اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ایجاد ظرفیت برای زائرین بین‌المللی راهیان نور

رئیس قرارگاه بین‌المللی راهیان نور: مفهوم راهیان نور جلوه‌ای از گردشگری تعالی‌بخش است.

دکتر محمد خادم حسینی، رئیس قرارگاه بین‌المللی راهیان نور ، روز بیست‌وچهارم اسفند میهمان صبح پارسی شد و از ابعاد بین‌المللی انقلاب و جنگ تحمیلی در راهیان نور  گفت.

خادم حسینی گفت: نزدیک به ۳۰ سال پیش تعداد کمی قریب بر ۲ تا ۳ هزار نفر از سراسر کشور به سمت مناطق جنگی حرکت کرده و نهضت راهیان نور را آغاز کردند. اکنون این تهداد به حدود ۲۰ میلیون جوانی رسیده که سالانه با این اردوها همراه می‌شوند. 

وی افزود: این تجربه موفق جمهوری اسلامی، تبدیل به یک فناوری نرم در خدمت اهداف فرهنگی و نظامی کشور شده است و فرصت گفت‌وگوی بین نسلی را فراهم کرده است. در پی این موفقیت‌ها دست‌اندرکارانی که در زمینه پشتیبانی راهیان نور مشغول بودند، با انبوهی از سوالات مبنی بر اینکه چرا این فستیوال ملی مخاطبی خارجی ندارد، مواجه شدند. 

خادم حسینی اظهار داشت: نوگرایی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ملت‌های پیش‌رو است و به همین دلیل همه مردمان دنیا به دنبال نوگرایی هستند. به دنبال همین موضوع، امسال ما توانستیم ظرفیتی را برای حضور داوطلبان بین‌المللی فراهم کنیم. لذا از همینجا این فراخوان را به ایرانیان خارج از کشور می‌دهیم که می‌توانند در این اردوها شرکت‌ کنند. 

وی در ادامه گفت: مفهوم راهیان نور جلوه‌ای از گردشگری تعالی‌بخش است. یک ادبیات حاشیه‌ای نیز تحت عنوان گردشگری جنگ وجود دارد که من استفاده از آن را صحیح نمی‌دانم. هدف ما به هیچ وجه ترویج جنگ نیست و اتفاقا راهیان نور ضد ستیز و جنگ است. یعنی وقتی ما از جوانان دعوت می‌کنیم که صحنه‌های نبرد را ببینند، می‌خواهیم به آن‌ها یادآوری کنیم که باید در مقابل اندیشه‌های ستیزه‌جو ایستاد، همانطوری که جوانان نسل قبل از شما ایستادند. 

خادم حسینی اظهار کرد: با این دیدگاه و انتشار همین ایده است که کسانی که به دنبال فساد و تجزیه این کشور هستند، با مقاومت مواجه خواهند شد. بدین شکل ما از یک پدیده‌ای که تاریخی و به نظر گذشته‌گرا بوده است، به پدیده‌های جدیدی متصل شدیم که راه پیشرفت ایرانیان را در پیش رویشان قرار داده است. 

وی در ادامه افزود: امسال بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته افق ما برای تعداد زائرین حدود ۵ میلیون بوده ولی همین ظرفیت در زمینه بین‌المللی کم‌تر است. لذا در حوزه بین‌الملل ما با موضوعاتی از جمله نهضت ترجمه رو به رو هستیم. نهضتی که در آن به کسانی نیازی داریم که با مخاطبان بومی زبان کشورهای دیگر ارتباط بگیرند و در زمینه دفاع مقدس اطلاع رسانی کنند. لذا این یکی از فعالیت‌های داوطلبانه‌ای است که ایرانیان خارج از کشور می‌توانند به آن بپردازند. 

وی در آخر گفت: یکی از انواع حوزه‌های راهیان نور، مکان رویداد بوده که حدود ۵۰ نقطه در سرتاسر کشور است و نزدیک به هفتاد نقطه مرزی از منطقه شلمچه و خلیج‌ فارس را در بر می‌گیرد. این نقاط یادمانی در این ایام که پیک مراجعان هم هست، برای بازدید زائرین فعال هستند.

 

آخرین اخبار

رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید. کارشناس مشاور گفت:

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها