اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ناتوانی سرباز اسرائیلی در برابر کودک ۴ ساله

شرایط کنونی اوکراین، نمونه‌ای بارز از تبعیض در مواجهه با کشورهای جنگ زده است

زینب شریعتمدار، فعال حوزه مقاومت فلسطین در استودیوی شبکه جام جم حضور پیدا کرد و درباره فلسطین سخن گفت.

شریعتمدار گفت: در قصه دنیا همواره پای یک هابیل و یک قابیل در میان است. این یعنی نظام خلقت همواره بر مفهوم دوگانه حق و باطل استوار است. خداوند حق‌طلبی را در وجود ما قرار داده اما ما در انتخاب حق اختیار داریم. همین موضوع است که آن را با ارزش می‌کند چرا که باید درمورد آن فکر کرده و با آگاهی و درایت انتخابش کنیم.

وی افزود: فلسطین و اسرائیل نیز مصداقی از مفاهیم دوگانه حق و باطل هستند. امروز ما صریحا می‌بینیم که در مواجهه با جریانات اوکراین اقداماتی جدی از جمله تحریم‌ها صورت می‌گیرد و این در صورتی است که سال‌ها فلسطین و یمن در سایه بوده‌اند و هیچگاه در مرکز توجه جهانیان قرار نگرفته‌اند.

شریعتمدار اظهار داشت: با نگاهی به موضع‌گیری‌ها در برابر کشور خودمان به وضوح شاهد تبعیض هستیم. این نشان‌دهنده این موضوع است که همیشه پای یک رژیم صهیونیستی در میان است و قدرت‌هایی وجود دارند که به واسطه جاه‌طلبی و زیادی‌خواهی‌شان با دیگران دشمنی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: به یاد دارم زمانی که در سال ۲۰۰۰ رژیم صهیونیستی مجبور به عقب‌نشینی از سرزمین‌های جنوب لبنان و شمال فلسطین شده بود، ما به آنجا رفتیم تا دوستانمان را ببینیم. در آنجا پسر من که ۴ سال بیشتر نداشت، به سمت یکی از سربازان اسرائیلی پرتاب کرد. در آن زمان به قدری رژیم صهیونیستی در ضعف بود که آن سرباز بدون اینکه کاری کند یا چیزی بگوید، به درون کیوسک بازگشت و در را پشت سر خود بست.
شریعتمدار اظهار کرد: ما باید فرزندان خود را با حق و باطل و مصادیق آن آشنا کنیم. اگر حمایت‌های ما نباشد، اسرائیل از این هم بیشتر پیش خواهد رفت. سال‌هاست که پس از انقلاب، ما تاوان حق‌طلبی و حمایت از فلسطین را داده‌ایم، اما همواره به این موضوع افتخار می‌کنیم و هیچگاه عقب‌نشینی نمی‌کنیم.
وی در ادامه گفت: یکی از ویژگی‌های ماه رمضان در لبنان که در مدت اقامت خود در آنجا متوجه شدم، سفره‌های افطار باصفا و صمیمی‌شان بود. به نوعی محافظت و مراقبت از آداب و رسوم در این کشور بسیار بارز و آشکار بود. در آنجا کسی در خانه خود تنها افطار نمی‌کرد و همواره دوستان و آشنایان دور یکدیگر جمع می‌شدند.

وی در آخر گفت: متاسفانه ما در ایران ماه رمضان برایمان جشن نیست. در کشورهای مسلمان دیگر مانند لبنان، نسبت به ماه رمضان همان رفتاری را دارند که در عید نوروز دارند. البته لازم به ذکر است که مصداق مناجات‌ها و مراسم دعایی که ما در ایران داریم را در کشورهای خارجی نمی‌توان دید.

ویژه برنامه رمضانی سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم به تهیه‌کنندگی سید افضل میرلوحی است که هرشب ساعت ۱۹:۰۰ به وقت وین و ۲۰:۳۰ به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.

آخرین اخبار

"دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها