اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تحلیل نقش ایرانیان خارج از کشور و تحول در صدور اسناد اموال غیر منقول

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، کارشناس مشاور برنامه است.

اموال غیرمنقول از جمله دارایی هایی ماندنی است وکسی که قصد مهاجرت دارد؛ نمی تواند آن ها را باخود ببرد. بسیاری از شما عزیزان املاک و دارایی های خودتان و خانواده را برای روز بازگشت به کشور حفظ کرده اید؛ در حالی که سال های طولانی در کشور دیگری اقامت دارید و با گذشت زمان، برخی از مقررات مربوط به املاک و اسناد، حتی شکل ظاهری و محتویات سند ملکی تغییر می کند. شاید شما هم درگیر با با نقل و انتقال هایی باشید؛ به صورت وکالتی، قولنامه ای، مشاع و یا حتی روی برگه های معمولی با گواهی دو نفر شاهد که در اصل معامله غیر رسمی است. این نوع معاملات به ویژه برای شما که کیلومترها با ملک خود فاصله دارید؛ ممکن است موجب سوءاستفاده شود و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. دستوری برای تغییر وضعیت به این قبیل اموال صادر شده و تلاش برای تحول در صدور اسناد آن ها در حال انجام است.
امشب میزبان آقای "صفدر کشاورز " (معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) هستیم و درباره، ایرانیان خارج از کشور وتحول در صدور اسناد اموال غیر منقول گفتگو می کنیم.

احراز مالکیت،  اثبات هویت مالک و اعتبار قانونی اسناد مالکیت،  طرح تعویض سند مالکیت دفترچه ای به تک برگ، چگونگی تعویض سند، یا انتقال سند ملکی برای ایرانیان خارج از کشور و میزان اختیارات سفارت و کنسولگری ها در این زمینه، سامانه ی سازمان ثبت اسناد و املاک و امکانات آن برای برقراری ارتباط و شیوه ی درخواست ثبت یا تغییر سند مالکیت از طریق این سایت، به ویژه برای ایرانیان خارج کشور از مهمترین محورهای گفتگوی برنامه این هفته مشاور است.

مشاور؛ کاری از گروه تولیدات بین الملل شبکه جهانی جام‌جم با حضور مسئولین عالی رتبه، چهره‌های شاخص و کارشناسان خبره حقوقی و قضایی در قالب پرسش و پاسخی صریح و شفاف، پیرامون مسائل حقوقی، اقامتی و اجتماعی هموطنان خارج از ایران روز های یکشنبه ها ساعت :۲۰ به وقت تهران به روی آنتن می‌رود.
ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند از طریق آدرس moshaver@jjtv.ir ، صفحه اینستاگرام برنامه به نشانی moshaver_tv@، تلفن بین‌المللی 46812400444+ و همچنین در شبکه‌های اجتماعی با شماره 989108993934+ ، سوالات و مسائل حقوقی خود را مطرح نمایند.
ضمنا این برنامه زنده از طریق ماهواره Hotbird 13C فرکانس ۱۰۷۷۵ در اروپا، ماهواره Galaxy 19 فرکانس ۱۲۰۲۸ در امریکا و ماهواره Badr 5 فرکانس ۱۲۲۸۴ در غرب آسیا قابل دریافت است .

وعده ملاقات یکشنبه 11 تیر ماه، ساعت 18:30 بوقت اروپای مرکزی و  20:00 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم

آخرین اخبار

دهه کرامت فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها زورخانه نماد فتوت و جوانمردی چرا مسجد امام اصفهان برترین سازه ایرانی است؟ خجسته باد این پیروزی..... میهمانی از دیار معابد بازیگر سریال کوچه اقاقیا که رتبه ۱۱ کنکور شد! رج به رج خیال از فرش تا عرش جزئیات جالب زندگی ابراهیم شفیعی، بازیگر مجموعه خنده‌بازار

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها