اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه نکته کلیدی برای شکل‌گیری ارتباط صمیمانه با همسر

چرا باید از روش «اشاره به دستور» استفاده کنیم؟

علی صدرا، دکترای تربیت و تعلم در برنامه صبح پارسی گفت: من در طول زندگی‌ خود سفرهای بسیاری در سراسر ایران رفته‌ام و معتقد هستم زندگی هر انسان یک داستان است و افراد می‌خواهند بعد از مدتی این داستان را بخوانند. باید کاری کنیم که پس از خواندن داستان‌های زندگی خود احساس خوشنودی کنیم. من از سفرهای خود درس‌هایی آموختم؛ برای مثال در یکی از سفرها فردی به من گفت من و همسرم به جای اعتراض و مخالفت با یکدیگر تنها از پیشنهادات استفاده می‌کنیم. 

وی افزود: افراد باید بجای اعتراض کردن به همسر خود پیشنهاداتی دهند تا ارتباط عمیق و صمیمی‌تری را برقرار کنند. تجربه نشان می‌دهد که افرادی که بجای انتقاد از پیشنهاد استفاده می‌کنند بیشتر به نتیجه می‌رسند.

او ادامه داد: من همچنین در بوشهر از خانواده‌ای آموختم که به جای دستور دادن از اشاره به دستور استفاده کنم. برای مثال افراد نباید به طور مستقیم به یکدیگر درخواستی را به صورت دستوری بدهند چرا که انسان در طبیعت خود دستور را دوست ندارد. 

دکترصدرا گفت: درس دیگری که آموختم نوشتن قبل از گفتن و شکایت کردن بود. اگر ما بیاموزیم که قبل از مطرح کردن شکایات آن‌ها را بنویسیم می‌توانیم کنترل بیشتری بر خشم خود داشته باشیم و از کلمات بهتری استفاده کنیم. در یکی از سفرهایی که رفتم یکی از زوج‌ها به من گفتند که آن‌ها با یکدیگر توافق کرده‌اند که هر دو هفته یک بار به یکدیگر نامه دهند و از یکدیگر تشکر کنند. 

وی افزود: قانون عمل‌گرایی می‌گوید که کارهایی وجود دارند که زیر دو دقیقه می‌توان انجام داد؛ ابراز احساسات به همسر و عزیزان نیز کاری است که می‌توان زیر دو دقیقه انجام داد و نباید از آن گذشت کرد.

آخرین اخبار

طنین جان بخش عرفات برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ شنبه۲۶خرداد، از شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی هنری دهه ولایت میزگردهای نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم زمان پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه های شبکه جام جم در ایام 14 و 15 خرداد شبکه جام جم در سوگ مردی که خستگی را خسته کرد! بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت توصیف شهید امیرعبداللهیان از زبان دیپلمات باسابقه کشور قاضی زاده هاشمی: آقای رییسی، با شکستن خط قرمزها، اعتماد را به مردم بازگرداند. خداحافظ رئیس!!!! ویژه برنامه شهادت رییس جمهور و همراهان در سانحه هوایی از شبکه جام جم شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان را تسلیت می گوییم . فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها