده بود. برای انجام مراحل سزارین لازم بود که کمرش را بی حس کنیم و او نسبت به این کار مقاومت می‌کرد. وقتی با همسرش صحبت کردیم، گفت که هر چه خانم‌ام بگوید. این برای من بسیار جالب بود که بعد از این همه تلاش ناموفق، او همچنان همسرش را به نسبت بچه در اولویت می‌گذاشت و راحتی او برایش ارجحیت داشت.

مشیری اظهار کرد: توصیه همیشگی من به بیمارانم این است که در اینترنت جست‌وجو نکنند، چرا که هیچ نظارتی بر این محتواها نیست و احتمال اشتباه بودنشان زیاد است. در بهترین حالت حتی اگر اشتباه هم نباشد، حقیقت نصفه و نیمه است. لذا پیشنهاد من این است که اگر به می‌خواهید در مورد یک بیماری بیشتر بدانید، به کتاب‌های پزشکی موجود در آن زمینه به خصوص مراجعه کنید.

وی در آخر گفت: یکی از باورهای رایج و اشتباه این است که زایمان بعد از سن ۴۰ سالگی باعث می‌شود که فرزند از ضریب هوشی کمی برخوردار باشد. در صورتی که حقیقت این است که با بالا رفتن سن مادر، احتمال بروز سندروم داون کم‌تر است! لذا من همیشه به خانم‌های بالای ۴۰ سال توصیه می‌کنم که نگذارند این موضوع مانع فرزندآوری‌شان شود.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @jjtvnir بارگزاری می‌شود.

آخرین اخبار

شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس شهادت امام حسن عسگری (ع) هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها