اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کار خیر را به فردا موکول نکنید!

وقتی تفکر نیکوکارانه جوان دبیرستانی را چند سال بعد به یک خیر موفق تبدیل می‌کند

امیر مهدی صالحی مقدم، استاد دانشگاه، خیر و نیکوکار در استودیوی صدا و سیما حضور پیدا کرد تا با مجری برنامه سفره نور گفت‌وگو کند. وی در این برنامه درباره فعالیت‌های نیکوکارانه خود سخن گفت.

او گفت: من سعی کردم چه در بخش نیکوکاری و استادی دانشگاه نگاهی خیرانه داشته باشم و اگر دانشجویی از من کمکی می‌خواهد نیکوکاری معنوی برای او داشته باشم و به دانشجویان خود کمک کنم.

 این فایده ندارد که ما در ذهن خود بگوییم در آینده که وضعیت مالی خوب شد به نیازمندان کمک می‌کنیم چرا که آن زمان به این صورت فرا نمی‌رسد و ما نمی‌توانیم به کسی کمک کنیم. در مقابل اگر همواره با ارقامی که در توانمان است به دیگران کمک کنیم می‌توانیم در زندگی دیگران تاثیرگذار باشیم. برای مثال افرادی که به دلیل جرائم مالی در زندان هستند گاهی اوقات به ارقام بسیار ناچیزی نیاز دارند. 

او اظهار داشت: من تفکر نیکوکاری را از زمان دبیرستان و حتی قبل از آن داشتم؛  همیشه در ذهن خود باور داشتم که اگر یک مسلمان واقعی هستم باید بتوانم به دیگران کمک کنم و دستشان را بگیرم. پدر من نیز چنین رفتاری داشت و آن را به من می‌آموخت. من باور دارم که در زندگی بازخورد خوبی و بدی را می‌گیریم.

 صالحی مقدم اظهار کرد: ما فراخوان‌هایی را در استان‌های مختلف و شهرهای نیازمند به کمک دارند پخش کردیم و همواره شاهد همراهی مردم از سراسر کشور بوده‌ایم؛ ایرانیان خارج از کشور نیز هموراه در این مسیر به ما کمک کرده‌اند. ما توانسته‌ایم با کمک مردم زندانیان جرائم مالی را آزاد کنیم و حتی برای دختران دم بخت جهیزیه تهیه کنیم.

این استاد دانشگاه، خیر و نیکوکار در پایان افزود: در پایان باید یک جمله گفت؛ اگر امروز بتوانیم با مبالغ ناچیز خود به دیگران کمک کنیم و دستی را بگیریم قطعا موفق خواهیم شد چرا که از فردا کسی خبر ندارد و آینده مشخص نیست.

ویژه برنامه رمضانی سفره نور کاری از گروه معارف شبکه جهانی جام جم به تهیه‌کنندگی سید افضل میرلوحی است که هرشب ساعت ۱۹:۰۰ به وقت وین و ۲۰:۳۰ به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود. این برنامه هر شب میزبان مهمانان عزیزی است که در سفره نور با علیرضا مرتضوی، مجری برنامه به گفت‌وگو می‌نشینند.

آخرین اخبار

"دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها