اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط

دستیار وزیر و مدیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور میهمان مشاور شد.

«تشکیل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور» و وظایف این شورا و «تصویب قانون جامع ایرانیان خارج از کشور» دو موضوع اصلی برنامه­ ی این هفته ­ی «مشاور» بود که یکشنبه 19 شهریور با حضور «عبدالله سهرابی» (دستیار وزیر و مدیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور) به صورت زنده از شبکه جام جم پخش شد.

مهمان برنامه ضمن توضیح در خصوص پیشینه­ ی تشکیل این شورا، از هم میهنان خارج از کشور به­ عنوان بخش قابل توجهی از ایرانیان یاد کرد که به قصد تحصیل، اشتغال، سرمایه­ گذاری و فرصت­های علمی از کشور خارج شده­ اند و حفظ ارتباط با آن­ها یکی از وظایف مهم این شورا به حساب می ­آید.

سهرابی در بخش دیگری از توضیحات خود، حمایت از حقوق ایرانیان، تسهیل ارتباط­ گیری، تسهیل رفت و آمد به داخل کشور، تقویت هویت ایرانی نسل­های بعدی و بهره ­گیری از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور را  بخش عمده ­ای از اهداف و وظایف شورا دانست و اظهار امیدواری کرد که با تدابیر اندیشیده شده در سال­های اخیر، این شورا بتواند در گشایش فصل جدیدی از ارائه­ ی خدمات به این هم ­میهنان به توفیق برسد.

وی در ادامه چنین توضیح داد: «در دولت سیزدهم، رئیس جمهور در جایگاه رئیس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، با انتخاب وزیر امور خارجه به عنوان جانشین رئیس و ایجاد هماهنگی میان سه قوه، این امکان را فراهم کرد که فعالیت تازه­ ی این شورا بعد از 9 سال وقفه، با تشکیل کارگروه­های هشت­ گانه، امکان نظارت بر خدمت­ رسانی بیشتر و بهتر  به ایرانیان خارج از کشور را فراهم کند.»

مهمان برنامه ضمن پاسخ به پرسش­های پرشمار تعدادی از مخاطبان برنامه مشاور، از شبکه جام جم به عنوان یکی از مهم­ترین و اثرگذارترین راه­های ارتباطی با هم ­میهنان مقیم فرامرز یاد کرد و از مدیران ارشد صدا و سیما خواست که با توجه به اولویت­ها، نسبت به تقویت این شبکه و گسترش آن برای ارتباط مؤثرتر با این عزیزان اقدام کنند. وی جام جم را در کنار رسانه ­های مجازی و سایت­های ویژه­ ی نهادهای مرتبط، امکان بی­ نظیری برای ارتباط دانست که به تحقق یکی از مهم­ترین اهداف این شورا یاری می­ رساند. وی­ گفت: یکی از 8 کارگروه شورا، کارگروه فرهنگ و رسانه است که علاوه بر شخص «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»، «رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» و «رئیس سازمان صدا و سیما» سه عضو اصلی آن هستند. باید در نظر داشته باشیم که تنها حلقه ­ی وصل ما با هم­ میهنان خارج از کشور به زبان فارسی همین شبکه جام جم است. این کارگروه وظیفه ­ی خطیری دارد و در راه انجام این وظیفه­ ی مهم این شبکه رابط میان ما و ایرانیان مقیم اروپا و امریکاست و حفظ و تقویت این شبکه یکی از اولویت­های اصلی به حساب می­آید.

عبدالله سهرابی افزود : «اگر جمعیت ایرانیان خارج از کشور را به­ صورت واحد در نظر بگیریم، این مجموعه به اندازه­ ی چند استان کشور جمعیت دارد؛ جمعیتی که اعضای آن پیوند آشکار با همه ­ی استان­ها دارند. به همین سبب ما سعی کردیم؛ دفاتر امور ایرانیان خارج از کشور را در 29 دفتر، در 25 استان و 5 منطقه­ ی آزاد فعال کنیم. ظرفیت استان­های ما در حوزه ­های مختلف از جمله، اقتصاد، فرهنگ، منابع انرژی، معادن، نفت، گاز، علم و فناوری، نانوتکنولوژی و موارد دیگر خیلی زیاد است؛ ولی متأسفانه ما هنوز این ظرفیت ­ها را به­ طور کامل نشناخته­ ایم؛ در حالی که می­ توانیم با بهره­ برداری از آن­ها در عرصه­ های مختلف حماسه ­آفرینی کنیم.

 

آخرین اخبار

محرم 1403 برنامه های شبکه جام جم به مناسبت ایام محرم «پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران شد نشاط در صفهای رای گیری در آلمان جایگاه ویژه مشارکت در جمهوری اسلامی انتخابات در پاکستان رصد جدی فضای مجازی در هفته منتهی به انتخابات گفتگوی تلفنی استودیوی انتخاب ایرانی با سخنگوی ستاد انتخابات کشور مشارکت حداکثری ایرانیان مقیم کنیا در انتخابات ایرانیان مقیم مالزی و حضور پرشورشان در انتخابات حضور دکتر امین صبحی در استودیوی انتخاب ایرانی شور و حال ایرانیان مقیم کویت در انتخابات حضوری ایرانی های مقیم چین در انتخابات ریاست جمهوری سعید صادق لو کارشناس مسائل سیاسی در استودیوی شبکه جام جم علی محمد اسماعیلی کارشناس مسائل رسانه در برنامه انتخاب ایرانی افزایش 90 صندوق اخذ رأی در انتخابات دور دوم برای ایرانیان خارج از کشور "حماسه جمهور" انتخاب هر ایرانی مناظره دوم پزشکیان و جلیلی، امشب ساعت21:30 به وقت تهران اعلام زمان پخش مناظره های دور دوم انتخابات زیاست جمهوری 1403 فعالیت شعب اخذ رای در استرالیا برگزاری انتخابات در آتن انتخابات در کویت مجیدرضا پناه درباره صیانت از آرا، تاکید کرد. هموطنان ایرانی مقیم ترکیه، پای صندوق رای رفتند. تمام اقوام در داخل و خارج از كشور در انتخابات سهيم هستند. مشارکت ایرانیان مقیم تایلند در انتخابات ریاست جمهوری روند کار رای گیری در خارج از کشور انتخابات نقطه اصلي كانون قدرت مردم است. حماسه جمهور انتخاب هر ایرانی اعلام آخرین برنامه های تبلیغات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در شبکه جام جم پنجمین و آخرین مناظره ظهر امروز به روی آنتن جام جم می رود. رقابت کاندیداها در مناظره چهارم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها، شنبه 2 تیرماه شامگاه جمعه، زمان پخش سومین مناظره نامزدهای انتخابات در راه مناظره دوم برنامه تبلیغات نامزدها در شبکه جام جم، چهارشنبه 30 خرداد "چرا رای می دهیم" برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ سه شنبه 29خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ دوشنبه28خرداد، از شبکه جهانی جام جم برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ یکشنبه27خرداد، از شبکه جهانی جام جم طنین جان بخش عرفات برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها؛ شنبه۲۶خرداد، از شبکه جهانی جام جم فراخوان مسابقه فرهنگی هنری دهه ولایت میزگردهای نامزدهای ریاست جمهوری روی آنتن شبکه جهانی جام جم زمان پخش برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری چهاردهم از شبکه جهانی جام جم ویژه برنامه های شبکه جام جم در ایام 14 و 15 خرداد شبکه جام جم در سوگ مردی که خستگی را خسته کرد! بدرقه میلیونی شهید حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و همراهان در تهران نماز وداع بر پیکر شهدای خدمت سنگ تمام مردم تبریز و قم در میزبانی از پیکرهای مطهر شهدای خدمت

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها