اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

صدور مجوز تولید محتوای بیش از ۳۷۰ رسانه از جانب ساترا

ویژگی بارز نخستین نمایشگاه رسانه‌های صوتی و تصویری فراگیر؛ تنوع و تکثر در زمینه تولید محتواست

  محسن قائمی نسب، قائم مقام ساترا، روز شانزدهم اسفند به استودیوی شبکه جام جم آمد و درباره نمایشگاه رسانه‌های صوتی و تصویری فراگیر صحبت کرد.

قائمی نسب گفت: سازمان تنظیم مقررات صوتی و تصویری فضای مجازی یا ساترا، یکی از سازمان‌های تحت نظارت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه تدوین مقررات، تنظیم‌گری و نظارت بر محتوای تولیدی در فضای مجازی را به عهده دارد.

وی افزود: با شرایط جدید و روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های متعدد نمایش خانگی، طبیعتا ضرورتی برای سر و سامان دادن به این آن‌ها شکل گرفته که موجب نیاز به حضور سازمان‌ ساترا شده است تا در عین نظارت بر محتوا، حمایت‌های لازم را در اختیار این شبکه‌ها قرار دهد.

قائمی نسب اظهار داشت: تمام کسانی که می‌خواهند در عرصه فضای مجازی، کار تولید محتوا انجام دهند، باید روند مشخصی را طی کرده و مجوزهای لازم را دریافت کنند. ما هم اکنون برای بیش از ۳۷۰ رسانه مجوز لازم را برای تولید محتوا در زمینه‌های مختلف مانند ورزشی، کودک و نوجوان یا فرهنگی صادر کرده‌ایم.

وی در ادامه گفت: از جمله سیاست‌های راهبردی صدا و سیما، سیاست حمایت‌گری از رسانه‌ها است. لذا ما نمایشگاهی را برگزار کرده ایم و همه این پلتفرم‌ها را گرد هم آوردیم که بتوانند ضمن هم‌افزایی با یکدیگر، خدمات خود را به عموم نیز معرفی کرده و مخاطبان خود را جذب کنند.

وی افزود: خوشبختانه، با وجود محدودیت‌های زمانی و روند سریع برگزاری این نمایشگاه، ما شاهد استقبال بسیار خوبی از جانب رسانه‌ها و همچنین مردم بوده ایم. به طوری که قریب بر ۱۰۰ رسانه در نمایشگاه شرکت کرده و حضور فعالی داشتند.

قائمی نسب اظهار داشت: ما در ساترا بخشی به نام مدیریت تعاملات بین‌المللی داریم که وظیفه آن استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در جهت بهبود رسانه است. در حال حاضر ما در حال تنظیم توافق‌نامه‌هایی با کشورهای مختلف  نیز هستیم تا در این مورد همکاری‌های لازم صورت بگیرد. همچنین قصد داریم که برای سال آینده، جشنواره تولیدات نمایش خانگی  نیز برگزار کنیم و نمایشگاه را در ابعاد بین‌المللی گسترش دهیم.

وی در آخر افزود: تنوع و تکثر فعالیت‌های صوتی و تصویری فراگیر در زمینه فضای مجازی از دستاوردهای این نمایشگاه بود. ما هم اکنون شاهد تولید محتوا در همه زمینه‌ها به صورت متنوع هستیم.  اصناف مختلف می‌توانند برنامه‌های خود را پیاده‌سازی کنند و از جانب ما حمایت‌های گسترده‌ای به صورت مالی و معنوی در اختیار این عزیزان صورت خواهد گرفت.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها