اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ایجاد ظرفیت برای زائرین بین‌المللی راهیان نور

رئیس قرارگاه بین‌المللی راهیان نور: مفهوم راهیان نور جلوه‌ای از گردشگری تعالی‌بخش است.

دکتر محمد خادم حسینی، رئیس قرارگاه بین‌المللی راهیان نور ، روز بیست‌وچهارم اسفند میهمان صبح پارسی شد و از ابعاد بین‌المللی انقلاب و جنگ تحمیلی در راهیان نور  گفت.

خادم حسینی گفت: نزدیک به ۳۰ سال پیش تعداد کمی قریب بر ۲ تا ۳ هزار نفر از سراسر کشور به سمت مناطق جنگی حرکت کرده و نهضت راهیان نور را آغاز کردند. اکنون این تهداد به حدود ۲۰ میلیون جوانی رسیده که سالانه با این اردوها همراه می‌شوند. 

وی افزود: این تجربه موفق جمهوری اسلامی، تبدیل به یک فناوری نرم در خدمت اهداف فرهنگی و نظامی کشور شده است و فرصت گفت‌وگوی بین نسلی را فراهم کرده است. در پی این موفقیت‌ها دست‌اندرکارانی که در زمینه پشتیبانی راهیان نور مشغول بودند، با انبوهی از سوالات مبنی بر اینکه چرا این فستیوال ملی مخاطبی خارجی ندارد، مواجه شدند. 

خادم حسینی اظهار داشت: نوگرایی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ملت‌های پیش‌رو است و به همین دلیل همه مردمان دنیا به دنبال نوگرایی هستند. به دنبال همین موضوع، امسال ما توانستیم ظرفیتی را برای حضور داوطلبان بین‌المللی فراهم کنیم. لذا از همینجا این فراخوان را به ایرانیان خارج از کشور می‌دهیم که می‌توانند در این اردوها شرکت‌ کنند. 

وی در ادامه گفت: مفهوم راهیان نور جلوه‌ای از گردشگری تعالی‌بخش است. یک ادبیات حاشیه‌ای نیز تحت عنوان گردشگری جنگ وجود دارد که من استفاده از آن را صحیح نمی‌دانم. هدف ما به هیچ وجه ترویج جنگ نیست و اتفاقا راهیان نور ضد ستیز و جنگ است. یعنی وقتی ما از جوانان دعوت می‌کنیم که صحنه‌های نبرد را ببینند، می‌خواهیم به آن‌ها یادآوری کنیم که باید در مقابل اندیشه‌های ستیزه‌جو ایستاد، همانطوری که جوانان نسل قبل از شما ایستادند. 

خادم حسینی اظهار کرد: با این دیدگاه و انتشار همین ایده است که کسانی که به دنبال فساد و تجزیه این کشور هستند، با مقاومت مواجه خواهند شد. بدین شکل ما از یک پدیده‌ای که تاریخی و به نظر گذشته‌گرا بوده است، به پدیده‌های جدیدی متصل شدیم که راه پیشرفت ایرانیان را در پیش رویشان قرار داده است. 

وی در ادامه افزود: امسال بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته افق ما برای تعداد زائرین حدود ۵ میلیون بوده ولی همین ظرفیت در زمینه بین‌المللی کم‌تر است. لذا در حوزه بین‌الملل ما با موضوعاتی از جمله نهضت ترجمه رو به رو هستیم. نهضتی که در آن به کسانی نیازی داریم که با مخاطبان بومی زبان کشورهای دیگر ارتباط بگیرند و در زمینه دفاع مقدس اطلاع رسانی کنند. لذا این یکی از فعالیت‌های داوطلبانه‌ای است که ایرانیان خارج از کشور می‌توانند به آن بپردازند. 

وی در آخر گفت: یکی از انواع حوزه‌های راهیان نور، مکان رویداد بوده که حدود ۵۰ نقطه در سرتاسر کشور است و نزدیک به هفتاد نقطه مرزی از منطقه شلمچه و خلیج‌ فارس را در بر می‌گیرد. این نقاط یادمانی در این ایام که پیک مراجعان هم هست، برای بازدید زائرین فعال هستند.

 

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها