اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

در مشاور مطرح شد:

منافع ملی فرا سرزمینی و توسعه ی مرزهای دانش آموزی در مدارس بین المللی ایران

همزمان با روز معلم برنامه ی مشاور شبکه جام جم نیز موضوع برنامه ی دهم اردیبهشت خود را به  مدارس ایرانی خارج از کشور اختصاص داد؛ برنامه ای که با گرامیداشت "روز ملی خلیج فارس" و تبریک"روز معلم" آغاز شد و با گفتگو با "مهندس مهدی فیاضی" (رئیس مرکز امور بینالملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش) ادامه یافت.
میهمان برنامه در پاسخ به پرسش نخست مجری برنامه از پیشینه ی صد ساله ی مدارس بین المللی ایران در "استانبول"، "امارات" و "نجف" سخن گفت و افزایش تعداد و توسعه ی این مدارس را حاصل تلاش وزارت آموزش و پرورش و "مرکز امور بین الملل" این وزارتخانه دانست. وی در راستای اعلام اهداف تأسیس این مدارس با نقل روایتی از "استاد شهید مرتضی مطهری" گفت: علم زیبایی عقل و ایمان زیبایی روح است. علم انقلاب برون و ایمان انقلاب درون است؛ عبارتهایی که می توان آنها را اهداف جریان معلمی و مدارس کشور دانست. اولویت ما در مدارس بین المللی  نیز پیگیری همین اهداف در راستای منافع ملی فراسرزمینی ایران است که توسط معلمان گزینش شده از  داخل و خارج کشور تأمین می شود.
رئیس مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش، تعداد مدارس ایرانی خارج از کشور را 85 مورد اعلام کرد و با توضیح در خصوص "آمار دانش آموزان"، "گزینش معلمان"، "تأمین بودجه" و "شهریه"ی این مدارس مطالبی بیان داشت و چنین ادامه داد: "علاوه بر مدارس خارج از کشور، در مجموع هفتصد هزار دانش آموز اتباع خارجی و حدود 100 مدرسه در داخل داریم که 12 مورد آن مجموعه ی مدارس  بین المللی برای تحصیل فرزندان خودمان است و 88 مدرسه به اتباع خارجی مهمان خدمت رسانی می کند. در راستای  "تنوع بخشی"، به آموزش به زبان انگلیسی در تراز کتابهای بین المللی توجه داریم. آموزش به زبان انگلیسی در چند نقطه از جمله 12 مجموعه ی داخل کشور اجرایی شده و البته نیاز به توسعه ی بیشتری دارد. "تنوع بخشی" و "مهارت زبانی" به اندازهای مورد علاقه ی مخاطب ماست که حتی برخی از آنها مایلند حتی تاریخ و جغرافیای ایران را نیز به زبان انگلیسی بیاموزند."
مهندس فیاضی همچنین  مشکلات مربوط به تأمین حقوق معلمان شاغل در مدارس خارج کشور را ناشی از تحریم های ظالمانه دانست که امکان انتقال منابع مالی موجود به خارج از کشور را با مشکل مواجه کرده است  با این همه معلمان ما با دیر و زود شدن حقوق خود می سازند و با فداکاری پای کار ایستاده اند. وی در ادامه از تلاش همکاران و رؤسای پیشین مرکز در خصوص "تدوین نظام درسی مدارس بین المللی ایران" قدردانی کرد و افزود: "این پروژه در زمان تصدی من به اندازه ی 5 سال پیش از آن پیشرفت داشته و مدل مفهومی آن به روز رسانی شده است. کامل شدن تدوین این نظام و اجرایی شدن آن به راستی تحول چشمگیری را در آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد.
مهمان برنامه در راستای گزینش معلم برای مدارس خارج از کشور  به استفاده از "دانشجویان ایرانی مقیم خارج"، "بومیان درس خوانده در دانشگاههای ایران"  و "نیروهای بومی همسو با اهداف فرهنگی ما" اشاره کرد و از "آموزش ترکیبی" به عنوان روش جدیدی یاد کرد که زیرساخت آن همزمان با همه گیری کرونا در کشور فراهم شده است.

آخرین اخبار

محرم 1403 برنامه های شبکه جام جم به مناسبت ایام محرم «پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران شد نشاط در صفهای رای گیری در آلمان جایگاه ویژه مشارکت در جمهوری اسلامی انتخابات در پاکستان رصد جدی فضای مجازی در هفته منتهی به انتخابات گفتگوی تلفنی استودیوی انتخاب ایرانی با سخنگوی ستاد انتخابات کشور مشارکت حداکثری ایرانیان مقیم کنیا در انتخابات ایرانیان مقیم مالزی و حضور پرشورشان در انتخابات حضور دکتر امین صبحی در استودیوی انتخاب ایرانی شور و حال ایرانیان مقیم کویت در انتخابات حضوری ایرانی های مقیم چین در انتخابات ریاست جمهوری سعید صادق لو کارشناس مسائل سیاسی در استودیوی شبکه جام جم علی محمد اسماعیلی کارشناس مسائل رسانه در برنامه انتخاب ایرانی افزایش 90 صندوق اخذ رأی در انتخابات دور دوم برای ایرانیان خارج از کشور "حماسه جمهور" انتخاب هر ایرانی مناظره دوم پزشکیان و جلیلی، امشب ساعت21:30 به وقت تهران اعلام زمان پخش مناظره های دور دوم انتخابات زیاست جمهوری 1403 فعالیت شعب اخذ رای در استرالیا برگزاری انتخابات در آتن انتخابات در کویت مجیدرضا پناه درباره صیانت از آرا، تاکید کرد. هموطنان ایرانی مقیم ترکیه، پای صندوق رای رفتند. تمام اقوام در داخل و خارج از كشور در انتخابات سهيم هستند. مشارکت ایرانیان مقیم تایلند در انتخابات ریاست جمهوری روند کار رای گیری در خارج از کشور انتخابات نقطه اصلي كانون قدرت مردم است. حماسه جمهور انتخاب هر ایرانی اعلام آخرین برنامه های تبلیغات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه جام جم پنجمین و آخرین مناظره ظهر امروز به روی آنتن جام جم می رود. رقابت کاندیداها در مناظره چهارم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها، شنبه 2 تیرماه شامگاه جمعه، زمان پخش سومین مناظره نامزدهای انتخابات در راه مناظره دوم برنامه تبلیغات نامزدها در شبکه جام جم، چهارشنبه 30 خرداد "چرا رای می دهیم" برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ سه شنبه 29خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ دوشنبه28خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ یکشنبه27خرداد، از شبکه جهانی جام جم طنین جان بخش عرفات برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ شنبه۲۶خرداد، از شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی هنری دهه ولایت میزگردهای نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم زمان پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه های شبکه جام جم در ایام 14 و 15 خرداد شبکه جام جم در سوگ مردی که خستگی را خسته کرد! بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها