اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم

مدیر شبکه جهانی جام جم درهفدهمین همایش سالانه استادان، دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی خارج از كشور گفت: این شبکه متعلق به شماست و تولیدات، باید بر اساس ذائقه و نیاز شما شکل بگیرد.

در این همایش که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور برگزار شد، دکتر ملکی با اشاره به نقش مهاجرت در زندگی انسان و هجرت پیامبر اسلام گفت:  مهاجرت در زندگی بشر، پیشرفت علوم و به وجود آمدن تمدن ها نقش تعیین کننده ‏ای داشته و دارد. در اسلام با این که حوادث مهمی مثل ولادت پیغمبر اسلام صلی الله علیه و آله، بعثت، فتح مکه و رحلت پیغمبر صلی الله علیه و آله بوده، هیچ کدام مطرح نشدند و تنها زمان هجرت پیامبر اکرم (ص) به عنوان مبدا تاریخ انتخاب شد و مسلمانان تمام حوادث را با سال هجری تعیین ‏کردند و در واقع با این مهاجرت بود که بنیان اسلام و حکومت پیامبر استوار شد و ایشان توانست رسالت پیامبری خودش را به سرانجام برساند.

دکتر ملکی افزود: کار شما دانشجویان در کسب دانش و انتقال آن به کشور ستودنی است. علم و دانش بهترین هدیه خداوند به زمین است، چون منشأ علم ذات خداوند است. شما هم که در پی کسب علم و دانش در کشورهای مختلف هستید، آن را به هم میهنان خود هدیه و سوغات داده و با آنها به اشتراک بگذارید. نکته مهم دیگر این است که دردنیای پر فریب کنونی که قدرت های بزرگ به دنبال سلطه بر سایر کشورها هستند، تلاش غرب همواره بر این بوده تا بازنمایی نادرستی از واقعیات درون ایران و همین طور ماهیت اسلام و تشیع داشته باشد و بتواند در هر موقع که اراده کرد و بدون کمترین مزاحمت از سوی افکار عمومی دنیا، به ایران حمله کند یا آن را تحت شدیدترین تحریم های ظالمانه قرار بدهد. در این میان، امپراطوری رسانه ای غرب و در راس آن هالیوود در چند دهه گذشته کوشیدند تا در فیلم ها، سریال ها، مستندها، انیمیشن ها و حتی بازی های رایانه ای ایران هراسی را ترویج بدهند. 

به همین دلیل در این تولیدات همواره از ایران با عناوین مختلفی مثل «کشور بی فرهنگ»، «محور شرارت»، «مرتجع»، «خشونت طلب»، «جنگ طلب»، «بنیادگرا»، «حامی تروریست»، «نفرت پراکن»، « بزرگ ترین تهدید برای همسایگانش» و «ایران تهدیدی برای صلح جهانی» یاد کرده و اتهام طراحی توطئه به منظور نسل کشی یهودیان در آینده را عنوان کردند! آنها به قدری در این زمینه تولید رسانه ای داشته اند و دروغ پراکنی کرده اند که بسیاری از مردم دنیا آنها را باور کرده اند. این موارد را می توانید از خاطرات گردشگرهای خارجی که با ترس و دلهره به ایران آمده اند دریابید. خیلی از آنها خاطرات خودشان را در قالب کتاب، مستند، کلیپ و یا در فضای مجازی منتشر کرده اند. به طور مثال «آنتونی بوردین»، مجری و برنامه ساز امریکایی، «آکوش نمت» گردشگری مجارستانی، «یاسونوری کامه» گردشگر ژاپنی، دکتر «تامارا اولنیج» رئیس کرسی فلسفه و جامعه شناسی دانشگاه دولتی ماریوپول اوکراین و ... از جمله کسانی هستند که بعد از سفر به ایران با اشاره به تبلیغات دروغ و منفی در مورد کشورمان، به امنیت و آرامش، سطح توسعه و فرهنگ بالای مردم ایران، نقش زنان در اجتماع و همچنین پیشرفت جهان اسلام، علاقه مردم ایران به علم و ...  اشاره کرده و شگفت زده شده اند.

مدیر شبکه جهانی جام جم در ادامه سخنانش با اشاره به انتظاراتی که از این دانشجویان در داخل کشور وجود دارد، اذعان داشت: شما به عنوان چهره های علمی و دانشگاهی می توانید در تعامل با مردم دنیا و حتی ایرانی هایی که سال هاست در خارج کشور حضور دارند، ذهن آنها را نسبت به واقعیات ایران باز کنید. همچنین می توانید سفرای فرهنگی ایران و ظرفیتی برای دیپلماسی عمومی باشید و امکان انتقال علم، دانش و فناوری به درون کشور را فراهم آورید.

وی افزود: بسترسازی برای همکاری های علمی و فرهنگی با سایر کشورها، تشویق ایرانیان خارج از کشور به سرمایه گذاری مالی و علمی در داخل ایران، تعامل با شرکت های خارجی برای سرمایه گذاری در ایران، معرفی چهره واقعی ایران و نظام به دنیا، معرفی زیبایی ها و ظرفیت های گردشگری تفریحی، زیارتی و سلامت ایران، همکاری و تعامل با شرکت های دانش بنیان داخل کشور از جمله انتظاراتی است که انجام آن بر عهده شماست.

وی با اشاره به ضرورت حمایت دولت و مردم از دانشجویان خارج کشور اظهار داشت: ایفای نقش های مذکور توسط دانشجویان مستلزم دیده شدن و برجسته شدن آنها توسط دولت و مردم است. یکی از نقش ها و کارکردهای شبکه جهانی جام جم نیز همواره همین بوده است. شبکه جام جم به تبعیت از سازمان صدا و سیما آسایشگاه، قرارگاه، آوردگاه و دانشگاه محسوب می شود. آسایشگاه ِروح، جسم و روان برای وقتی که ایرانیان و دانشجویان می خواهند استراحت کنند. قرارگاهِ پراکندن امید و نشاط، آوردگاهِ مقابله با امواج تحریف و فتنه گری و دانشگاهِ عمومی! این شبکه در سه کانال 24 ساعته اروپا، آمریکا و آسیا، به منظور پیوند بین ایرانیان خارج از کشور با سرزمین مادریشان طی 26 سال گذشته، کمک به حفظ هویت ایرانیان خارج از کشور، پل ارتباطی بین ایرانیان خارج از کشور با داخل، حفظ زبان فارسی و آموزش آن به ویژه به نسل های دوم و سوم و... همچنین رصد و رفع مشکلات ایرانیان خارج کشور را در راس ماموریت های خود قرار داده است.

دکتر ملکی در پایان اظهاراتش گفت: شعار و هدف اصلی ما در جام جم ایرانی، "ایرانی بمان" است. به همین منظور امروز تکرار می کنیم که شبکه جام جم متعلق به شماست و تولیدات، باید بر اساس ذائقه و نیاز شما عزیزان، شکل بگیرد. این شبکه آمادگی دارد تا تصاویر و ویدیوهای شما از جلسات دفاع از پایان نامه، مراسم ها و همایش های دانشجویی، جشن های فارغ التحصیلی، شب شعر، مشاعره، هنرهای شخصی مثل خوانندگی، نوازندگی، استندآپ و ... معرفی نخبگان، فرهیختگان و چهره های علمی، گعده های خودمانی و خانوادگی و... را پخش نماید. همچنین امکان حضور شما در برنامه های شبکه جام جم در هنگام سفر به ایران به صورت فردی یا خانوادگی با اولویت نخبگان و طرح مشکلات و سوالات شما در  برنامه «مشاور» با حضور مقامات مسئول، سفرا و سرکنسول ها فراهم است. لازم به ذکر است که ما در حال حاضر با بسیاری از ایرانیان خوش ذوق و هنرمند در ارتباط هستیم و از ظرفیت های آنها به عنوان خبرنگاران افتخاری در حوزه برنامه های مناسبتی مانند اعیاد ملی و مذهبی، مناسبت های گوناگون و نظایر آن استفاده می کنیم و امیدواریم با همکاری شما بتوانیم تولیدات خبرنگاران افتخاری را غنی تر کرده و یک مرجعیت رسانه ای علمی، فرهنگی و هنری برای کشور در خارج از مرزها همراه با اعتماد متقابل و تعامل دو سویه ایجاد نمائیم.

آخرین اخبار

بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت توصیف شهید امیرعبداللهیان از زبان دیپلمات باسابقه کشور قاضی زاده هاشمی: آقای رییسی، با شکستن خط قرمزها، اعتماد را به مردم بازگرداند. خداحافظ رئیس!!!! ویژه برنامه شهادت رییس جمهور و همراهان در سانحه هوایی از شبکه جام جم شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان را تسلیت می گوییم . فراخوان مسابقه فرهنگی، هنری دهه کرامت برنامه های شبکه جهانی جام جم به مناسبت هفته کتاب و دهه کرامت تحلیل خیزش سراسری دانشگاههای آمریکا علیه صهیونیست ها میم مثل معلم "وعده صادق" در جام جم جشن بزرگ عید فطر با شب روشنی در آذربایجان غربی _ماکو ویژه های جام جم به مناسبت عید فطر نگاهی بر چالش‌های زندگی روزمره ناشنوایان از بودا تا اسلام؛ بانوی ژاپنی که به دین اسلام روی آورد شیرینی خادمیت امام رضا (ع) از زبان ابراهیم ناجیان مرور خاطرات شیرین عید از زبان مینا نوروزی بازیگر خردسال سریال شمعدونی ۱۷ ساله شد! شبهای احیا در شبکه جام جم خاطره عجیب آقای بازیگر!! حال و هوای ماه رمضان و روزه داری در پروژه های فیلمسازی از نگاه بازیگران آئین‌های زیبای نوروزی استان گیلان از زبان بازیگر تئاتر جهش تولید با مشارکت مردم خاطره ای جالب از خواب ۳۸ ساعته خانم بازیگر! پیام تبریک مدیر شبکه جهانی جام جم در آستانه سال نو ویژه برنامه شب روشنی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳ بالاخره آبگوشت هم به شب روشنی آمد. آیا پول چرک کف دسته؟ باغ شادونه در بهار حال و هوای عید از زبان مختار سائقی بازیگر مهربان و خوش اخلاق "در پناه تو" در شب روشنی بازیگر سریال "حکایت‌های کمال" به شب روشنی می‌آید فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نوروزی های رمضانی جام جم یک فنجان چای تازه دم با شب روشنی آشنایی با تار و پود پارچه در دورهمی شب روشنی سنت نذری بهانه ای برای ارادت پای قورمه سبزی به شب روشنی هم باز شد. تجربه لذت‌بخش سقوط آزاد از زبان بانوی چترباز فراخوان جشن سفره های نور و نوروز نگاهی بر ورزش چتربازی بانوان در شب روشنی استعدادیابی نونهالان توسط مربی دفاع‌شخصی ارتش مروری بر فعالیت شعرای امروز ایران تسکین و تسلی در سایه زیارت جرئیات اثر ماندگار «معلم» از زبان محمد گلریز خوشنویسی هنری فراتر از تکنیک فوت و فن پخت غذاهای شمالی از زبان بازیگر گیلانی مدرسه؛ خانه دوم، مکانی برای آفرینش فرداها

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها