اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط

دستیار وزیر و مدیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور میهمان مشاور شد.

«تشکیل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور» و وظایف این شورا و «تصویب قانون جامع ایرانیان خارج از کشور» دو موضوع اصلی برنامه­ ی این هفته ­ی «مشاور» بود که یکشنبه 19 شهریور با حضور «عبدالله سهرابی» (دستیار وزیر و مدیر کل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور) به صورت زنده از شبکه جام جم پخش شد.

مهمان برنامه ضمن توضیح در خصوص پیشینه­ ی تشکیل این شورا، از هم میهنان خارج از کشور به­ عنوان بخش قابل توجهی از ایرانیان یاد کرد که به قصد تحصیل، اشتغال، سرمایه­ گذاری و فرصت­های علمی از کشور خارج شده­ اند و حفظ ارتباط با آن­ها یکی از وظایف مهم این شورا به حساب می ­آید.

سهرابی در بخش دیگری از توضیحات خود، حمایت از حقوق ایرانیان، تسهیل ارتباط­ گیری، تسهیل رفت و آمد به داخل کشور، تقویت هویت ایرانی نسل­های بعدی و بهره ­گیری از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور را  بخش عمده ­ای از اهداف و وظایف شورا دانست و اظهار امیدواری کرد که با تدابیر اندیشیده شده در سال­های اخیر، این شورا بتواند در گشایش فصل جدیدی از ارائه­ ی خدمات به این هم ­میهنان به توفیق برسد.

وی در ادامه چنین توضیح داد: «در دولت سیزدهم، رئیس جمهور در جایگاه رئیس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، با انتخاب وزیر امور خارجه به عنوان جانشین رئیس و ایجاد هماهنگی میان سه قوه، این امکان را فراهم کرد که فعالیت تازه­ ی این شورا بعد از 9 سال وقفه، با تشکیل کارگروه­های هشت­ گانه، امکان نظارت بر خدمت­ رسانی بیشتر و بهتر  به ایرانیان خارج از کشور را فراهم کند.»

مهمان برنامه ضمن پاسخ به پرسش­های پرشمار تعدادی از مخاطبان برنامه مشاور، از شبکه جام جم به عنوان یکی از مهم­ترین و اثرگذارترین راه­های ارتباطی با هم ­میهنان مقیم فرامرز یاد کرد و از مدیران ارشد صدا و سیما خواست که با توجه به اولویت­ها، نسبت به تقویت این شبکه و گسترش آن برای ارتباط مؤثرتر با این عزیزان اقدام کنند. وی جام جم را در کنار رسانه ­های مجازی و سایت­های ویژه­ ی نهادهای مرتبط، امکان بی­ نظیری برای ارتباط دانست که به تحقق یکی از مهم­ترین اهداف این شورا یاری می­ رساند. وی­ گفت: یکی از 8 کارگروه شورا، کارگروه فرهنگ و رسانه است که علاوه بر شخص «وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»، «رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» و «رئیس سازمان صدا و سیما» سه عضو اصلی آن هستند. باید در نظر داشته باشیم که تنها حلقه ­ی وصل ما با هم­ میهنان خارج از کشور به زبان فارسی همین شبکه جام جم است. این کارگروه وظیفه ­ی خطیری دارد و در راه انجام این وظیفه­ ی مهم این شبکه رابط میان ما و ایرانیان مقیم اروپا و امریکاست و حفظ و تقویت این شبکه یکی از اولویت­های اصلی به حساب می­آید.

عبدالله سهرابی افزود : «اگر جمعیت ایرانیان خارج از کشور را به­ صورت واحد در نظر بگیریم، این مجموعه به اندازه­ ی چند استان کشور جمعیت دارد؛ جمعیتی که اعضای آن پیوند آشکار با همه ­ی استان­ها دارند. به همین سبب ما سعی کردیم؛ دفاتر امور ایرانیان خارج از کشور را در 29 دفتر، در 25 استان و 5 منطقه­ ی آزاد فعال کنیم. ظرفیت استان­های ما در حوزه ­های مختلف از جمله، اقتصاد، فرهنگ، منابع انرژی، معادن، نفت، گاز، علم و فناوری، نانوتکنولوژی و موارد دیگر خیلی زیاد است؛ ولی متأسفانه ما هنوز این ظرفیت ­ها را به­ طور کامل نشناخته­ ایم؛ در حالی که می­ توانیم با بهره­ برداری از آن­ها در عرصه­ های مختلف حماسه ­آفرینی کنیم.

 

آخرین اخبار

ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم ویژه برنامه رواق به مناسبت هفته دفاع مقدس پذیرش مدارک مربوط به کفالت و معافیت پزشکی در کنسولگری ها و صدور کارت کفالت نگاهی به عملکرد تیم ملی فوتبال امید دل روشنی روانه آنتن می شود. جایگاه ایرانیان خارج از کشور در معادلات سیاسی جهان تحلیل و بررسی ناآرامی های 1401 در کنکاش پخش مستند غبار از آنتن جام جم کنکاش ویژه سالگرد اغتشاشات 1401 تحلیل دیدگاه های دولت در حوزه تعاون و سرمایه گذاری ویژه برنامه کنکاش به مناسبت سالگرد اغتشاشات ۱۴۰۱ در کشور روایت «غبار» از نوبراندازان اجاره ای و خشونت طلب کارگروه فرهنگ و رسانه در شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور و نقش تأثیرگذار شبکه جام جم به عنوان حلقه ی ارتباط همراه با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ضرورت بصیرت در وضعیت کنونی جهان تبیین تفاوت اصطلاحات «بیع نامه» با «توافق نامه» و «قولنامه» در برنامه مشاور مستند "علمدار"، روایت گستره مدار قیام عاشورا . گفتگو درباره آشنایی ایرانیان خارج از کشور با اسناد مالکیت و نکات کلیدی قراردادها در مشاور راز ماندگاری سرداری که تاریخ ساز شد. گفتگویی دیگر برای پیداکردن فرصت های جدید ایرانگردی در جام جم تحلیل و بررسی هفته دوم والیبال قهرمانی آسیا در برنامه ورزش ایران ارائه ی بیش از 130 خدمت کنسولی به هم میهنان مقیم خارج از کشور تحلیل و بررسی خدمات پر تعداد کنسولگری ها به ایرانیان خارج از کشور در برنامه مشاور. گفتگوي صميمانه رييس قوه قضاييه با ايرانيان خارج كشور به زودی از شبکه جهانی جام جم بریکس در چشم‌انداز آینده ایران نظم جدید از شبکه جهانی جام جم مجله اقتصادی فرصت در آستانه هفته دولت سفری کوتاه به نقاط مختلف کشورمان با آیتم های شب روشنی توضیحات مدیر کل املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره قوانین جدید املاک ایرانیان خارج از کشور و قانون الزام ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول کودتای ۲۸ مرداد به زبان ساده؛ دخالت خارجی‌ها و سقوط مصدق تضمین صندوق توسعه ملی درباره تهران این شهر شلوغ و دوست داشتنی گفتگو می کنیم. ادبیات فارسی و هویت ایرانی ایران سرزمین فرصت های سرمایه گذاری است پیشنهاد تأسیس سازمان مهاجرت نخبگان برای ایجاد وحدت رویه نگاهی به عملکرد کاروان اعزامی ایران به یونیورسیاد دانشجویان جهان ۲۰۲۳ چین با نام «علمداران» نیمه دوم تابستانی پربار با تازه های جام جم جنایتی دیگر در شاهچراغ جایگاه و اهداف برگزاری همایش سالانه اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور تعامل و همکاری دانشجویان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم صدای پای انتخابات

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها