اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اجرای طرح پویش ایران سرسبز

تا پایان سال ۱۴۰۱، تعداد ۱۴۰۱ خانه محیط زیست در سطح کشور بنا می شود.

سید ابوالقاسم موسوی، مسئول مشارکت‌های مردمی محیط زیست، روز پانزدهم اسفند به استودیوی شبکه جام جم آمد. و طرح‌ها و پویش‌های متعدد در سازمان حفاظت محیط زیست گفت.

موسوی در مورد پویش ایران سرسبز و طرح درختکاری در سطح کشور گفت: اصل این پویش را همکاران ما در سازمان منابع طبیعی راه‌اندازی کردند و ما به عنوان سازمان حفاظت از محیط زیست، عضو حقوقی این پویش هستیم. اهمیت درخت‌کاری همواره بر همگان آشکار بوده است و مقام معظم رهبری هم بارها به این موضوع اشاره کردند. 

وی افزود: یک میلیارد درخت برای کاشت عدد بزرگی است و ممکن است با مشکلاتی مانند نبود ظرفیت برای کاشت نهال و یا کمبود آب مواجه شود. لذا این عدد تنها جنبه‌ای نمادین داشته و قرار بر این است که در این پویش از گونه‌هایی که بومی هر محله هستند و به آب کمی برای رشد نیاز دارند، استفاده شود. 

وی در ادامه گفت: بحث تناسب اقلیمی و تنوع در نوع گونه‌هایی که برای کاشت انتخاب می‌شوند بسیار حائز اهمیت است. لذا ما قصد داریم که در مکان‌های مختلف، گونه‌های متفاوت را پرورش دهیم به نوعی که با آب و هوا و اقلیم آن منطقه سازگار باشند. همه این برنامه‌ها می‌توانند با دقت نظر، جزئی از طرح پویش ایران سرسبز باشند.

موسوی اظهار داشت: نکته دیگر حفظ وضع موجود است. درست است که کاشت درختان جدید و پرورش آن‌ها می‌تواند بسیار سودمند باشد، اما باید همواره به این توجه کنیم که منابعی که در دست داریم، مانند جنگل‌ها را نیز به خوبی حفظ کرده و به آن‌ها رسیدگی کنیم.  

وی در مورد طرح خانه‌های محیط زیست افزود: اکثر دولت‌ها با شعار حمایت و خدمت‌رسانی به مردم پای کار می‌آیند. اما دولت سیزدهم به صورت جدی‌تر بر روی این موضوع تمرکز کرد. از طرفی سازمان حفاظت محیط زیست، خود سازمانی وابسته به مردم است. لذا ما برای آگاه‌سازی مردم نسبت به مسائل و چالش‌های محیط زیست و ارائه آموزش‌های متفاوت در این زمینه و به طور کلی علاقه‌مند کردن مردم به مسائل محیط زیست، طرحی را به عنوان خانه‌های محیط زیست راه اندازی کردیم. 

موسوی اظهار کرد: این طرح به کمک مسئولین محلی و شهرداری‌‌ها در دستور کار قرار گرفته و ما در آن بستری را برای پیاده‌‌سازی برنامه آگاه‌سازی مردم نسبت به محیط زیست فراهم کردیم. این بستر و فضا، با عنوان خانه‌های محیط زیست می‌توانند در مکان‌های مختلفی مانند جنب یک کتابخانه، موزه یا پارک قرار داشته باشند. خوشبختانه این طرح با اسقبال خوبی از جانب مردم رو به رو شده و اکنون هزار و ۱۹۷ خانه محیط زیست در سطح کشور ایجاد شده است. 

وی در آخر گفت: هدف‌گذاری ما برای سال ۱۴۰۱، ایجاد هزار و ۴۰۱ خانه محیط زیست است که تا ۲۵ اسفند محقق خواهد شد. هدف ما برای سال بعدی ارتقای کیفیت این خانه‌ها و ایجاد بستر پویاتری برای تربیت نسل محیط زیست و آموزش به کودکان و نوجوانان است. 

آخرین اخبار

ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها