اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

رژیم غذایی متفاوت بدنسازان؛ بیش از ۶ وعده غذایی در روز!

سبک زندگی یک بدنساز چگونه است؟

میلاد قدبیکلویی، قهرمان جهانی ماسل ورد، روز پانزدهم اسفند در استودیوی شبکه جام جم حاضر شد.

او در ابتدا رشته ورزشی خود را اینطور معرفی کرد: پرورش اندام شامل رشته‌های متفاوت است که از جمله آن‌ها می‌توان به بادی بیلدینگ، بادی کلاسیک و فیزیک کلاسیک که تخصص خودم است، اشاره کرد. هر رشته معیارهای منحصر به فرد خود را برای کسب امتیاز و رسیدن به مرحله قهرمانی دارد.

وی در مورد کسب مقام جهانی خود افزود: من از رده استانی شروع کردم و در رده جهانی هم مقام دارم. تا همین هفته پیش در گرجستان مسابقه داشتم و توانستم، مقام قهرمانی جهان در رشته فیزیک کلاسیک را به دست آورده‌ام.

قدبیکلویی اظهار داشت: از نظر من بهترین سن برای شروع ورزش و بدنسازی، حدود ۱۵ سالگی است که می‌تواند تا ۴۰ سالگی ادامه پیدا کند. مهم‌ترین مواردی که یک بدن‌ساز باید به آن‌ها توجه کند، خواب و تغذیه سالم است. رژیم غذایی یک ورزشکار به طور متوسط شامل ۶ تا ۸ وعده غذایی در روز و با فاصله‌ها ۲ تا ۳ ساعته است.

وی در ادامه گفت: معمولا در دوران تمرین و قبل از مسابقه، سیستم دفاعی بدن بسیار ضعیف شده و بدن در برابر آسیب مقاوم نیست. مکمل‌های ورزشی اگر بیش از حد مصرف شوند، عوارض زیادی دارند. به علاوه مکمل‌های متعددی که فروخته می‌شوند، ممکن است اصل نباشند که این می‌تواند مشکل‌ساز باشد. لذا توصیه می‌شود که دوستان مکمل‌های خود را از جای مطمئنی تهیه کنند.

وی  در آخر گفت: من علاوه بر رشته ورزشی خودم، گاهی ورزش‌های دیگر را نیز صرفا برای تفریح انجام می‌دهم. برای مثال ورزش‌هایی مانند والیبال یا بسکتبال می‌توانند برای ما بدن‌سازها خطرناک باشد، چرا که ممکن است زانوها بر اثر وزن زیاد و با تحرک زیاد آسیب ببینند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @jjtvnir بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها