اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

راه نویسندگی، نه زیاد نوشتن، بلکه زیاد خواندن است.

«صعود به k2 با چرخ دستی» کتابی با موضوع مدیریت مالی

 امید شیخ‌باقری، نویسنده کتاب «صعود به k2 با چرخ دستی»، روز یازدهم اسفند میهمان استودیوی شبکه جام جم شد.

شیخ‌باقری گفت: من علاقه زیادی به کوهنوردی دارم. قصه‌های صعود کوهنورد‌ها به قله‌های معروف جهان همیشه برایم بسیار جالب بوده است. k2 دومین قله بلند جهان است اما فنی‌ترین مسیر را دارد و از اعتبار زیادی برخوردار است. ماجرای این کتاب که برای جوانان و نوجوانان نوشته شده است، درمورد مدیریت مالی است. 

وی افزود: من دورانی طولانی، معلم مدرسه بودم و با بچه‌هایی سروکار داشتم که به نوعی با معضلی در زندگی‌شان درگیر بودند. این تجربه در نوشتن کتابم به من کمک زیادی کرد. چیزی که من را اذیت می‌کرد این بود که جوانان، قدر پول و سرمایه‌ای که خود کسب می‌کنند را نمی‌دانند. لذا هدف من از نوشتن این کتاب، این بود که پیامی را مبنی بر اهمیت دادن به مبحث مدیریت مالی به جوانان منتقل کنم. 

وی در ادامه گفت: نوشتن این کتاب برای من بسیار لذت لذت‌بخش بود. خوشبختانه همیشه بازخورد خوبی از مخاطبان خود گرفتم. خواننده کتاب‌های من همیشه از گیرا بودن داستان‌هایم می‌گویند و ادعا دارند که از لحظه‌ای که مشغول به خواندن می‌شوند، نمی‌توانند آن را زمین بگذارند. به علاوه همیشه پیام‌های خوب و محبت‌آمیزی از خوانندگان دریافت می‌کنم که از درگیرکننده بودن کتاب‌هایم می‌گویند. 

شیخ‌باقری اظهار کرد: ورود من به نویسنگی بسیار اتفاقی بود. زمانی که معلم بودم، قصه و سرگذشتی مربوط به یکی از دانش‌آموزانم را در کنار جزوه‌ام نوشتم. یکی از دوستانم اتفاقی این داستان را خوانده بود و من را به یک کارگاه نویسندگی دعوت کرد. در این کارگاه استادی داشتم که همواره شوق نویسندگی را به ما می‌آموخت. 

وی در آخر گفت: بعد از مدتی اولین داستان خود را نوشتم و نتیجه آن زیاد خوب نبود و این موضوع مرا بسیار دلسرد کرد. بعد از آن استادم به من گفت که راه نویسندگی، نه زیاد نوشتن، بلکه زیاد خواندن است. همین شد که من کتاب‌ها و آثار زیادی را مطالعه کردم و روز به روز در نویسندگی، مهارت بیشتری کسب کردم. 

آخرین اخبار

یلدا و یک دقیقه مهربانی بیشتر سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها