اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سه نکته کلیدی برای شکل‌گیری ارتباط صمیمانه با همسر

چرا باید از روش «اشاره به دستور» استفاده کنیم؟

علی صدرا، دکترای تربیت و تعلم در برنامه صبح پارسی گفت: من در طول زندگی‌ خود سفرهای بسیاری در سراسر ایران رفته‌ام و معتقد هستم زندگی هر انسان یک داستان است و افراد می‌خواهند بعد از مدتی این داستان را بخوانند. باید کاری کنیم که پس از خواندن داستان‌های زندگی خود احساس خوشنودی کنیم. من از سفرهای خود درس‌هایی آموختم؛ برای مثال در یکی از سفرها فردی به من گفت من و همسرم به جای اعتراض و مخالفت با یکدیگر تنها از پیشنهادات استفاده می‌کنیم. 

وی افزود: افراد باید بجای اعتراض کردن به همسر خود پیشنهاداتی دهند تا ارتباط عمیق و صمیمی‌تری را برقرار کنند. تجربه نشان می‌دهد که افرادی که بجای انتقاد از پیشنهاد استفاده می‌کنند بیشتر به نتیجه می‌رسند.

او ادامه داد: من همچنین در بوشهر از خانواده‌ای آموختم که به جای دستور دادن از اشاره به دستور استفاده کنم. برای مثال افراد نباید به طور مستقیم به یکدیگر درخواستی را به صورت دستوری بدهند چرا که انسان در طبیعت خود دستور را دوست ندارد. 

دکترصدرا گفت: درس دیگری که آموختم نوشتن قبل از گفتن و شکایت کردن بود. اگر ما بیاموزیم که قبل از مطرح کردن شکایات آن‌ها را بنویسیم می‌توانیم کنترل بیشتری بر خشم خود داشته باشیم و از کلمات بهتری استفاده کنیم. در یکی از سفرهایی که رفتم یکی از زوج‌ها به من گفتند که آن‌ها با یکدیگر توافق کرده‌اند که هر دو هفته یک بار به یکدیگر نامه دهند و از یکدیگر تشکر کنند. 

وی افزود: قانون عمل‌گرایی می‌گوید که کارهایی وجود دارند که زیر دو دقیقه می‌توان انجام داد؛ ابراز احساسات به همسر و عزیزان نیز کاری است که می‌توان زیر دو دقیقه انجام داد و نباید از آن گذشت کرد.

آخرین اخبار

یلدا و یک دقیقه مهربانی بیشتر سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها