اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

طراحی لباس بازیگر و صحنه چگونه انجام می‌شود؟

طراح لباس: بهتر است تمامی تهیه‌کنندگان از افراد متخصص برای آرشیو تجهیزات کمک بگیرند چرا که این تجهیزات از اهمیت بسیار بالایی برخودار هستند.

قاسم ترکاشوند، طراح لباس صحنه و بازیگر روز چهارشنبه هفدهم اسفند ماه به استودیوی شبکه جام جم آمد. 

وی گفت: من بر اساس شخصیت‌های هر داستان لباس‌هایی را طراحی می‌کنم؛ این طرح‌ها بر اساس زمان داستان،‌ بازیگران، شخصیت‌ها و معیارهای دیگر متفاوت است. از آنجایی که طراحی صحنه و لباس با هم مرتبط هستند باید نوع معماری، طراحی ها و اجراها درست باشند تا بتوان حس درستی را به مخاطبان انتقال داد. 

ترکاشوند در ادامه توضیح داد: زمانی که فیلم‌نامه‌ای برای یک کار نوشته می‌شود طراح صحنه بر اساس شخصیت‌ها و نیاز داستان و تحلیل آن‌ها طراحی صحنه را انجام می‌دهد. زمانی که محل فیلم‌برداری انتخاب می‌شود آماده‌سازی صحنه شروع می‌شود؛ آماده‌سازی صحنه و لباس شخصیت‌ها ریزکاری‌های بسیاری دارد و تمامی جزئیات صحنه و لباس‌ها باید به درستی انتخاب شوند. زمان و بودجه کم در کنار عجله داشتن باعث می‌شود یک طراح صحنه دچار اشتباه شود. 

وی درباره فعالیت‌های خود گفت: بعد از دزد و پلیس و دردسرهای عظیم آخرین‌کاری که در تلویزیون انجام دادم بوتیمار بود؛ آخرین کار من در نمایش خانگی کار «نویسندگی» بود و اکنون بر روی پروژه نیوکمپ کار می‌کنم.

او از دقت‌های طراحی صحنه گفت: طراحی صحنه در کارهای تاریخی دقت بسیار بالا نیاز دارد چرا که برای مثال برخی از رنگ‌ها در گذشته استفاده نمی‌شدند و این مسئله باید با پژوهش بسیار بررسی شود تا از رنگ‌های اشتباهی استفاده نشود. 

ترکاشوند درباره بازیگریی خود اظهار داشت: من در ۹ سالگی تکواندو کار می‌کردم و به مدت یک سال آموزش تکواندو در تلویزیون انجام می‌دادم اما با گذر زمان تصمیم گرفتم به جای بازیگر بودن یک طراح صحنه خوب باشم. ترجیح من آن است که طراح صحنه باشم و به این کار علاقه دارم. من تحت تاثیر لوکیشن‌های فیلم‌برداری قرار می‌گیرم و این برای من از بازیگری جذاب‌تر است.

او در ادامه گفت: تهیه کنندگان در زمان پایان یک پروژه اسباب و تجهیزات صحنه را آرشیو می‌کنند اما بهتر است تمامی تهیه‌کنندگان از افراد متخصص برای آرشیو تجهیزات کمک بگیرند چرا که این تجهیزات از اهمیت بسیار بالایی برخودار هستند.
گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران است. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @jjtvnir بارگذاری می‌شود.

 

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها