اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

در مشاور مطرح شد:

منافع ملی فرا سرزمینی و توسعه ی مرزهای دانش آموزی در مدارس بین المللی ایران

همزمان با روز معلم برنامه ی مشاور شبکه جام جم نیز موضوع برنامه ی دهم اردیبهشت خود را به  مدارس ایرانی خارج از کشور اختصاص داد؛ برنامه ای که با گرامیداشت "روز ملی خلیج فارس" و تبریک"روز معلم" آغاز شد و با گفتگو با "مهندس مهدی فیاضی" (رئیس مرکز امور بینالملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش) ادامه یافت.
میهمان برنامه در پاسخ به پرسش نخست مجری برنامه از پیشینه ی صد ساله ی مدارس بین المللی ایران در "استانبول"، "امارات" و "نجف" سخن گفت و افزایش تعداد و توسعه ی این مدارس را حاصل تلاش وزارت آموزش و پرورش و "مرکز امور بین الملل" این وزارتخانه دانست. وی در راستای اعلام اهداف تأسیس این مدارس با نقل روایتی از "استاد شهید مرتضی مطهری" گفت: علم زیبایی عقل و ایمان زیبایی روح است. علم انقلاب برون و ایمان انقلاب درون است؛ عبارتهایی که می توان آنها را اهداف جریان معلمی و مدارس کشور دانست. اولویت ما در مدارس بین المللی  نیز پیگیری همین اهداف در راستای منافع ملی فراسرزمینی ایران است که توسط معلمان گزینش شده از  داخل و خارج کشور تأمین می شود.
رئیس مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش، تعداد مدارس ایرانی خارج از کشور را 85 مورد اعلام کرد و با توضیح در خصوص "آمار دانش آموزان"، "گزینش معلمان"، "تأمین بودجه" و "شهریه"ی این مدارس مطالبی بیان داشت و چنین ادامه داد: "علاوه بر مدارس خارج از کشور، در مجموع هفتصد هزار دانش آموز اتباع خارجی و حدود 100 مدرسه در داخل داریم که 12 مورد آن مجموعه ی مدارس  بین المللی برای تحصیل فرزندان خودمان است و 88 مدرسه به اتباع خارجی مهمان خدمت رسانی می کند. در راستای  "تنوع بخشی"، به آموزش به زبان انگلیسی در تراز کتابهای بین المللی توجه داریم. آموزش به زبان انگلیسی در چند نقطه از جمله 12 مجموعه ی داخل کشور اجرایی شده و البته نیاز به توسعه ی بیشتری دارد. "تنوع بخشی" و "مهارت زبانی" به اندازهای مورد علاقه ی مخاطب ماست که حتی برخی از آنها مایلند حتی تاریخ و جغرافیای ایران را نیز به زبان انگلیسی بیاموزند."
مهندس فیاضی همچنین  مشکلات مربوط به تأمین حقوق معلمان شاغل در مدارس خارج کشور را ناشی از تحریم های ظالمانه دانست که امکان انتقال منابع مالی موجود به خارج از کشور را با مشکل مواجه کرده است  با این همه معلمان ما با دیر و زود شدن حقوق خود می سازند و با فداکاری پای کار ایستاده اند. وی در ادامه از تلاش همکاران و رؤسای پیشین مرکز در خصوص "تدوین نظام درسی مدارس بین المللی ایران" قدردانی کرد و افزود: "این پروژه در زمان تصدی من به اندازه ی 5 سال پیش از آن پیشرفت داشته و مدل مفهومی آن به روز رسانی شده است. کامل شدن تدوین این نظام و اجرایی شدن آن به راستی تحول چشمگیری را در آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد.
مهمان برنامه در راستای گزینش معلم برای مدارس خارج از کشور  به استفاده از "دانشجویان ایرانی مقیم خارج"، "بومیان درس خوانده در دانشگاههای ایران"  و "نیروهای بومی همسو با اهداف فرهنگی ما" اشاره کرد و از "آموزش ترکیبی" به عنوان روش جدیدی یاد کرد که زیرساخت آن همزمان با همه گیری کرونا در کشور فراهم شده است.

آخرین اخبار

میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها زورخانه نماد فتوت و جوانمردی چرا مسجد امام اصفهان برترین سازه ایرانی است؟ خجسته باد این پیروزی..... میهمانی از دیار معابد بازیگر سریال کوچه اقاقیا که رتبه ۱۱ کنکور شد! رج به رج خیال از فرش تا عرش جزئیات جالب زندگی ابراهیم شفیعی، بازیگر مجموعه خنده‌بازار با میهمانان عیدانه شب روشنی همراه شوید کمدین و بازیگر خنده بازار به شب روشنی می‌آید بازیگری که همواره نقش‌های بزرگ‌تر از سن خود را بازی کرده است! بازیگر سریال جیران به شب روشنی می‌آید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها