اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

عضویت بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در وب‌سایت بچه‌های مسجد

 بررسی هدف فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد
محمد جواد نایب کبیر، مدیر مسئول کانون فرهنگی مهدوین مسجد دانشگاه صنعتی شریف روز پنجشنبه هجدهم اسفند ماه  به استودیوی شبکه جام جم  آمد  درباره  سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد صحبت کرد.

وی گفت: هدف اصلی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آن است که فرهنگ و هنر را آنگونه که شایسته مسجد هست ترویج دهد؛ این فرهنگ و هنر دارای انواع مختلف هستند که در شبستان فرهنگ و هنر در رواق‌های مختلف تقسیم می‌شوند. کانون‌ها در تمامی این رواق‌ها فعالیت دارند و به دنبال این مسئله هنرمندان و افراد فرهنگی می‌توانند در مساجد فعالیت کنند و این باعث می‌شود کودکان و نوجوانان نیز به این مسائل علاقه‌مند شوند. 

 نایب کبیر درباره مهم‌ترین برنامه‌های کانون‌های فرهنگی مساجد گفت: در حال حاضر سرود بسیار در جشنواره‌ها رونق دارد و سرود‌های بسیاری ساخته می‌شوند؛ در بخش رواق نور که برای تلاوت قرآن است نیز بسیار از جوانان شرکت می‌کنند و اعضای بسیاری دارد. در بخش دانش نیز مبحث تربیت دانش‌آموزان نخبه وجود دارد که دانش‌آموزان نخبه پس از آزمون جذب می‌شوند و در دانشگاه کلاس‌های مختلف علمی و فرهنگی را می‌گذرانند. 

وی درباره فعالیت کانون‌ها در کشورهای خارجی گفت: برخی از کانون‌های فرهنگی و هنری در تعدادی از کشورهای خارجی فعالیت دارند که در مسابقات فرهنگی و هنری مساجد ایران شرکت می‌کنند. ما در گذشته هنرمندانی موفقی داشتیم که خطاطی خود را به مساجد کشورهایی مانند کانادا ارسال کردند. به طور کلی تجارب کانون‌های فرهنگی و هنری در ایران بسیار بیشتر است در نتیجه هم افزایی با مساجد خارجی می‌تواند به رشد مساجد کشورهای دیگر کمک کند. 

او ادامه داد: مساجد مختلف برنامه‌های متفاوتی برای جذب افراد دارند؛ ما همچنین سایتی با عنوان بچه‌های مسجد داریم که ۲۷ هزار کانون فرهنگی هنری در آن ثبت شده است. به طور کلی در کانون‌ها بالغ بر ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر عضو هستند و افراد پس از عضو شدن می‌توانند بخش فعالیت‌های خود را انتخاب کنند. 

 مدیر مسئول کانون فرهنگی مهدوین مسجد دانشگاه صنعتی شریف درباره فعالیت مساجد گفت: ما در کانون فرهنگی و هنری مساجد دنبال ترویج استعداد و فعالیت‌های جوانان هستیم و می‌خواهیم افراد توانمندی بسازیم. هر یک از مساجد نیز در فعالیت‌های خود به طور متفاوتی رفتار می‌کند و برای مثال یک مسجد تنها برای پرورش سرودخوانی می‌پردازند. 

  نایب کبیر اظهار داشت: مساجد برای تمامی رده‌های سنی برنامه‌های مختلفی دارند؛ پیش‌دبستانی‌ها معمولا به کلاس‌های قرآن می‌روند و مربیانی بسیار خوبی دارند. مهد‌ها قرآنی مساجد همچنین برای گروه سرود اقداماتی صورت می‌دهند تا کودکان در دبستان پیشرفت بیشتری داشته باشند. دبستانی‌ها در مباحثی مانند نمایش، مسائل دانش و ریاضی و کار گروهی فعالیت می‌کنند. ما سعی می‌کنیم بچه‌ها کارهای گروهی بهتری انجام دهند و سعی می‌کنیم در ایران گروه‌سازی و شبکه‌سازی را توسعه دهیم. 

وی افزود: در راهنمایی نوجوانان به اردوهای مختلف می‌روند و همچنین در رشته‌های ورزشی به مسابقات می‌‌روند و سال گذشته شرکت‌کنندگان این مسابقات به ۴۰۰ نفر رسیدند. کار رسانه نیز در راهنمایی آموزش داده می‌شود چرا که امروزه رسانه نقش مهمی در شکل‌گیری تفکر افراد دارد.

آخرین اخبار

میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) مبارک معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها