اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

چگونه کالای خود را به خارج از کشور بفرستم؟

با کارشناس مشاور درباره بایدها و نبایدهای ارسال کالا به خارج از کشور گفتگو می کنیم.

"دوری مسافت" و "نیاز به برقراری ارتباط" از دیرباز یکی از چالش­های اصلی افراد جامعه بوده. از زمانی که پیام­ها با "دود" و"آینه"رد و بدل می ­شد تا وقتی که حکومت­ها شکل گرفتند و امپراتوری­ ها از "چاپار" و "چاپارخانه" برای انتقال دست­نوشته­ ها و کالای سبک استفاده کردند و تا بعد که "تشکیلات پست" در همه­ ی کشورها شکل گرفت. در نهایت، رسیدیم به امروز، (به عصرارتباطات و فناوری اطلاعات).

پیشرفت­ ها خیلی چشمگیر است؛ ولی هنوز ارسال و دریافت محموله­ های پستی در فاصله­ های دور و نزدیک در زندگی افراد جامعه یک چالش قابل توجه است؛ به ویژه برای هم ­میهنان عزیز مقیم خارج از کشور ما که همچنان دلبسته­ ی برقراری ارتباط و "بده، بستان" با بستگان و خانواده شان  در داخل کشور هستند. در این برنامه بنا داریم "چالش­های ایرانیان خارج از کشور در خصوص دریافت و ارسال بسته ­های پستی" را به عنوان موضوع اصلی برنامه دنبال کنیم.

در برنامه امشب میزبان یکی از معاونان "وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات" هستیم؛ دکتر محمود لیائی(مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران)هستیم. ایشان دارای مدرک "دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه شانگهای" و "کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی" و "کارشناسی مهندسی کامپیوتر" از "دانشگاه شهید بهشتی" هستند؛ با بیش از 26 سال سابقه ­ی مدیریت در سطوح مختلف هستند. 

در این گفتگو درباره ارتباط پست جمهوری اسلامی ایران با پست سایر کشورها، قراردادهای حمل و نقل و شیوه­ ی انتقال محموله­ و مرسوله، قواعد و قوانین پستی مخصوص کشورهای مختلف، چالش­ های پیش روی ایرانیان خارج کشور در خصوص دریافت و ارسال بسته­ های پستی و شیوه­ ی عبور از این چالش­ها، روش­های مختلف ارسال( هوایی، زمینی، دریایی، ریلی) و تفاوت آن­ها و ... صحبت خواهیم کرد.

مشاور؛ کاری از گروه تولیدات بین الملل شبکه جهانی جام‌جم با حضور مسئولین عالی رتبه، چهره‌های شاخص و کارشناسان خبره حقوقی و قضایی در قالب پرسش و پاسخی صریح و شفاف، پیرامون مسائل حقوقی، اقامتی و اجتماعی هموطنان خارج از ایران روز های یکشنبه ها ساعت :۲۰ به وقت تهران به روی آنتن می‌رود.
ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند از طریق آدرس moshaver@jjtv.ir ، صفحه اینستاگرام برنامه به نشانی @moshaver_tv ، تلفن بین‌المللی 46812400444+ و همچنین در شبکه‌های اجتماعی با شماره 989108993934+ ، سوالات و مسائل حقوقی خود را مطرح نمایند.
ضمنا این برنامه زنده از طریق ماهواره Hotbird 13C فرکانس ۱۰۷۷۵ در اروپا، ماهواره Galaxy 19 فرکانس ۱۲۰۲۸ در امریکا و ماهواره Badr 5 فرکانس ۱۲۲۸۴ در غرب آسیا قابل دریافت است .

وعده ملاقات یکشنبه 21 خرداد ماه، ساعت 18:30 بوقت اروپای مرکزی و  20:00 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم

آخرین اخبار

سینمایی های هفتگی جام جم مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها