اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

گفتگو با دکتر طباطبایی؛ استاد دانشگاه

پزشک و استاد دانشگاه: « عالم واقعی اندوخته‌های علمی خود را در جهت بهبود زندگی بشریت به کار می‌گیرد»

دکتر طباطبایی، پزشک و استاد دانشگاه به استودیوی جام جم آمد و گفت: مهمترین رسالت ادیان بیدار کردن مردم و آزاد کردن آن‌ها از جهل و راهنمایی کردن آن‌ها به سمت دانش است؛ حضرت علی (ع) به عنوان صدای عدالت، انسانیت و حقانیت بشریت و حضرت رسول اکرم (ص) همواره علم را بزرگ شمرده‌اند و بهترین انسان‌ها را افراد عالمی دانسته‌اند که به دیگران کمک رسانده‌اند.

زمانی که چنین افراد بزرگی این حرف‌ها را می‌زنند می‌دانیم که انسان‌های عالم باید در کمک برای برطرف کردن انواع مشکلات دیگران باید کوشا باشند تا به بهترین انسان‌ها تبدیل شوند.

وی افزود: نتیجه‌ای که امروز حاصل شده نشان می‌دهد عالم واقعی انسانی است که نتیجه تمام اندوخته‌های علمی خود را در جهت بهبود زندگی بشریت به کار می‌گیرد. این خلاصه‌ای از سخنان پیامبر اکرم (ص) و حضرت امیرالمومنین (ع) است و ما باید به دین‌مان افتخار کنیم که چنین شخصیتهایی، رهبران آن بوده‌اند.

دکتر طباطبایی: در تمامی ادیان مانند اسلام مطرح شده که هرکس بامش بیش برفش بیشتر است. خداوند متعال این لطف را به انسان‌ها داشته اگر افراد در مسیر درستی قرار بگیرند همواره دستاوردهای بسیاری خواهند داشت. ما باید مسیر و هدفی الهی داشته باشیم و در هر مسیر و حرفه‌ای که هستیم آن را حفظ کنیم.

وی اظهار داشت: خداوند را شاکر هستم که شغل پزشکی دارم که از مشاغل انبیا است؛ حضرت علی (ع) می‌فرمایند پیامبر اکرم (ص) علاوه بر آن که طبیب معنویت بودند، طبیب سلامت نیز بودند و حال بیماران را بهبود می‌بخشیدند. من و همکارانم و جامعه پزشکی این افتخار را داشته‌ایم که حافظ سلامت باشیم.

ویژه برنامه رمضانی سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم به تهیه‌کنندگی سید افضل میرلوحی است که هرشب ساعت ۱۹:۰۰ به وقت وین و ۲۰:۳۰ به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.

آخرین اخبار

دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی در خانه مهر می بینید.

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها