اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

وفتی آزادی انتخاب در اسلام باعث مسلمان شدن یک مسیحی می‌شود

زوج برزیلی شیعه میهمان سفره شدند.

حسین لوپز اریک و همسرش، زوج برزیلی مسلمان میهمان سفره نور شدند.

حسین لوپز اریک اظهار داشت: من اهل شهر سائو پائولو برزیل هستم و همسرم اهل نیکاراگوئه است. من در ابتدای زندگی به واسطه خانواده‌ام مسیحی بودم و در بیست و سه سالگی تغییر فرقه در مسیحیت دادم.

وی اظهار داشت: از زمانی که کودک بودم درباره ادیان مطالعه می‌کردم و درباره آنها باعلاقه تحقیق می‌کردم. من با اسلام آشنایی داشتم اما از آنجایی که با یک مسلمان گفت‌وگو نداشتم نمی‌دانستم در عمق اسلام چه می‌گذرد. شروع مسلمان شدن من زمانی بود که خواستم فلافل بخورم و به یک رستوران رفتم. 

او افزود: در آنجا یک خانواده ترکی - برزیلی حضور داشتند که  حجاب داشتند؛ من از آن‌ها پرسیدم که آیا این انتخاب خودشان است و بانوان آن خانواده اظهار داشتند که حجاب کاملا یک انتخاب برای آن‌ها است. اولین چیزی که برای من جالب بود غیر قابل مقایسه بودن الله با هرچیز دیگر بود؛ در حالی که ما در مسیحیت حضرت عیسی مسیح را یک نماد از سوی خداوند می‌دانیم.

حسین لوپز اریک در ادامه گفت: برای من بسیار جالب بود که پیامبر اکرم (ص) در دوران جاهلیت در حالی که سوادی نداشته توانسته اطلاعاتی را به دیگران انتقال دهد که اکنون در علوم مختلف کشف می‌شوند.

وی افزود: در قرآن حقایقی مانند رشد فرزند در رحم مادر وجود دارد که دانشمندان صد‌ها سال پس از قرآن کریم آن را کشف کردند. من زمانی متوجه شدم که قلبا مسلمان هستم که در یکی از روزهایی که خواستم قرآن بخوانم متوجه شدم وضو ندارم و این مسئله برای من بسیار اهمیت داشت.

او اظهار داشت: من فرقه‌های مختلف را در اسلام دیدم و روایات مختلف را دنبال کردم و اشتراکات آن‌ها یافتم و در نهایت توانستم مسیر خود را انتخاب کنم و شیعه شدم. در برزیل شیعه بودن و محلی بودن کمی دشوار است چون کمتر کسی در آنجا شیعه است.

حسین لوپز اریک گفت: من ابتدا دو سال به ایران آمدم تا در مرکز حضور شیعیان باشم؛ پس از مدتی که به برزیل بازگشتم توانستم همسرم را پیدا کنم و به ایران بازگردم. من سعی دارم اسلام و مذهب شیعه را در برزیل تبلیغ کنم.

همسراین مسلمان برزیلی گفت: زمانی که در دانشگاه تحصیل می‌کردم کتابی درباره اسلام پیدا کردم و سعی کردم ارائه‌ای داشته باشم و به دیگران بگویم که اسلام ارتباطی با تروریسم ندارد. پس از این اتفاقات من به یک مسجد رفتم و طی شش ماه عبادت و تحقیق در این مسیر مسلمان شدم.

وی افزود: پنج سال پس از آن یک لبنانی در مغازه‌ای که کار می‌کردم درباره امام حسین (ع)‌ صحبت کرد؛ این شروع علاقه‌مند شدن من به مذهب شیعه بود و با تحقیق بسیار در این رابطه در نهایت شیعه شدم.

ویژه برنامه رمضانی سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم به تهیه‌کنندگی سید افضل میرلوحی است که هرشب ساعت ۱۹:۰۰ به وقت وین و ۲۰:۳۰ به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.

آخرین اخبار

اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت می گوییم . کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم هنرمندی از خطه بلوچ در خانه مهر فراخوان مسابقه کتاب و کتابخوانی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها