اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاهی به وجود منجی عالم در ادیان مختلف

در دکترین مهدویت؛ افراد به دنبال مستندات کشف موضوعات مربوط به مهدویت هستند

محمد مهدی سلیمی، دکترای روابط بین‌الملل و کارشناس مذهبی روز چهارشنبه هفدهم اسفند ماه به استودیوی شبکه جام جم حضور آمد.

دکتر سلیمی گفت: مبحث مهدویت و ظهور بحث تازه‌ای نیست و در اسناد تاریخی و دوره‌های کهن وجود داشته؛ اگر دقت کنیم می‌بینیم که تمامی پیامبران همیشه به افرادی مصلح که هدف حفظ منافع مردم را دارند اشاره کرده‌اند، این یعنی وجود یک منجی تنها مختص به تشیع و اسلام نیست و در همه ادیان به مبحث ظهور یک منجی اشاره شده است. 

سلیمی ادامه داد: در گذشته منابع و معرفت بیشتر بر اساس مسائل وحی بودند. دکترین مهدویت مبحث گسترده‌ای است که به افرادی گفته می‌شود که به دنبال مستندات کشف موضوعات مربوط به مهدویت هستند. مهدویت به موضوعات مختلفی مانند ظهور، مباحث سیاسی، امنیتی، دینی و موارد بسیاری تقسیم می‌شود. 

او افزود: تمامی ادیان به دنبال مصلح کلی هستند که دنیا را بهتر کند؛ فردی که بتواند در بین تمامی ادیان تاثیرگذار باشد و موفق شود هماهنگی را به وجود آورد. در بین دکترین افرادی به عنوان دکترین ظهور، دکترین زمان ظهور و موارد اجتماعی وجود دارند. بهتر است که در نظام آموزشی برنامه‌ای وجود داشته باشد تا فرزندان ما با ادبیات و فرهنگ مهدویت آشنا شوند. 

سلیمی اظهار کرد: بزرگ‌ترین دستاورد یک انسان آن است که بفهمد در کجای تاریخ ایستاده و چه تاثیری در دنیا می‌گذارد. ما اگر بخواهیم صحبتی جهانی داشته باشیم باید از فعالان حوزه بین‌المللی مهدویت بخواهیم تا برنامه‌ریزی دقیقی برای برقراری ارتباط بین‌المللی و گسترش این فرهنگ ترتیب دهند.

آخرین اخبار

میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) مبارک معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها