اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

بررسی شرط اصلی ارزشیابی مدارک دانشجویان خارج از کشور در برنامه مشاور

غفارزاده،: مهلت ثبت نام دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور برای شرکت در آزمون انتقال به دانشگاه های داخل تا 15 مرداد تمدید شد.

برنامه مشاور شبکه جام جم، یکشنبه 8 مرداد میزبان "محمد امین غفارزاده" (معاون امور دانشجویی و بورس مدارس خارج از کشور وزیر امور خارجه) بود؛

آقای غفارزاده، شرط اصلی ارزشیابی مدارک این گروه از دانشجویان را تحصیل در دانشگاه های مورد تأیید اعلام کرد و شرایط پذیرش این مدارک برای ادامه­ ی تحصیل و صدور مجوز اشتغال را به تفصیل برشمرد. وی همچنین گفت: «توصیه من این­ است که با توجه به ظرفیت دانشگاهی داخل کشور در مقطع کارشناسی، داوطلبان این مقطع را در داخل تحصیل کنند و در صورت تمایل برای ادامه­ ی تحصیل در خارج از کشور، برای مقاطع بالاتر از دانشگاه های معتبر مورد تأیید پذیرش بگیرند. فهرست دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش عالی، مورد تأیید اعلام شده و ملاک تأیید، زمان پذیرش و ورود به دانشگاه است.»

در بخش­های بعدی برنامه، دو کنسول جمهوری اسلامی ایران در مسکو و هامبورگ، ضمن ارائه­ ی گزارشی از تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در فدراسیون روسیه و آلمان، در خصوص شرایط و روند ارائه ­ی تسهیلات غیر ارزی و مزایای قانونی قابل استفاده­ ی این دانشجویان توضیح دادند و در ادامه، مهمان برنامه در خصوص تکمیل این توضیحات چنین گفت: «استفاده از این تسهیلات منوط به تشکیل پرونده در سامانه­ ی میخک، بررسی توسط کنسولگری و تأیید وزارت علوم یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است. در این صورت این عزیزان دانشجو اعلام می­ شوند و می ­توانند از تسهیلات غیر ارزی، مهر ورود و خروج دانشجویی و سایر امتیازات مصوب استفاده کنند.»

معاون دانشجویی وزیر امورخارجه، همچنین در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان در خصوص انتقال دانشجویان به دانشگاه­های داخل کشور گفت: «در خصوص انتقال دانشجویان غیرپزشکی مشکل خاصی وجود ندارد؛ ولی درگروه­های پزشکی درخواست­ها خیلی زیاد است و دانشگاه­ها ظرفیت پذیرش ندارند. به همین دلیل، وزارت بهداشت شرایط و آزمون ویژه ­ای را برای این کار در نظر گرفته ­است. تا سال 2019 در گروه­های پزشکی بعد از گذراندن 36 واحد، شرکت در آزمون مجاز بود؛ ولی بعد از این تاریخ  ممنوعیت انتقال اعلام شد و شرایط تغییر کرد. آزمون سالی یک بار در مردادماه برگزار می ­شود و هر داوطلب فقط یک بار می ­تواند در این آزمون شرکت کند. امسال فرصت ثبت نام تا 4 مرداد بود که تا پانزدهم تمدید شد. آزمون امسال26 مرداد برگزار می ­شود و فقط 2درصد از مجموع داوطلبانی که بتوانند حد اقل 60 درصد نمره­ی آزمون را بیاورند؛ مجاز خواهند بود در دانشگاه­های داخل کشور ادامه­ ی تحصیل بدهند و 98 در صد بقیه فقط می­ توانند در مقطع کاردانی رشته­ های وابسته به پزشکی تحصیل کنند.»

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان حلول ماه ربیع الاول مبارک تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها