اپلیکیشن شبکه جام جم
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن

مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه: کشورهایی که به دلیل وسعت جغرافیایی، دسترسی به نمایندگان کنسولی ما، زمان­ بر و هزینه ­بر است، از طرح کنسولگری دیجیتال بهره مند خواهند شد.

پنج اداره­ ی «گذرنامه و روادید»، «سجلات و احوال شخصیه»، «تابعیت ، مهاجرین و امور پناهندگان»، «امور اجتماعی» و «امور دانشجویی، بورس­ ها و مدارس خارج از کشور» به علاوه «اداره حمایت­های کنسولی و قضایی» و «کمیسون­های مشترک» به عنوان زیرمجموعه­ ی «اداره کل خدمات کنسولی وزارت امورخارجه»، متولی خدمت­ رسانی به ایرانیان خارج از کشور هستند؛ خدماتی که در داخل از طریق «میز خدمت کنسولی» مستقر در وزارت امور خارجه و در سایر کشورها از طریق کنسولگری­ ها و نمایندگی ­های ایران در خارج کشور به هم­ میهنان مقیم برون­ مرز ارائه می­ شود.

این اطلاعات، فشرده­ ی مطالبی­ است که «علیرضا محمودی» (مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه) یکشنبه دوم مهرماه با حضور در برنامه «مشاور» شبکه جام جم بیان داشت. وی در پاسخ به نخستین پرسش برنامه، علاوه بر معرفی ادارات زیرمجموعه­ ی اداره کل متبوع خود، به خدمت جدیدی اشاره کرد که از چندی پیش به صورت پایلوت برای ایرانیان مقیم کانادا در حال اجراست و به زودی به صورت فراگیر در کشورهای دیگر نیز اجرایی خواهد شد. محمودی گفت:

در بیش از 140 کشور نمایندگی مستقر داریم که کنسول­ها و همکاران دیگر ما خدمات مورد نیاز هم ­میهنان را به آن­ها ارائه می­ کنند. در تعداد معدودی از کشورها مانند کانادا که نمایندگی ایران در آن­ها فعال نیست؛ یا کشورهایی که به دلیل وسعت جغرافیایی، دسترسی به نمایندگان کنسولی ما به خاطر نیاز به سفر، زمان­ بر و هزینه ­بر است؛ هم­وطنان برای دریافت خدمات با مشکل مواجه­ اند. برای رفع این مشکل طرحی برای «کنسولگری دیجیتال» طراحی شده که اجرای آن به صورت محدود در کانادا شروع شده و به ­زودی پس از نظرسنجی و رفع اشکالات احتمالی فراگیر خواهد شد. در این روش هم ­میهنانی که دسترسی مستقیم به خدمات کنسولی ندارند؛ می ­توانند با مراجعه به سامانه «میخک» و مراجعه به درگاه «کنسولی دیجیتال» درخواست خود را ارائه کنند. این برنامه برای برخی موضوعات که بار مالی ندارند؛ مانند خدمات گذرنامه و وکالت­ نامه آغاز شده و در صدد آن هستیم که گرفتن اثر انگشت، تأیید هویت و امضای الکترونیک را نیز با همکاری نهادهای مربوطه به زودی اجرایی کنیم.

محمودی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر حمایت­های حقوقی و قضایی از هم ­میهنان، با ارائه­ ی آماری از زندانیان ایرانی آزاد شده در کشورهای سریلانکا و مالزی با دو توصیه برنامه را به پایان برد. وی گفت: «برخی از هم ­میهنان  در تردد به کشورهای دیگر به دلیل عدم آشنایی با قوانین محلی با مشکل جدی مواجه می­شوند. توصیه­ می ­کنم؛ پیش از سفر با مطالعه­ ی توصیه­ های مسافرتی وزارت امورخارجه و مراجعه به تارنمای نمایندگی­ ها با این قوانین آشنا شوند؛ تا بتوانند با رعایت آن­ها سفری ایمن و بدون مشکل داشته باشند. سفارش دیگر من این است که هر یک از هم ­میهنان در صورت مواجهه با هر مشکلی در خارج از کشور، بدون فوت وقت به نمایندگی­ ها وکنسولگری­ های ایران مراجعه کنند.»                        

آخرین اخبار

مستند "شکست ترمیم ناپذیر" روی آنتن شبکه جهانی جام جم شب روشنی میهمان هندی خواهد داشت ادامه سلسله مباحث مهدویت در آیات و روایات بررسی چالش مدرسان غیرایرانی در زبان فارسی در برنامه شب روشنی شب روشنی با موضوع غذای ایرانی... تحلیل و بررسی تحولات میدانی و سیاسی در فلسطین و سرزمین های اشغالی در کنکاش پیام مدیر شبکه جهانی جام جم در پی حمله پلیس آلمان به مراکز اسلامی این کشور تحلیل شخصیت والای نگارنده تفسیر المیزان در رواق نگاهی مستند به جنایات رژیم صهیونیستی بررسی مطالبه رییس جمهور در اجلاس ریاض توسط کارشناسان کنکاش رواق با موضوع مهدویت در قرآن کنکاش ویژه 13 آبان ویژه های آنتن جام جم در روز مبارزه با استکبار جهانی.... آخرین تحولات غزه و جبهه مقاومت بررسی می‌شود کنکاش، ویژه ی فاجعه انسانی در غزه به روی آنتن می رود. مستند طوفان الاقصی به آنتن جام جم رسید. رواق از زندگانی پربار کریمه اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) می گوید قوانینی که ایرانیان خارج از کشور باید درباره وقف بدانند. نبرد غزه و آینده فلسطین جنایت بزرگ اسرائیل و ابعاد عملیات طوفان الاقصی مسافر ری اهمیت توسعه صنعت نساجی کشور و لزوم سرمایه گذاری در ان، محور گفتگوی برنامه فرصت پخش زنده تجمع اعتراضی مردم در واکنش به جنایت صهیونیستها از شیکه جام جم تسلیت به تمامی آزادگان جهان بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات انتخابی المپیک ضرورت تأسیس وزارت خانه یا سازمان مستقل برای امور ایرانیان خارج از کشور تبیین برنامه های توسعه ی امور فرهنگی و اجتماعی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در برنامه مشاور بررسی تحولات سیاسی و میدانی فلسطین در کنکاش رشادتهای فرزندان مقاومت به روایت مخاطبان جام جم بررسی علل صلح امام حسن (ع) در برنامه رواق پارک های علم و فناوری؛ موتور توسعه اقتصادی کشورها نگاهی به عملکرد کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی ملاقات تیم اعزامی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با ایرانیان مقیم ترکیه "شکارچی شنبه" از قاب جام جم طرح مطالبات ایرانیان خارج از کشور در مشاور تحلیل حمله ترکیبی گروههای مقاومت فلسطینی به مواضع اسرائیل در برنامه تلویزیونی کنکاش رواق با موضوع هجرت معرفی و بررسی مشترکات ایران و عراق در برنامه فرصت مرور نتایج کاروان ورزشی ایران در هانگژو و والیبال انتخابی المپیک در ورزش ایران معاضدت قضایی و راه کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج کشور معرفی راه­کارهای حقوقی برای طرح و پیگیری دعاوی قضایی ایرانیان خارج از کشور کنکاش با موضوع هفته وحدت دیدار با پدر سم شناسی ایران در مسیر ویژه برنامه رواق در هفته وحدت نگاهی به بازی‌های آسیایی هانگژو در ورزش ایران ارائه ی خدمات از طریق درگاه کنسولی دیجیتال به ایرانیان مقیم کانادا و برنامه ی گسترش آن شکوه زبان فارسی در خارج از مرزها تنوع خدمات کنسولی به ایرانیان خارج از کشور دستاوردهای فاخر دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در قاب جام جم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها