اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

"محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) به استودیوی مشاور آمد

راه ­اندازی سفارت­خانه­ ی مجازی و ایجاد شبکه­ ی متمرکز در وزرات امور خارجه، دو راه­کار تازه برای ارائه ­ی خدمات کنسولی آسان به ایرانیان مقیم کانادا، محور گفتگوی کارشناس برنامه مشاور

یکی از چشم­ اندازهای اصلی برنامه مشاور شبکه جام جم، برقراری ارتباط مؤثر با ایرانیان مقیم خارج از کشور و پاسخگویی به پرسش­های مخاطبانی است که به دلیل دور بودن از سرزمین مادری، برای دریافت خدمات اجتماعی، حقوقی، قضایی و کنسولی به مشاوره و راهنمایی نیاز دارند. با همین دیدگاه، یکشنبه­ ی هر هفته مسئولان و کارشناسانی از ادارات، سازمان­ها و نهادهای مرتبط با موضوع، با حضور در این برنامه، ضمن معرفی تسهیلات و خدمات جدید، به پرسش این گروه از هم­ میهنان پاسخ می­ دهند.

برنامه­ ی این هفته­ ی مشاور میزبان "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) بود؛ کارشناسی که با اشاره به برگزاری "همایش سراسری رؤسای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور" در تهران و مطالبی که در نشست­ها مطرح شد؛ از توجه جدی سفیران حاضر در این همایش به حوزه­ ی دانشجویی سخن گفت و رایزنی در خصوص رفع دغدغه ­های دانشجویان ایرانی خارج از کشور را یکی از موارد مهم مطرح­ شده در این نشست­ها دانست. وی گفت: "تعداد زیادی از ایرانیانی که در حوزه­ ی امریکا و کانادا اقامت دارند؛ به­ ویژه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در کانادا، به جهت این که ما در آنجا نمایندگی فعال سیاسی نداریم؛ برای دریافت خدمات کنسولی با مشکل جدی مواجه ­اند. برای رفع این مشکل به تمام نمایندگی­ ها ابلاغ شده؛ که به محض مراجعه­ ی این عزیزان به هر نمایندگی در هر حوزه، کار آن­ها بدون فوت وقت در همان روز به انجام برسد. علاوه بر این، ستادی در وزارت امور خارجه برای پاسخگویی به این قبیل هم­ میهنان در داخل کشور تشکیل شده؛ که هنگام سفر به ایران یا از طریق بستگان­، به آن­ها خدمات کنسولی ارائه می­ شود."        

ارائه ­ی تسهیلاتی چون "ایجاد شبکه­ ی ارتباط متمرکز در وزارت امور خارجه"، "راه­ اندازی سفارت­خانه­ ی مجازی" و "پاسخگویی از طریق تلفن" سه راه­کار طراحی شده­ ی دیگر است که  در مصاحبه­ ی تصویری با "دکتر علیرضا بیگدلی" و بیانات مهمان برنامه به طور کامل در مورد آن­ها توضیح داده شد.

دکتر بیگدلی، (معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان وزارت امور خارجه)  در این باره گفت: تا پایان سال جاری با راه ­اندازی سایت کانادا و فعال شدن صفحه­ ی بخش کنسولی، همچنین قانونی شدن امضاء دیجیتال، مواردی مانند صدور گذرنامه، شناسنامه و وکالت­ نامه، از راه دور، همچنین احراز هویت، برای ایرانیان مقیم کانادا امکان­پذیر خواهد شد. علاوه بر این، بحث پایش نمایندگی­ها مطرح است که از طریق اطلاعات سامانه میخک متوجه می­ شویم، در کدام کنسولگری و چه بخش­هایی کارها متراکم شده­ و با  اضافه­ کردن نیرو در نمایندگی، یا اعزام کارشناس از تهران برای سرعت­ بخشیدن به ارائه­ ی خدمات اقدام می­ کنیم.

بخش دیگری از برنامه به پاسخگویی مهمان برنامه به پرسش­های مخاطبان اختصاص داشت. "محمد امین غفارزاده" در جواب یکی از مخاطبان، به همه­ ی دانشجویان توصیه کرد که با ثبت نام در سامانه ­ی میخک و بارگذاری مدارک از بروز مشکلات احتمالی مربوط به تأیید مدارک پس از فارغ­ التحصیلی جلوگیری کنند. وی همچنین گفت: "ثبت مهر خروج در پاسپورت توسط نمایندگی­های جمهوری اسلامی ایران، ویژه­ ی دانشجویان مشمول است و برای  استفاده از مزایای قانونی حهت تردد طراحی شده ­است. با این همه دانشجویان غیرمشمول و حتی دختران نیز می ­توانند با دریافت این مهر، از معافیت پرداخت عوارض خروج از کشور بهره­ مند شوند."                   

آخرین اخبار

ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها