اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ماکو، دروازه‌ای اقتصادی به اروپا

فراهم‌سازی زیرساخت‌ها باعث شده که امکان رشد و شکوفایی ماکو افزایش پیدا کند.

محمد علیپور عضو کمسیون اقتصادی و‌رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی و علی‌ جلیلی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد در ویژه برنامه عید فطر درباره فعالیت‌های خود سخن گفتند. در ادامه  بخشهایی از این گفتگو را می خوانیم.

آقای علیپور ضمن تشریح اهمیت این شهر به دلیل جایگاه منطقه‌ای خود و اتصال شرق به کشورهای غربی گفت: خوشحالم که در مسیر تبدیل ماکو  به منطقه آزاد،افتخار همراهی مردم را دارم؛ اکنون ما امیدواریم تا محل ترانزیت ایران و اروپا را گسترش دهیم و این دروازه را در ماکو پرورش دهیم. ماکو در تاریخ نیز در مسیر جاده ابریشم بوده و اهمیت بالایی داشته است.

او ادامه داد: ما تلاش داریم تا به طور روزانه شاهد پیشرفت منطقه آزاد ماکو باشیم و در گسترش آن نقش داشته باشیم. ما همچنین امیدوار هستیم تا قدم‌هایی برای پیشرفت کشاورزی و صنعت این منطقه برداریم.

 عضو کمسیون اقتصادی و‌رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی گفت: سرمایه‌گذاران منطقه آزاد ماکو از معافیت‌های مالیاتی بزرگی برخوردار می‌شوند؛ کمیسیون اقتصادی و دولت در نظر دارند تا این معافیت‌ها را افزایش دهند و به همین دلیل سرمایه‌گذاران تمایل دارند در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

علی‌ جلیلی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو نیز گفت: منطقه آزاد ماکو سرشار از فرصت است که مزیت‌های بسیار دارد. مدیران این منطقه نیز ماکو را به بهشت سرمایه‌گذاری تبدیل کرده‌اند. فراهم‌سازی زیرساخت‌های این منطقه باعث شده که امکان رشد و شکوفایی ماکو افزایش پیدا کند.

او اظهار داشت: هر سرمایه‌گذاری که تمایل به پیشرفت دارد قطعا منطقه ماکو را انتخاب می‌کند چرا که ماکو در نقطه‌ای مهم قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین مرز‌های زمینی ایران و به نوعی دروازه اروپا باعث شده تا ماکو به منطقه‌ای فوق‌العاده مهم تبدیل شود. از طرف دیگر زیرساخت‌های ماکو بسیار مهم و پیشرفته هستند.

ویژه برنامه دل‌روشنی به تهیه‌کنندگی سعید میرزایی در ایام مبارک عید سعید فطر ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران از شبکه جام جم روی آنتن می‌رود و مجریان نیز ویژه برنامه دل‌روشنی اقبال واحدی و پوریا پویا هستند. برنامه دل روشنی به مناسبت عید سعید فطر با حضور مردم شریف ماکو در نقطه صفر مرزی ماکو به مدت ۳ شب به صورت جشن زنده تلویزیونی با حضور هنرمندان بومی و ملی برگزار خواهد شد.

 

آخرین اخبار

"دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها