اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

سفر به قاره سیاه پس از یک دهه

رییس جمهور: ارتباطات با قاره آفریقا مانند ارتباط با کشورهای قاره آسیا و ارتباط با دیگر نقاط جهان دارای اهمیت است و نباید این سرزمین فرصت‌ها مورد غفلت واقع شود.

قاره آفریقا بعد از قاره آسیا به عنوان دومین قاره بزرگ جهان از اهمیت سیاسی و اقتصادی ویژه‌­ای برخوردار است. وجود منابع غنی کشاورزی در کشور‌های مرکزی و غرب آفریقا، منابع عظیم نفتی و معدنی در شمال و شرق قاره و جاذبه‌های صنعتی در کشور‌های جنوب قاره آفریقا، این قاره را به یکی از پر جاذبه‌­ترین مناطق اقتصادی و گردشگری جهان تبدیل نموده است.

وجود فرصت‌های اقتصادی در زمینه‌های خدمات عمومی، بنادر، معدن، نفت و گاز، کشاورزی و گردشگری به حضور کشور‌های صنعتی دنیا در این قاره طی سال‌های اخیر منجر شد. بر این اساس، ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری بالای جمهوری اسلامی ایران و کشور‌های آفریقایی، بستر مهمی برای تامین منافع مشترک دو طرف فراهم می‌کند.

سفر رییس جمهور کشورمان به کنیا را می‌توان جهشی در مناسبات با این کشور واقع در شرق آفریقا و نزدیک‌ترین دروازه ورودی به قاره سیاه دانست.

به همین بهانه در برنامه این هفته کنکاش با حضور علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سابق سازمان توسعه تجارت کشور که در این سفر همراه هیات جمهوری اسلامی ایران بود درباره دستاوردهای اقتصادی، علمی و سیاسی سفر رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه به سه کشور آفریقایی کنیا اوگاندا و زیمباوه خواهیم پرداخت.

همچنین آقای امیرحسین میرابادی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فن آوری معاونت علمی ریاست جمهوری در ارتباط تلفنی؛ به دستاوردهای صادرات دانش بنیان به ۳ کشور آفریقایی و توافق های انجام شده پاسخ می دهد و آقای روح الله بیگی کارشناس جهان اسلام به اهمیت قاره آفریقا در تعاملات سیاسی جهان و برنامه های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تفرقه درجهان اسلام و تجزیه کشورهای چون سودان و راه کارهای مقابله با آن می پردازد.

برنامه «کنکاش» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم؛ شنبه ها، راس ساعت ۲۰ به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم پخش می شود.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را، درباره برنامه های جام جم از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در میان بگذارید.

تلفن بین المللی 46812400444

شماره شبکه های اجتماعی 9108993934 98

ایمیل امور مخاطبان mokhatab@jjtvn.ir

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان حلول ماه ربیع الاول مبارک تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها