اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاهی به وجود منجی عالم در ادیان مختلف

در دکترین مهدویت؛ افراد به دنبال مستندات کشف موضوعات مربوط به مهدویت هستند

محمد مهدی سلیمی، دکترای روابط بین‌الملل و کارشناس مذهبی روز چهارشنبه هفدهم اسفند ماه به استودیوی شبکه جام جم حضور آمد.

دکتر سلیمی گفت: مبحث مهدویت و ظهور بحث تازه‌ای نیست و در اسناد تاریخی و دوره‌های کهن وجود داشته؛ اگر دقت کنیم می‌بینیم که تمامی پیامبران همیشه به افرادی مصلح که هدف حفظ منافع مردم را دارند اشاره کرده‌اند، این یعنی وجود یک منجی تنها مختص به تشیع و اسلام نیست و در همه ادیان به مبحث ظهور یک منجی اشاره شده است. 

سلیمی ادامه داد: در گذشته منابع و معرفت بیشتر بر اساس مسائل وحی بودند. دکترین مهدویت مبحث گسترده‌ای است که به افرادی گفته می‌شود که به دنبال مستندات کشف موضوعات مربوط به مهدویت هستند. مهدویت به موضوعات مختلفی مانند ظهور، مباحث سیاسی، امنیتی، دینی و موارد بسیاری تقسیم می‌شود. 

او افزود: تمامی ادیان به دنبال مصلح کلی هستند که دنیا را بهتر کند؛ فردی که بتواند در بین تمامی ادیان تاثیرگذار باشد و موفق شود هماهنگی را به وجود آورد. در بین دکترین افرادی به عنوان دکترین ظهور، دکترین زمان ظهور و موارد اجتماعی وجود دارند. بهتر است که در نظام آموزشی برنامه‌ای وجود داشته باشد تا فرزندان ما با ادبیات و فرهنگ مهدویت آشنا شوند. 

سلیمی اظهار کرد: بزرگ‌ترین دستاورد یک انسان آن است که بفهمد در کجای تاریخ ایستاده و چه تاثیری در دنیا می‌گذارد. ما اگر بخواهیم صحبتی جهانی داشته باشیم باید از فعالان حوزه بین‌المللی مهدویت بخواهیم تا برنامه‌ریزی دقیقی برای برقراری ارتباط بین‌المللی و گسترش این فرهنگ ترتیب دهند.

آخرین اخبار

میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها زورخانه نماد فتوت و جوانمردی چرا مسجد امام اصفهان برترین سازه ایرانی است؟ خجسته باد این پیروزی..... میهمانی از دیار معابد بازیگر سریال کوچه اقاقیا که رتبه ۱۱ کنکور شد! رج به رج خیال از فرش تا عرش جزئیات جالب زندگی ابراهیم شفیعی، بازیگر مجموعه خنده‌بازار با میهمانان عیدانه شب روشنی همراه شوید کمدین و بازیگر خنده بازار به شب روشنی می‌آید بازیگری که همواره نقش‌های بزرگ‌تر از سن خود را بازی کرده است! بازیگر سریال جیران به شب روشنی می‌آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها