اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

حضور خیرین به عنوان یکی از ستون‌های جدی حوزه سلامت کشور

از زمان شیوع ویروس کرونا، مشارکت خیرین در حوزه سلامت کشور رو به افزایش است.

جواد حیدری‌پور، مدیر کل خیرین وزارت بهداشت، روز نهم اسفند در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد و از فعالیت‌های خیرین در طی چند سال اخیر گفت.

حیدری‌پور گفت: در برنامه امور خیرین وزارت بهداشت، همه بدون هیچ محدودیتی پای کار هستند. علاقه‌مندان می‌توانند در هر زمینه‌ای کمک کنند و در این بین تنها وظیفه ما این است که تسهیل‌گری‌های لازم را انجام دهیم تا این روند آسان‌تر پیش برود. لذا از سمت وزارت بهداشت، هیچ گونه ورودی به مسائل مالی و روند کمک خیرین صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: همه مجموعه‌های درمانی از یک استاندارد برخوردار هستند. این استانداردها متناسب با جمعیت و وسعت شهر تعیین می‌شوند. ما وظیفه داریم که خیرین را در جریان این استانداردها بگذاریم تا در ساخت‌وسازهایی که می‌خواهد انجام شود، تمام نکات لازم رعایت شود.

حیدری‌پور گفت: خوشبختانه مشارکت خیرین در حوزه سلامت، در سال‌های اخیر و شیوع کرونا بسیار زیاد بود. همه ما شاهد این بودیم که در آن دوران همه مردم  پای کار آمدند و کمک کردند که جامعه به حالت عادی برگردد.

وی افزود: ما چندین ‌هزار موسسات خیریه غیر دولتی داریم. در کنار آن چند ده هزار خیر داریم که به صورت فردی فعالیت می‌کنند و ما به آن‌ها کمک می‌کنیم و مسیر را تسهیل می‌بخشیم. ممکن است روند اداری در این مسیر به گونه‌ای باشد که کار را کمی پیچیده و سخت کند، لذا ما وظیفه داریم که با تصویب لوایح و آگاه‌سازی خیرین از سیاست‌گذاری‌های متفاوت، راه را برای آن‌ها هموارتر کنیم.

وی در ادامه گفت: حوزه سلامت شامل بخش‌های متفاوت است. ممکن است اولین چیزی که درباره کار خیر در این زمینه به ذهنمان برسد، ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی باشد، ولی در کنار آن موارد دیگری نیز وجود دارد که شاید کمتر به آن پرداخته شود. یکی از این موارد، ساخت همراه‌سراهاست. همراه‌سراها مکان‌هایی هستند که در کنار بیمارستان‌ها برای خانواده بیماران ساخته می‌شود.

حیدری‌پور اظهار کرد: تاکنون خیرین نزدیک به ۱۰۰ مجموعه همراه‌سرا ساخته‌اند یا با هتل‌های اطراف بیمارستان قرارداد‌هایی مبنی بر اقامت رایگان خانواده‌های بیماران بسته‌اند. علاوه بر این خیرین در حوزه پیشگیری و آموزش بهداشت نیز ورود کرده‌اند.

وی در آخر گفت: در دوران کرونا ما از سمت خیرین خارج از کشور کمک‌های زیادی دریافت کرده‌ایم. به طور کلی راه تعریف‌شده‌ای برای دریافت کمک از این عزیزان وجود ندارد و آن‌ها می‌توانند از طریق سازمان‌ها یا موسسات غیردولتی مورد اعتماد خود اقدام به کمک کنند و اصراری بر پیروی از یک پروتکل خاص نیست.

آخرین اخبار

ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها