اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اجرای طرح پویش ایران سرسبز

تا پایان سال ۱۴۰۱، تعداد ۱۴۰۱ خانه محیط زیست در سطح کشور بنا می شود.

سید ابوالقاسم موسوی، مسئول مشارکت‌های مردمی محیط زیست، روز پانزدهم اسفند به استودیوی شبکه جام جم آمد. و طرح‌ها و پویش‌های متعدد در سازمان حفاظت محیط زیست گفت.

موسوی در مورد پویش ایران سرسبز و طرح درختکاری در سطح کشور گفت: اصل این پویش را همکاران ما در سازمان منابع طبیعی راه‌اندازی کردند و ما به عنوان سازمان حفاظت از محیط زیست، عضو حقوقی این پویش هستیم. اهمیت درخت‌کاری همواره بر همگان آشکار بوده است و مقام معظم رهبری هم بارها به این موضوع اشاره کردند. 

وی افزود: یک میلیارد درخت برای کاشت عدد بزرگی است و ممکن است با مشکلاتی مانند نبود ظرفیت برای کاشت نهال و یا کمبود آب مواجه شود. لذا این عدد تنها جنبه‌ای نمادین داشته و قرار بر این است که در این پویش از گونه‌هایی که بومی هر محله هستند و به آب کمی برای رشد نیاز دارند، استفاده شود. 

وی در ادامه گفت: بحث تناسب اقلیمی و تنوع در نوع گونه‌هایی که برای کاشت انتخاب می‌شوند بسیار حائز اهمیت است. لذا ما قصد داریم که در مکان‌های مختلف، گونه‌های متفاوت را پرورش دهیم به نوعی که با آب و هوا و اقلیم آن منطقه سازگار باشند. همه این برنامه‌ها می‌توانند با دقت نظر، جزئی از طرح پویش ایران سرسبز باشند.

موسوی اظهار داشت: نکته دیگر حفظ وضع موجود است. درست است که کاشت درختان جدید و پرورش آن‌ها می‌تواند بسیار سودمند باشد، اما باید همواره به این توجه کنیم که منابعی که در دست داریم، مانند جنگل‌ها را نیز به خوبی حفظ کرده و به آن‌ها رسیدگی کنیم.  

وی در مورد طرح خانه‌های محیط زیست افزود: اکثر دولت‌ها با شعار حمایت و خدمت‌رسانی به مردم پای کار می‌آیند. اما دولت سیزدهم به صورت جدی‌تر بر روی این موضوع تمرکز کرد. از طرفی سازمان حفاظت محیط زیست، خود سازمانی وابسته به مردم است. لذا ما برای آگاه‌سازی مردم نسبت به مسائل و چالش‌های محیط زیست و ارائه آموزش‌های متفاوت در این زمینه و به طور کلی علاقه‌مند کردن مردم به مسائل محیط زیست، طرحی را به عنوان خانه‌های محیط زیست راه اندازی کردیم. 

موسوی اظهار کرد: این طرح به کمک مسئولین محلی و شهرداری‌‌ها در دستور کار قرار گرفته و ما در آن بستری را برای پیاده‌‌سازی برنامه آگاه‌سازی مردم نسبت به محیط زیست فراهم کردیم. این بستر و فضا، با عنوان خانه‌های محیط زیست می‌توانند در مکان‌های مختلفی مانند جنب یک کتابخانه، موزه یا پارک قرار داشته باشند. خوشبختانه این طرح با اسقبال خوبی از جانب مردم رو به رو شده و اکنون هزار و ۱۹۷ خانه محیط زیست در سطح کشور ایجاد شده است. 

وی در آخر گفت: هدف‌گذاری ما برای سال ۱۴۰۱، ایجاد هزار و ۴۰۱ خانه محیط زیست است که تا ۲۵ اسفند محقق خواهد شد. هدف ما برای سال بعدی ارتقای کیفیت این خانه‌ها و ایجاد بستر پویاتری برای تربیت نسل محیط زیست و آموزش به کودکان و نوجوانان است. 

آخرین اخبار

دهه کرامت فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها زورخانه نماد فتوت و جوانمردی چرا مسجد امام اصفهان برترین سازه ایرانی است؟ خجسته باد این پیروزی..... میهمانی از دیار معابد بازیگر سریال کوچه اقاقیا که رتبه ۱۱ کنکور شد! رج به رج خیال از فرش تا عرش جزئیات جالب زندگی ابراهیم شفیعی، بازیگر مجموعه خنده‌بازار

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها