اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

امضای تفاهم نامه حمل صنایع دستی به خارج از کشور با حداکثر تخفیفات

امضای تفاهم نامه حمل صنایع دستی به خارج از کشور با حداکثر تخفیفات سکوی دیجیتال تامین و فروش صنایع دستی برای داخل و خارج از کشور تیرماه رونمایی می شود

مدیر کل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی از شبکه جهانی جام جم خبر داد، امضای تفاهم نامه حمل صنایع دستی به خارج از کشور با حداکثر تخفیفات سکوی دیجیتال تامین و فروش صنایع دستی برای داخل و خارج از کشور تیرماه رونمایی می شود.

تفاهم نامه ای با پست جمهوری اسلامی ایران برای کاهش چشم گیر هزینه ارسال محصولات صنایع دستی به اقصی نقاط جهان با سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی به امضا رسیده است و سکوی دیحیتال صنایع دستی هم تیرماه رونمایی می شود. دکتر محمد حسین عسکرپور مدیر کل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجله اقتصادی فرصت که از شبکه جهانی جام جم پخش می‌شود، گفت: 520 هزار صنعتگر در 18 گروه رشته صنایع دستی شناسایی شده و در حال کار بوده و توان تولید و سرمایه گذاری در این صنایع را با پتانسیل بالا دارا هستند. امروز صنعتگران کشور بر اساس توانایی حرفه ای بسیار خوب خود میتوانند اقتصادشان را اداره کنند. دکتر عسگر پور با اشاره به کاهش هزینه های حمل و نقل برای فعالان و سرمایه گذاران در صنعت صنایع دستی گفت:تفاهم نامه ای در ماه خرداد با پست جمهوری اسلامی ایران امضا کرده ایم که حداکثر تخفیفات را برای ارسال محصولات صنایع دستی به هر کجای دنیا برای ما قائل شده اند و ابعاد هم در این میان مهم نیست و همه شیوه ها می توانند شامل این تخفیف شوند. مدیر کل حمایت از تولید صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به ایرانیان خارج از کشور گفت: ما 11 شهر جهانی و 3روستا داریم که ثبت شورای جهانی صنایع دستی شده اند و می توانند به خودی خود محل مهمی برای سرمایه گذاری باشند.سوغات و گرشگری هر دو پتانسیل بسیار مهم سرمایه گذاری هستند که می توانند یک فرصت برای سرمایه گذاران ایرانی علاقمند به صنایع دستی کشور باشد. این مقام مسئول در خصوص فروش مجازی صنایع دستی در داخل و خارج از کشور هم گفت: اقدام مهمی که اخیرا انجام شده، این است که یک سکوی دیجیتال بین تمام فعالان صنایع دستی اعم از تولید کننده، صادر کننده و وارد کننده مواد اولیه انجام شده و قول می دهیم در تیرماه نشست تخصصی و رونمایی از این سکوی دیجیتال انجام شود تا اگر سرمایه گذار در خارج یا داخل کشور خواست در حجم زیاد صنایع دستی سفارش دهد، از طریق این شبکه بتواند نیازش را تامین کند. وی در خصوص علت تشکیل این سکوی دیجیتال هم گفت: هنر های فاخر صنایع دستی زمانبر هستند و هر هنرمند شاید در مدت زمان مورد نظر تعداد کمی از سفارشات را بتواند آماده کند. برای همین هم یک بستر دیجیتال برای سفارش هر صنایع دستی بین تمامی این 520 هزار صنعتگر در 18 گروه- رشته صنایع دستی رونمایی خواهد شد تا سفارش دهنده و تولید کننده بتوانند به راحتی اجناس مورد نیاز را تامین و خریداری و صادر کنند.

گفتنی است برنامه فرصت با اجرا علی پاکزاد و تهیه کنندگی «مریم هدیه لو» روزهای. چهارشنبه ساعت ۲۱:۴۵ دقیقه از شبکه جهانی جام جم روی آنتن می رود .

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها