اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

بررسی ایراد‌های قطب‌های مقاله‌نویسی و فعالیت صنعتی در بین نخبگان

عضو بنیاد نخبگان ایران: «نخبه کسی است که به کشورش خدمت کند»

عبدالله امیر‌خانی، نخبه و عضو بنیاد نخبگان ایران روز پنجشنبه یازدهم اسفند ماه در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد.

وی گفت: من هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت هستم و دکترای برق و الکترونیک دارم؛ تخصص من در هوش مصنوعی هست. یکی از فعالیت‌هایی که انجام داده‌ام مقاله‌ها بودند؛ مقاله نوشتن یکی از معیارهای تشخیص نخبه‌ها به حساب می‌آید و امتیاز دارد. استعداد درخشان در وزارت علوم و آموزش عالی معانی مختلف دارد. در آموزش عالی اگر یک دانشجو جزو برترین‌های معدل باشد جزو استعداد درخشان قرار می‌گیرد. این مسئله با پژوهش نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

استاد امیر‌خانی ادامه داد: خانواده در رشد و پیشرفت من بسیار تاثیرگذار بودند؛ به طور کلی هر انسانی برای پیشرفت نیاز دارد که در محیط مناسبی باشد. پدر من به طور کلی حساسیت بسیاری برای تحصیل من به خرج نمی‌داد اما من را همراهی می‌کرد تا بتوانم قوی‌تر بشوم. من از دبیرستان علاقه شدید به چالش‌های علمی پیدا کردم و دوست داشتم بتوانم این چالش‌ها را برطرف کنم.  درس‌های حفظی را دوست داشتم اما رضایت درونی‌ام با مسائل ریاضی و رشته‌های تحلیلی برقرار می‌شد.

او ادامه داد: من خود را نخبه نمی‌دانم و باور شخصی من آن است که انسان‌های دیگری وجود دارند که با کارهایشان به یک نخبه تبدیل شده‌اند. به نظر من نخبه می‌تواند در هر رشته‌ای وجود داشته باشد و تنها محدود به مسائل علمی نیست؛ یک انسان می‌تواند در اجرا و مجری‌گری نخبه باشد. 

وی افزود: وجود بنیاد نخبگان باعث شد تا از نخبگان حمایت صورت بگیرد و انگیزه‌ای برای ماندن در کشور داشته باشند؛ این مسئله حتی باعث شده برخی نخبه‌ها بخواهند از خارج برگردند و به ایران بیایند. به طور مختصر، نخبه کسی است که بتواند یک کار خوب برای کشور خود انجام دهد. 

نخبه و عضو بنیاد نخبگان ایران گفت: اکنون دو قطب وجود دارد؛ یک سری از افراد فقط مقاله می‌دهند که فایده‌ای برای کشور ندارد و یک سری دیگر فقط در صنعت وجود دارد. این دو فقط دو قطب هستند و هر دو طرف باید بتوانند ترکیبی از این مسائل را ارائه دهند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند. مقاله‌ها تنها زمانی ارزش دارند که اقدام عملی داشته باشند. 

امیرخانی در آخر گفت: فناوری‌هایی مانند ChatGPT ویژگی‌های خوبی دارند و انسان نباید از وجود آن‌ها بترسد. ابتدای دوران هر فناوری شرایط ناشناخته هستند برای همین ترس و هیجان در کنار یکدیگر قرار دارند اما با گذر زمان شرایط عادی می‌شوند.

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها