اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

در مشاور مطرح شد:

"جشنواره نقد برتر" قوه قضائیه و  وکلایی که خدمات حقوقی و قضایی آن ها  در کشورهای همسایه هم اعتبار دارد.

"جهل به قانون رافع مسئولیت نیست". این عبارت، اولین جمله ای بود که "دکتر حسن عبدلیان پور" در پاسخ به نخستین پرسش مجری برنامه "مشاور" شبکه جام جم گفت.

وی که در جایگاه "رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده ی قوه قضائیه" به عنوان کارشناس، یکشنبه 21 اسفند در این برنامه حضور داشت؛ "قانون" را حقی دانست که به نام "اهلیت" از بدو تولد در اختیار افراد جامعه قرار دارد و به عنوان یک نیاز اساسی روابط جامعه را تنظیم می کند.

وی همچنین گفت: "با توجه به گستردگی روابط و تعدد قوانین، دانستن و بهره برداری درست از قوانین هم مانند بسیاری از امور دیگر به امری تخصصی بدل شده است. همان گونه که برای درمان بیماری لازم است؛ افراد به پزشک مراجعه کنند؛ در مسائل حقوقی هم افراد برای تنظیم روابط اجتماعی و جلوگیری از زیان های ناشی از ندانستن قانون نیازمند مشورت با کارشناسان حقوقی و وکلا هستند." 
دکتر عبدلیان پور تنظیم قراردادها و اسناد حقوقی بدون اعمال نظر فرد قانون دان را موجب زیان افراد دانست و در خصوص زیان های ناشی از این بی توجهی چنین توضیح داد: بسیار دیده می شود که افراد درگیر قراردادهایی هستند که خارج از قواعد حقوقی نوشته شده و موجب زیان و تضییع حقوق آن ها می شود. یکی از این زیان ها "اطاله ی دادرسی" است؛ به این معنا که دادرسی به دلیل آنچه خارج از قواعد حقوقی مطرح شده؛  به درازا می کشد و در نهایت هم به سرانجام درستی نمی رسد. حتی ممکن است به موردی منجر شود که از آن با عنوان "اعتبار امر مختومه" یاد می شود. وقتی طرح درگیری بدون توجه به اصول دادرسی منجر به صدور رأی شود؛ این دعوا برای بار دوم قابل طرح و رسیدگی در مراجع قضایی نیست.
کارشناس مهمان در بخش دوم برنامه،  پس از پخش گزارش تصویری از نخستین "جشنواره نقد برتر"، این جشنواره را حرکتی در راستای سند تحول قضایی دانست و از آن به عنوان جشنواره ای برای دریافت نقدهای منصفانه و راهگشای وکلا، حقوق دانان و عموم مردم یاد کرد؛ جشنواره ای که در 10 محور اصلی و 55 محور فرعی برگزار شد و در آن از میان  نزدیک به 800 اثری که در قالب کتاب، فیلم، عکس، کاریکاتور و مقاله به دبیرخانه رسیده بود؛ پس از بررسی کارشناسان و دسته بندی مطالب، 100 اثر مورد داوری قرار گرفت و 6 نفر به عنوان نقدکننده ی برتر برگزیده شدند. برای این جشنواره دبیرخانه ی دائمی تشکیل شده و در نظر است که دوره های بعدی آن در سال های آینده برگزار شود؛ با این اراده و انگیزه که نقدهای دریافتی در راستای اصلاح مشکلات و نقائص احتمالی به کار گرفته شود و برکات وثمرات ارزشمدی را به دنبال داشته باشد.
پایان بخش برنامه مطالبی در خصوص ارائه ی خدمات همگانی مشاوره ای در داخل و خارج کشور بود. در این زمینه، مهمان برنامه با اعلام سامانه تلفنی 129 از عموم مردم خواست که برای دریافت مشاوره از خدمات رایگان و معاضدتی این سامانه استفاده کنند. وی گفت: "پرسش های مطرح شده توسط تماس-گیرندگان، در کوتاه ترین زمان ممکن  توسط  متخصص امر پاسخ داده می شود و این خدمت از آغاز سال آینده به صورت شبانه روزی ارائه خواهد شد. علاوه بر این،  هم میهنان عزیز مقیم کشورهای حوزه ی خلیج فارس از طریقه این سامانه ی ارتباطی می توانند از خدمات مشاوره ای در خصوص معرفی وکیل در کشور محل استقرار خود استفاده کنند. وکلای ما در بیشتر این کشورها حضور دارند و اخیرأ هم جلسه ای با کانون وکلای عراق داشتیم و در صدد فراهم کردن شرایطی هستیم که وکلای موردنظر بتوانند به طور متقابل در دو کشور به ارائه ی خدمت بپردازند."

آخرین اخبار

میلاد امام هادی (ع) مبارک شامگاه جمعه، زمان پخش سومین مناظره نامزدهای انتخابات در راه مناظره دوم برنامه تبلیغات نامزدها در شبکه جام جم، چهارشنبه 30 خرداد "چرا رای می دهیم" برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ سه شنبه 29خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ دوشنبه28خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ یکشنبه27خرداد، از شبکه جهانی جام جم طنین جان بخش عرفات برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ شنبه۲۶خرداد، از شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی هنری دهه ولایت میزگردهای نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم زمان پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه های شبکه جام جم در ایام 14 و 15 خرداد شبکه جام جم در سوگ مردی که خستگی را خسته کرد! بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت توصیف شهید امیرعبداللهیان از زبان دیپلمات باسابقه کشور قاضی زاده هاشمی: آقای رییسی، با شکستن خط قرمزها، اعتماد را به مردم بازگرداند. خداحافظ رئیس!!!! ویژه برنامه شهادت رییس جمهور و همراهان در سانحه هوایی از شبکه جام جم شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان را تسلیت می گوییم . فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها