اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

نگاهی به وجود منجی عالم در ادیان مختلف

در دکترین مهدویت؛ افراد به دنبال مستندات کشف موضوعات مربوط به مهدویت هستند

محمد مهدی سلیمی، دکترای روابط بین‌الملل و کارشناس مذهبی روز چهارشنبه هفدهم اسفند ماه به استودیوی شبکه جام جم حضور آمد.

دکتر سلیمی گفت: مبحث مهدویت و ظهور بحث تازه‌ای نیست و در اسناد تاریخی و دوره‌های کهن وجود داشته؛ اگر دقت کنیم می‌بینیم که تمامی پیامبران همیشه به افرادی مصلح که هدف حفظ منافع مردم را دارند اشاره کرده‌اند، این یعنی وجود یک منجی تنها مختص به تشیع و اسلام نیست و در همه ادیان به مبحث ظهور یک منجی اشاره شده است. 

سلیمی ادامه داد: در گذشته منابع و معرفت بیشتر بر اساس مسائل وحی بودند. دکترین مهدویت مبحث گسترده‌ای است که به افرادی گفته می‌شود که به دنبال مستندات کشف موضوعات مربوط به مهدویت هستند. مهدویت به موضوعات مختلفی مانند ظهور، مباحث سیاسی، امنیتی، دینی و موارد بسیاری تقسیم می‌شود. 

او افزود: تمامی ادیان به دنبال مصلح کلی هستند که دنیا را بهتر کند؛ فردی که بتواند در بین تمامی ادیان تاثیرگذار باشد و موفق شود هماهنگی را به وجود آورد. در بین دکترین افرادی به عنوان دکترین ظهور، دکترین زمان ظهور و موارد اجتماعی وجود دارند. بهتر است که در نظام آموزشی برنامه‌ای وجود داشته باشد تا فرزندان ما با ادبیات و فرهنگ مهدویت آشنا شوند. 

سلیمی اظهار کرد: بزرگ‌ترین دستاورد یک انسان آن است که بفهمد در کجای تاریخ ایستاده و چه تاثیری در دنیا می‌گذارد. ما اگر بخواهیم صحبتی جهانی داشته باشیم باید از فعالان حوزه بین‌المللی مهدویت بخواهیم تا برنامه‌ریزی دقیقی برای برقراری ارتباط بین‌المللی و گسترش این فرهنگ ترتیب دهند.

آخرین اخبار

رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها