اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور

دکتر مسعود شادنام (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و دبیر هفدهمین همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور) به استودیوی مشاور می آید.

جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشوردکتر مسعود شادنام (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و دبیر هفدهمین همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور) به استودیوی مشاور می آید.
همه ساله تعدادی از فارغ ­التحصیلان مقاطع مختلف دانشگاهی ایران برای تحصیل در مقاطع بالاتر به خارج از کشور مهاجرت می کنند. عده­ ای از آن­ها پس از فارغ­ التحصیلی به کشور برمی­ گردند و عده ­ای هم در کشور میزبان ماندگار می ­شوند. چه آن­ها که برمی­ گردند و چه آن­هایی که می­ مانند؛ سرمایه ­های ارزشمندی هستند که هیچ گاه پیوند عاطفی­شان با سرزمین مادری قطع نمی­ شود.با این دیدگاه و به منظور حفظ این پیوند همه ساله همایشی با عنوان «همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور» در ایران برگزار می­ شود. هفدهمین دوره­ ی این همایش 17 تا 19 مرداد امسال در شهر مشهد برگزار شده ­است.میهمان برنامه امشب از همین دسته است. دکتر مسعود شادنام (عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف و دبیر هفدهمین همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور) ؛ کسی که با طلای المپیاد ریاضی و بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی صنایع دانشگاه شریف شده؛ با رتبه­ ی سوم کنکور ارشد، دوره­ ی کارشناسی ارشد MBA این دانشگاه را پشت سر گذاشته و برای تحصیل در مقطع دکترا به کانادا مهاجرت کرده است. در فرانسه، کانادا و چین عضو هیأت علمی دانشگاه بوده و بعد از 17 سال به دانشگاه شریف برگشته؛ این بار به عنوان عضو هیأت علمی و استاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف.
در این برنامه که با موضوع همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج کشور به روی آنتن می رود درباره محورهای مختلف مهاجرت تحصلی، جایگاه و اهداف همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور ، دستاوردها و فرصت­های ایرانیان خارج از کشور ، آیین­ نامه ­های اجرایی و همکاری­های دولتی برای جذب بهتر و بیشتر فارغ ­التحصیلان خارج کشور و ... گفتگو خواهیم داشت.مشاور؛ کاری از گروه تولیدات بین الملل شبکه جهانی جام‌جم با حضور مسئولین عالی رتبه، چهره‌های شاخص و کارشناسان خبره حقوقی و قضایی در قالب پرسش و پاسخی صریح و شفاف، پیرامون مسائل حقوقی، اقامتی و اجتماعی هموطنان خارج از ایران روز های یکشنبه ها ساعت :۲۰ به وقت تهران به روی آنتن می‌رود.ایرانیان مقیم خارج از کشور می‌توانند از طریق آدرس moshaver@jjtv.ir ، صفحه اینستاگرام برنامه به نشانی moshaver_tv@، تلفن پخش شبکه 3- 9822013742 و همچنین در شبکه‌های اجتماعی با شماره 989108993934+ ، سوالات و مسائل حقوقی خود را مطرح نمایند.ضمنا این برنامه زنده از طریق ماهواره Hotbird 13C فرکانس ۱۰۷۷۵ در اروپا، ماهواره Galaxy 19 فرکانس ۱۲۰۲۸ در امریکا و ماهواره Badr 5 فرکانس ۱۲۲۸۴ در غرب آسیا قابل دریافت است .وعده ملاقات یکشنبه 22 مرداد ماه، ساعت 18:30 بوقت اروپای مرکزی و 20:00 به وقت تهران از شبکه جهانی جام جم

آخرین اخبار

هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان حلول ماه ربیع الاول مبارک تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات تحلیل منافع عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای کارشناس مشاور خبر داد: نگاهی به عملکرد تیم ملی وزنه برداری نوجوانان و جوانان در برنامه ورزش ایران جزئیات قوانین بیع و اجاره در ایران «حقوق بشر به سبک آمریکایی» ۱۴ مرداد، روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی؛ موضوع مورد بحث کنکاش

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها