اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

در مشاور مطرح شد:

منافع ملی فرا سرزمینی و توسعه ی مرزهای دانش آموزی در مدارس بین المللی ایران

همزمان با روز معلم برنامه ی مشاور شبکه جام جم نیز موضوع برنامه ی دهم اردیبهشت خود را به  مدارس ایرانی خارج از کشور اختصاص داد؛ برنامه ای که با گرامیداشت "روز ملی خلیج فارس" و تبریک"روز معلم" آغاز شد و با گفتگو با "مهندس مهدی فیاضی" (رئیس مرکز امور بینالملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش) ادامه یافت.
میهمان برنامه در پاسخ به پرسش نخست مجری برنامه از پیشینه ی صد ساله ی مدارس بین المللی ایران در "استانبول"، "امارات" و "نجف" سخن گفت و افزایش تعداد و توسعه ی این مدارس را حاصل تلاش وزارت آموزش و پرورش و "مرکز امور بین الملل" این وزارتخانه دانست. وی در راستای اعلام اهداف تأسیس این مدارس با نقل روایتی از "استاد شهید مرتضی مطهری" گفت: علم زیبایی عقل و ایمان زیبایی روح است. علم انقلاب برون و ایمان انقلاب درون است؛ عبارتهایی که می توان آنها را اهداف جریان معلمی و مدارس کشور دانست. اولویت ما در مدارس بین المللی  نیز پیگیری همین اهداف در راستای منافع ملی فراسرزمینی ایران است که توسط معلمان گزینش شده از  داخل و خارج کشور تأمین می شود.
رئیس مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش، تعداد مدارس ایرانی خارج از کشور را 85 مورد اعلام کرد و با توضیح در خصوص "آمار دانش آموزان"، "گزینش معلمان"، "تأمین بودجه" و "شهریه"ی این مدارس مطالبی بیان داشت و چنین ادامه داد: "علاوه بر مدارس خارج از کشور، در مجموع هفتصد هزار دانش آموز اتباع خارجی و حدود 100 مدرسه در داخل داریم که 12 مورد آن مجموعه ی مدارس  بین المللی برای تحصیل فرزندان خودمان است و 88 مدرسه به اتباع خارجی مهمان خدمت رسانی می کند. در راستای  "تنوع بخشی"، به آموزش به زبان انگلیسی در تراز کتابهای بین المللی توجه داریم. آموزش به زبان انگلیسی در چند نقطه از جمله 12 مجموعه ی داخل کشور اجرایی شده و البته نیاز به توسعه ی بیشتری دارد. "تنوع بخشی" و "مهارت زبانی" به اندازهای مورد علاقه ی مخاطب ماست که حتی برخی از آنها مایلند حتی تاریخ و جغرافیای ایران را نیز به زبان انگلیسی بیاموزند."
مهندس فیاضی همچنین  مشکلات مربوط به تأمین حقوق معلمان شاغل در مدارس خارج کشور را ناشی از تحریم های ظالمانه دانست که امکان انتقال منابع مالی موجود به خارج از کشور را با مشکل مواجه کرده است  با این همه معلمان ما با دیر و زود شدن حقوق خود می سازند و با فداکاری پای کار ایستاده اند. وی در ادامه از تلاش همکاران و رؤسای پیشین مرکز در خصوص "تدوین نظام درسی مدارس بین المللی ایران" قدردانی کرد و افزود: "این پروژه در زمان تصدی من به اندازه ی 5 سال پیش از آن پیشرفت داشته و مدل مفهومی آن به روز رسانی شده است. کامل شدن تدوین این نظام و اجرایی شدن آن به راستی تحول چشمگیری را در آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد.
مهمان برنامه در راستای گزینش معلم برای مدارس خارج از کشور  به استفاده از "دانشجویان ایرانی مقیم خارج"، "بومیان درس خوانده در دانشگاههای ایران"  و "نیروهای بومی همسو با اهداف فرهنگی ما" اشاره کرد و از "آموزش ترکیبی" به عنوان روش جدیدی یاد کرد که زیرساخت آن همزمان با همه گیری کرونا در کشور فراهم شده است.

آخرین اخبار

"دکتر معرفت نجفی" (قاضی دیوان عالی کشور) گفت: آنچه شما از بخش آشپزی درخواست داشته اید: عملکرد تیم ملی تکواندو، موضوع ورزش ایران این هفته اوتمیل هم مقوی و هم رژیمی دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور، موضوع مورد بحث مشاور کنکاش در نیمه خرداد آیتم های امروز خانه مهر دبیر اتحادیه پایاپای اسیایی خبر داد: "رخ خورشید" بر تارک جام جم تابستان، میوه های تابستانی و انواع ویروسها و باکتری ها پخش زنده بازی استقلال مقابل پرسپولیس ۱۰ خرداد 1402 از شبکه جام جم مجله اقتصادی جام جم روانه آنتن می شود. مشتاقان خورش گوجه سبز، بخش آشپزی امروز را ببینند. با رویدادهای هفتگی ورزش ایران همراه باشید چطور با رژیم، کیک بخوریم؟ عشق رضا با دلهای عاشق چه می کند؛ از استادی دانشگاه تا فراشی در آستان امام رئوف "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد دستور پخت چلوخورش امین الدوله در آشپزخانه خانه مهر در دیدار مسئولان وزارت امور خارجه و سفیران جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب چه گذشت؟ اهمیت انتخاب نیک برای کودکان بیماران دیابتی گفتگوی پزشکی خانه مهر امروز را ببینند هر کس به زبانی صفت حمد تو گوید..... زرشک پلو با مرغ در همه جای دنیا طرفداران خاص خود را دارد. دل روشنی ؛ ویژه ی دهه کرامت با هنر فیروزه بافی آشنا شویم. بانوان قهرمان معرفی شدند ادراک رسانه ای چیست؟ کارشناس مشاور گفت: در خانه مهر می بینیم. آیین تجلیل از تنوع فرهنگی همراه با مشاور در کنکاش گفتگو خواهیم کرد: قاب ویژه خانه مهر در نمایشگاه کتاب تهران برنامه های دهه کرامت شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان مهم است. گزارش های آرتا از نمایشگاه کتاب برای کودکان خارج از کشور شبکه جام جم در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سیری در نمایشگاه کتاب تهران همراه با کتابگرد دیدار مدیر شبکه جام جم با همکاران روابط عمومی در خانه مهر می بینید. مهارت هایی که به زندگی بهتر کمک می کند. برگ های زرین جام جم هدهد در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارشناس مشاور گفت: دلمه مجلسی اصفهانی را چطور بپزیم؟ کارشناس مشاور پاسخ می دهد: تحلیل دستاوردهای اکسپو 2023 غذای مورد علاقه شیرازی ها در آشپزخانه برنامه امروز خانه مهر در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها