اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تاثیر کار با افراد با تجربه در پیشرفت یک کارگردان

برنامه‌ریزی و مدیریت گروه دو بال مدیریت یک پروژه است.

هادی رحیمی خواص، کارگردان سینما و تلویزیون روز چهارشنبه بیست‌وچهارم اسفند ماه به استودیوی شبکه جام جم آمد.

رحیمی درباره علاقه‌مند شدن به حرفه کارگردانی گفت: من از کودکی به سینما علاقه داشتم و با گذر زمان در ۱۸ سالگی وارد حوزه سینما شدم و توانستم دستیار کارگردان شوم. خوشبختانه ازهمان ابتدا توانستم با کارگردانان بزرگی کار کنم و افتخار همکاری با کارگردانانی مانند سید ضیاءالدین دری را داشتم. سریال کلاه ‌پهلوی‌ها برای من مانند یک دانشگاه بود و  درس‌های زیادی آموختم. من تلاش کردم در کنار تمامی کارگردانان یاد بگیرم و پیشرفت کنم. 

وی افزود: من همچنین توانستم در ۲۴ سالگی اولین فیلم‌ تلویزیونی خود را به نام «حج پاکان» ساختم که مورد استقبال جشنواره کودک قرار گرفت و همچنین در تلویزیون به مدت ۸ سال در سالروز وفات حضرت امام رضا (ع) پخش می‌شد. 

او درباره سخت‌ترین تجربه کاری خود گفت:  فیلمی به نام «مایا، برف مازندران» ساختم که به خاطر دغدغه‌ای که برای محیط زیست داشتم بود. در این فیلم ما یک ببر  آوردیم تا بتوانیم تاریخچه انقراض ببر در ایران را روایت کنیم. سختی این فیلم به دلیل تاریخی بودن آن و نبود جلوه‌های ویژه بود. 

این کارگردان سینما و تلویزیون گفت: من همچنان خود را برنامه‌ریز و دستیار کارگردان می‌دانم چرا که فکر می‌کنم مدیریت گروه و جمع کردن آن‌ها تنها توسط یک برنامه‌ریز انجام می‌شود. به نظر من برنامه‌ریزی و مدیریت گروه دو بال مدیریت یک پروژه است. هماهنگی بین تمامی گروه‌ها در واقع برنامه‌ریز است. 

رحیمی خواص گفت: برخی اوقات برنامه‌ها آن‌طور که ما پیش‌بینی می‌کنیم پیش نمی‌روند به همین دلیل همیشه بودجه‌ای برای شرایط خاص در نظر گرفته شده و همچنین چند روز در برنامه‌ریزی به شرایط خاص مانند تغییرات آب‌وهوایی و اتفاقات ناگوار اختصاص داده شده است.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران پخش می شود. اطلاعات بیشتر درباره «شب نشینی» و مهمان‌های برنامه هر روز در فضای مجازی به نشانی @jjtvnir بارگذاری می‌شود.

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها