اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

اختراع جایگزین پریستول در فرایند تصفیه آب توسط مخترع ایرانی

آموزش، مهارت، تولید و خدمات؛ چهار عاملی که باید در کنار هم به آن‌ها پرداخته شود

 جواد ارجمند، دکترای شیمی، مخسترع و هنرمند، روز بیستم‌ویکم اسفند در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد تا با مجریان برنامه شب‌نشینی به گفت‌وگو بنشیند؛‌ وی در این برنامه از موفقیت‌ها و دستاوردهایش سخن گفت.  

او گفت: من از نوجوانی همواره روی سه موضوع درس، هنر و ورزش متمرکز بودم. همین شد که این سه را به موازات هم ادامه دادم تا جایی که در رشته شیمی به مقطع دکترا رسیدم و توانستم به اختراعات و تولیداتی دست پیدا کنم.

وی افزود: من در هر سه زمینه بسیار تلاش کردم. روزهایی بود که ۱۶ ساعت به تمرین خوانندگی می‌پرداختم. ورود من به حوزه علمی با عنوان معلمی بود. بعد از آن به تدریس در هنرستان‌ها پرداختم و طی تلاش‌های من و همکارانم در این زمینه، توانستیم خروجی‌های خوبی داشته باشیم.

آقای ارجمند اظهار داشت: من مدیر نمونه هنرستان شدم و همیشه شعارم  این بود که آموزش، مهارت، تولید و خدمات را باید در کنار هم پیش ببریم. هنرستانی که همواره بر مبنای آموزش باشد، هیچوقت کارآفرین نمی‌شود. لذا همیشه هدف من مبنی بر پیش بردن بخش عملی به اندازه بخش تئوری کار است تا بتوان استعدادها را در بستر مناسب‌تری پرورش داد. 

وی در ادامه افزود:  همیشه باور داشته‌ام که بزرگ‌ترین رسالت من، پرورش استعداد‌ها و کمک به کسانی است که ظرفیت موفق شدن دارند. به همین دلیل نزدیک به ۹ سال دبیر جشنواره خوارزمی بودم. بسیاری از افراد مستعد را جذب کردیم و با حمایت‌های پیاپی آن‌ها را در رسیدن به مرحله ثبت اختراع راهنمایی کردیم. 

 تا به حال ۱۶ اختراع داشته و حدود ۵ اختراع را ثبت کرده‌ام. یکی از اختراعات من نوعی جایگزین برای پریستول است که برای تصفیه کردن آب شرب به کار می‌رود. این ماده گران از آمریکا وارد می‌شد و برای ما مقرون به صرفه نبود. به همین سبب من ماده‌ای را به عنوان جایگزین آن اختراع کرده‌ام.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران و ۲۱ به وقت وین بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می‌رود. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @jjtvnir بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

مجله اقتصادی فرصت صنایع دستی، پیوند هنر و معنویت است "دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها